مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

گفت‌وگوی ویژه خبری رئیس دانشگاه در آستانه افتتاح مهدی کلینیک

دکتر حسین قناعتی: بیمارستان مهدی کلینیک بزرگ‌ترین پروژه ملی سلامت در تاریخ ایران است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت‌وگوی ویژه با خبرنگار رسانه ملی از افتتاح قریب‌الوقوع پروژه بزرگ بیمارستانی مهدی کلینیک خبر داد.

گالری عکس مرتبط

گالری فیلم مرتبط

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) دکتر حسین قناعتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت‌وگوی ویژه خبری با آقایی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ضمن توضیح مختصر از روند ساخت و تکمیل پروژه مهدی کلینیک از افتتاح آن در هفته‌های آتی خبر داد.

دکتر حسین قناعتی در این مصاحبه گفت: پروژه ساخت بیمارستان مهدی کلینیک به همت یکی از خیرین سلامت در سال ۱۳۹۱ کلید خورد و به‌زودی آماده بهره‌برداری است. این بیمارستان بسیار مدرن و مطابق با استانداردهای روز جهانی، با ۳۸ اتاق عمل و اورژانس فوق پیشرفته مجهز به باند هلی کوپتر، بزرگ‌ترین پروژه ملی سلامت در تاریخ کشور است که به‌صورت تقریباً هوشمند و به لحاظ امنیت سازه بسیار مستحکم طراحی و ساخته‌شده و قریب به یک هزار تخت بستری به مجموعه تخت‌های بیمارستانی کشور اضافه می‌کند. همچنین درمانگاه بیمارستان مهدی کلینیک در فضایی حدود هشت هزار مترمربع ظرفیت مراجعات سرپایی را یک و نیم تا دو برابر افزایش خواهد داد.

وی در ادامه افزود: طبق برنامه این مجموعه بزرگ به مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) با ظرفیت یک هزار و ۱۰۰ تخت فعال که خود از پیشرفته‌ترین و به‌روزترین بیمارستان‌های منطقه خاورمیانه است اضافه می‌شود که در کنار پروژه درحال‌توسعه ساختمان انستیتو کانسر قطب درمان سرطان کشور با حمایت مالی یکی دیگر از خیرین سلامت، پشتوانه امنیتی خوبی برای شهر تهران و کشور در مواقع بحران خواهد بود.

رئیس دانشگاه با اشاره به نزدیکی تاریخ افتتاح مهدی کلینیک گفت: این پروژه در حال حاضر آماده بهره‌برداری است و با برنامه‌ریزی دقیقی راه‌اندازی آن تدریجی و در یک بازه زمانی یک‌ساله انجام خواهد شد.

دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) نیز در خصوص تأمین نیروی انسانی و تجهیزات موردنیاز بیمارستان مهدی کلینیک به خبرنگار رسانه ملی توضیح داد: بخشی از نیروی انسانی موردنیاز مهدی کلینیک با انتقال بخش‌های مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) تأمین می‌شود ولی با توجه به توسعه بخش‌ها در مهدی کلینیک قطعاً نیاز به مجوز استخدام برای نیروهای جدید خواهیم داشت. در بحث تجهیزات هم موارد مربوط به تخت‌های بستری تأمین و نصب‌شده و سایر تجهیزات پیشرفته تشخیصی درمانی هم در حال تأمین و اضافه شدن است. برنامه مناسبی برای انتقال بخش‌ها در نقشه جامع توسعه مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) دیده‌شده است تا با رصد شرایط موجود در حین انتقال تدریجی، مشکلات احتمالی در ادامه مسیر شناسایی و رفع شود.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *