مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

سومین جلسه کمیته مدیریت خطر حوادث و بلایای مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۱

در سومین جلسه کمیته مدیریت خطر حوادث و بلایای مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در خصوص تخلیه خروج اضطراری و پله‌های فرار و همچنین سیستم سرمایش کل بخش‌های این مرکز بحث و تبادل‌نظر شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، سومین جلسه کمیته مدیریت خطر حوادث و بلایای مجتمع دو‌شنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ با حضور دکتر امیرحسین اورندی معاون درمان، مهندس محمدعلی سورکی معاون پشتیبانی، فریده اسد زاده دبیر کمیته بحران و جمعی از مدیران و کارشناسان معاونت‌های مجتمع در سالن شورای ریاست برگزار شد.
در ابتدا فریده اسدزاده دبیر کمیته بحران  مجتمع ضمن بررسی مصوبات جلسه گذشته گزارشی بازدیدهای به‌عمل‌آمده در خصوص خروج اضطراری و پله‌های فرار تمام ساختمان‌های مجتمع را ارائه کرد.
سپس مهندس سورکی تأکید کرد: با توجه به نزدیک شدن به فصل تابستان و گرمای شدید هوا باید هر چه سریع‌تر در کمترین زمان ممکن  مشکلات سیستم‌های سرمایشی تمام مجتمع برطرف تا بیماران و همراهان  در این زمینه کمتر دچار مشکل شوند.
وی بر لزوم تخلیه فوری راهروهای منتهی به پله‌های فرار در هر ساختمان و بخش تأکید کرد و گفت: باید همه مسئولان، کادر پرستاری و خدمات  مجتمع همکاری  های لازم مبنی بر تخلیه فوری راهروهای منتهی به پله‌های فرار را داشته باشند و برای تبیین آن باید آموزش‌های لازم و مانورهای بحران درمجتمع در نظر گرفته شود.
معاون پشتیبانی مجتمع با اشاره به  دستورالعمل ابلاغی وزارت بهداشت در  خصوص مقاوم‌سازی بیمارستان‌های کشور گفت: با توجه به استانداردهای اعتباربخشی در حوزه ایمنی بیمار و مدیریت خطر باید مسیرهای خروج اضطراری هر چه سریع‌تر  پاک‌سازی و تخلیه  شود  و همچنین سیستم اطفای حریق در  تمام بخش‌ها وجود داشته باشد.
مهندس سورکی تأکید کرد با توجه به کمبود شدید فضا در همه بخش‌ها  باید از فضاها به‌صورت بهینه استفاده شود.
در پایان معاون پشتیبانی مجتمع ضمن تشکر از اعضای کارگروه بحران به خاطر ارائه گزارش تکمیلی مربوط به هر ساختمان گفت: اعضای کارگروه بحران همچنان باید بازدیدهای مستمر خود را  از ساختمان‌های مجتمع  بر اساس   استانداردهای موردتوجه وزارت بهداشت در ایمنی فضای فیزیکی بیمارستان‌ها انجام دهند  و گزارشات ، چالش‌ها  و مشکلات  آن را در نشست بعدی ارائه دهند.
همچنین در این جلسه  روسای امور عمومی ساختمان‌های (امام ، ولیعصر، کانسر و درمانگاه‌ها) گزارشی  در خصوص سیستم‌های سرمایشی بخش‌ها خود ارائه و مشکلات و چالش‌های آن را مطرح کردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *