مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

اولین گراندراند ماهانه مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۱ برگزار شد

دکتر قناعتی: نگذارید کسی امید شما را خدشه دار کند

اولین گراندراند ماهانه مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) به ارائه مطلب در مورد یک بیمار ۴۸ ساله با درد شدید گردن پرداخته شد.

گالری عکس

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، این برنامه چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ با حضوردکتر حسین قناعتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران ، دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع وجمعی از اساتید، اعضای هیئت علمی، دستیاران، کارورزان و کارآموزان این مرکز در تالار شهید مجتمع برگزار شد.
دکتر قناعتی ضمن خوشحالی از برگزاری گراندراند علمی، آموزشی در مجتمع گفت: آموزش پزشکی قسمتی از آموزش در کشور است که موفق شده رسالت خود را که همان زدن به نقطه هدف است را به خوبی و بهترین شکل انجام دهد.
رئیس دانشگاه با اشاره به یکی از خوبی های آموزش پزشکی گفت: برگزاری جلسات آموزش پزشکی مثل گراندراندها یک نعمت بزرگ است که نسل های مختلف می توانند با هم در کنار هم بنشیند و تبادل علمی داشته باشند و از تجارب هم استفاده کنند و در واقع یک مسیر دوطرفه است.
وی با بیان این مطلب که هر موقع مشکلی از طریق خرد جمعی مطرح شود راه حل آن به بهترین شکل مشخص می شود گفت: در تجربه شخصی بنده هر موقع موضوعی در یک جمعی مطرح و در واقع خرد جمعی آن صورت می گیرد ایده های جالب، متفاوت و جدیدی گفته می شود و به روایت رسول اکرم (ص):هر کسی یک عقلی دارد بنابر این خداوند به هرکسی نعمتی داده و نعمت های خداوند بی پایان و ظرفیت های ما محدود است پس باید در مسائل از خرد جمعی استفاده شود.
در ادامه دکتر قناعتی ضمن تشکر از زحمات اساتید مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در دوران کووید گفت: اساتید این مرکز در دوران کووید زحمات بسیاری را برای درمان بیماران انجام داده اند و همه اساتید با تمام توان به درمان بیماران خود پرداختند و در واقع آن چیزی که در خون همه ما ایرانی ها وجود دارد و باید همه ما این خون را زنده نگه داریم و ما به نسلی تعلق داریم که شجاعانه میجنگد و از ارزش های خود دفاع می کنند و در عین حال که مظلومند ولی در حوزه دفاع شجاع و مستحکم هستند.
رئیس دانشگاه خطاب به دانشجویان و دستیاران حاضر در جلسه نیز گفت: نگذارید کسی امید شما را خدشه دار کند و درواقع تلاش و حرکت های بسیار خوبی در این ۴۳ سال در کشور انجام شده و اساتید برجسته ای همچون استاد یلدا، استاد شمس شریعت و…کارهای بزرگی را در این مرکز انجام داده اند و وظیفه شما عزیزان هست که این راه را ادامه دهید.
دکتر قناعتی در پایان بیاناتش گفت: انشاالله بتوانیم این آرامش را همراه با اخلاق مداری ، انسانیت ، تجلی ارزش های ایرانی، اسلامی تلفیق کنیم و با سلاح علم و تقوا جلو برویم.
در ادامه دکتر صالحی معاون امور دانشگاهی مجتمع ضمن خیرمقدم به رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران و اساتید پیشکسوت در اولین جلسه گراندراند ماهانه مجتمع در سال ۱۴۰۱ گفت: باعث افتخار بنده است در جایگاهی باشم چه از باب مسئولیت و چه از باب آموزش که بعد از یک وقفه چندماهه به علت درگیری کشور با ویروس منحوس کووید مجدداً محفل علمی جلسات گراندراند با حضور اساتید بزرگوار مجتمع برگزار شود که جای بسیار شکر و سپاس دارد.
وی افزود: امیدوارم طبق روال سنوات گذشته جلسات آتی گراند راند در چهارشنبه‌های آخر هرماه با حضور اساتید، اعضای هیئت‌علمی، دستیاران همه رشته‌ها برگزار شود و ثابت‌قدم به سمت ارتقای کیفیت درمان و آموزش در سطح کشور باشیم.
معاون امور دانشگاهی مجتمع با اظهار امیدواری از برگزاری دوباره جلسات گراندراند درمجتمع گفت: این جلسات آمورشی با کمک ، همیاری و هم‌افزایی بخش‌ها و گروه‌های مختلف ان شاءالله ادامه پیدا کند و به‌عنوان یک رویداد علمی ماژور درمجتمع هم به‌صورت بحث تاریخی و هم آموزشی همیشه ادامه‌دار باشد و درواقع این جلسات گام مهمی در ارتقای آموزش محسوب می‌شود.
سپس دکتر علی خلوت، استاد پیشکسوت روماتولوژی مجتمع ضمن خیرمقدم به اساتید و دستیاران مجتمع گفت: مفتخرم که به‌عنوان یک دانشجوی مدرسه طب توفیق حضور در جلسه گراندراند این مرکز را داشته باشم و خدا را شاکر هستم که این بلای جهانگیر پس از ۲ سال در بین ما کمرنگ شده و غم دوری به لذت اجتماع تبدیل‌شده است و امیدوارم که این محفل علمی کما فی السابق باکیفیت بهتر و بالاتر برگزار و تداوم پیدا کند تا بتوانیم از تجربیات اساتید و پیشکسوتان که گنجینه‌های علمی و بی‌نظیری هستند کمال استفاده را ببریم.
در ادامه دکتر خلوت به بیان خاطراتی از حضور خود در جلسات گراندراند مجتمع و کسب علم و اخلاق از محضر اساتید برای دستیاران پرداخت.
در پایان دکتر خلوت شعری از سروده‌های خود قرائت کرد که با استقبال بسیار روبرو شد.

زندگی مزرعه صلح و صفاست چشمه خوبی‌هاست
دانه‌ای در بنشانی در خاک حاصل اش خرمنی از مهر و وفاست
عشق باید ورزید مهر باید افشاند
زیستن با مردم مهربانی است به خود
این ندایی است که از قلب تو برمی‌آید
مردمی باید بود
مردمی باید زیست
مردمی باید رفت

همچنین در این جلسه دکتر شهرام صمدی با معرفی بیمار آقای ۴۸ ساله با درد شدید سمت چپ گردن باسابقه بیماری هیپرلیپیدمی و مبتلابه کووید و مشکوک به تیروئید پرداخت و موردبحث و تبادل‌نظر اساتید همچون دکتر بهجتی (عضو هیئت‌علمی بخش غدد و متابولیسم) ،دکتر حمید عمادی (عضو هیئت‌علمی بخش بیماری‌های عفونی)، دکتر زهرا صفاریان (عضو هیئت‌علمی بخش پوست) و سایر اعضای هیئت‌علمی قرار گرفت.
در پایان اساتید به سؤال‌های شرکت‌کنندگان پاسخ دادند و همچنین سوالاتی در مورد case report پرسیده شد و به سه نفر از دستیاران که جواب درست داده بودند به‌قیدقرعه جوایزی اهدا شد.
توضیح اینکه جلسات گراندراند ماهانه مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) آخرین چهارشنبه هرماه برگزار می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *