مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

سومین جلسه کمیته مرگ‌ومیر و عوارض مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۱برگزار شد

در جلسه کمیته مورتالیتی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) مصوبات کمیته از سال ۹۶ تا ۱۴۰۰ تحلیل و بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، سومین جلسه کمیته مرگ‌ومیر و عوارض مجتمع دو‌شنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ با حضور دکتر امیرحسین اورندی معاون درمان، دکتر محمدتقی بیگ محمدی رئیس بخش‌های ICU مجتمع و رئیس دانشکده پزشکی ، دکترسید حسن امامی رضوی رئیس بخش جراحی عمومی، دکتر کسری کروندیان هیئت‌علمی گروه بیهوشی و دبیر علمی کمیته، دکتر سید حسن اینانلو مدیر نظارت بر درمان، دکتر سها نمازی نماینده واحد مراقبت‌های دارویی، دکتر فریناز موسوی هیئت‌علمی گروه پزشکی قانونی، پرستو آریاملو مدیر پرستاری، فاطمه حمیدی فر مسئول ایمنی بیمار و سایر اعضا باهدف بررسی عدم اجرای برخی مصوبات این کمیته از سال ۹۶ تا ۱۴۰۰ در سالن شورای ریاست برگزار شد.
دکتر اورندی معاون درمان مجتمع تأکید کرد که کارگروهی برای بررسی پروتکل‌های موجود و تدوین این پروتکل‌ها متشکل از واحدهای (معاون درمان، امور دانشگاهی و نظارت بر درمان) ایجاد شود.
وی در ادامه تصریح کرد برای تدوین ، اجرا و نظارت پروتکل‌ها نیاز به یک همکاری گروهی، آموزش‌های مداوم ، نیازسنجی و پایش دقیق داریم .
معاون درمان مجتمع بر اهمیت رعایت اصول اولیه ارتباط با بیمار در تمامی سطوح مختلف تأکید و تصریح کرد: باید برای بیماران وقت بگذاریم و بیماران را از پروسه درمانی خود آگاه کنیم .
دکتر بیگ محمدی رئیس دانشکده پزشکی با تأکید بر لزوم آموزش و نظارت مستمر در تدوین و اجرای پروتکل‌ها گفت: برای به حداقل رساندن چالش‌های موجود ضروری است نماینده امور دانشگاهی مجتمع ملاحظات آموزشی و شیوه‌نامه‌های آموزشی مربوطه را به صاحبان فرآیند آموزش دهد و همچنین معاون درمان مجتمع بر تدوین و اجرای پروتکل‌ها نظارت مستمری داشته باشند.
همچنین در این جلسه در خصوص تجویز داروی مخدر برای بیماران در موارد شایع ازجمله روش اجرا ، دستورالعمل‌ها، میزان دز مصرفی، نیازسنجی آن بحث و تبادل‌نظر شد.
در پایان کارشناسان حاضر به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در رابطه با موضوعات مطروحه پرداختند و با توجه به نظرات ارائه‌شده تصمیمات لازم اخذ گردید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *