مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

سومین جلسه کمیته کنترل عفونت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۱

در سومین جلسه کمیته کنترل عفونت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) ضمن بررسی آمار مراجعه بیماران کووید از ابتدای پاندمی کرونا تاکنون و شاخص‌های کنترل عفونت به بررسی مشکلات مرتبط با کنترل عفونت درمجتمع پرداخته شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، سومین جلسه کمیته کنترل عفونت سه‌شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ با حضور دکتر محمدتقی بیگ محمدی رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه و رئیس ICU های مجتمع، دکتر امیرحسین اورندی معاون درمان، مهندس محمد علی سورکی معاون پشتیبانی مجتمع، دکتر آرش سیفی رئیس بخش عفونی و مسئول کنترل عفونت، دکتر معصومه دورقی معاون پژوهشی دانشکده بهداشت، پرستو آریاملو مدیر پرستاری، دکتر اسمعیل محمدنژاد دبیر کمیته کنترل عفونت، رحمان نصراللهی سرپرست امور عمومی اورژانس، فاطمه حمیدی فر مسئول ایمنی بیمار و سایر اعضا در سالن شورای ریاست برگزار شد.
دکتر اورندی معاون درمان مجتمع با تأکید بر اینکه نمونه آزمایش بیماران به‌ویژه در بخش اورژانس نباید آلوده شود گفت: باید تمهیداتی اندیشیده شود که تمام نمونه آزمایش‌های بالینی بیماران در یک کانال حفاظت‌شده و به‌دوراز هرگونه آلودگی به آزمایشگاه منتقل شود و درواقع بهداشت دست و طرز صحیح نمونه‌گیری برای جلوگیری از آلوده شدن نمونه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
معاون درمان مجتمع ضمن تشکر و خدا قوت به همه همکاران کمیته کنترل عفونت مجتمع به‌ویژه در واحد واکسیناسیون گفت: خداروشکر الان در یک شرایط پایدار در کشورهستیم و تعداد بیماران مبتلا به کووید روند کاهشی دارد و ما آن را به فال نیک می‌گیریم به همین منظور انجام واکسیناسیون دوز یادآور کادر درمان و کارکنان مجتمع نهایتاً تا پنج‌شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ درمجتمع صورت می‌گیرد و بعدازآن تاریخ دریافت واکسن در مراکز منتخب شبکه های بهداشت دانشگاهی امکان‌پذیر است.
وی به تسهیل و تسریع فرآیند درمان و خدمات بستری بیماران مشکوک به آبله تأکید کرد و گفت: با توجه به گسترش ویروس آبله میمونی «Monkeypox»در دنیا و همچنین احتمال شیوع آن در کشور باید ترتیبی اتخاذ شود تا اگر بیماری با بثورات و بیرون‌زدگی‌های پوستی به بیمارستان مراجعه کرد فرآیند درمان و نمونه‌گیری آن سریع‌تر انجام شود و همچنین باید حتماً رزیدنت ارشد و یا اتند عفونی بیمار را ویزیت و دستورات لازم را ارائه کند.
سپس دکتر محمد نژاد در این جلسه گزارشی آماری از وضع مراجعات کووید به مجتمع از اول پاندمی کرونا تاکنون و همچنین الگوی مراجعه بیماران به تریاژ جنرال و تنفسی و الگوی بیماران مبتلابه کرونا بستری در بخش مراقبت‌های ویژه و اینتوبه را ارائه کرد.
همچنین در این جلسه در خصوص تأمین تجهیزات موردنیاز اتاق عمل‌های مجتمع همچون کاور کفش ، کاور دسته چراغ سیالیتیک، لوله خرطومی و ماسک بالشتک داربحث و تبادل‌نظر شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *