مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

هفتمین جلسه تیم رهبری و مدیریت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۱

رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره): مهم‌ترین رسالت ما در امور فرهنگی، الگوسازی هویتی رفتاری برای جوانان است

در جلسه این هفته تیم رهبری و مدیریت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) ضمن تبیین اهمیت الگوسازی فرهنگی با برگزاری مراسم های ملی مذهبی، وضع سنجه‌های اعتباربخشی مجتمع در محور بهداشت محیط بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) هفتمین جلسه تیم رهبری و مدیریت این مرکز شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ با حضور دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع، معاونان و مدیران پشتیبانی، درمان و امور دانشگاهی و روسای بیمارستان‌ها در سالن شورای ریاست برگزار شد.
رئیس مجتمع با اشاره به نحوه برگزاری مراسم ارتحال امام خمینی (ره) در این مرکز گفت: مهم‌ترین رسالت ما در بحث فرهنگی مجتمع الگوسازی است. امروزه شاهدیم که شناخت جوانان ما از زوایای مختلف زندگی سلبریتی ها به‌مراتب بیشتر از شخصیت‌های برجسته ملی، مذهبی و علمی است. با این نگاه، همواره از برگزاری مراسم‌های فرهنگی استقبال می‌کنم. انتظار می‌رود مراسم‌ها و یادمان‌های بزرگ فرهنگی مجتمع با تولیت معاونت امور دانشگاهی، بسیج و واحد امور ایثارگران به نحو باشکوهی برنامه‌ریزی و اجرا شود و سایر گروه‌های مرتبط نیز نقش خود را برای پیشبرد این برنامه‌ها به بهترین شکل ایفا کنند.
دکتر دهقان از شاخص‌های بهداشت محیط به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین محورهای موردتوجه در اعتباربخشی بیمارستانی یادکرد و افزود: پیگیری اجرای این سنجه‌ها در معاونت‌های پشتیبانی و درمان است و اگرچه به دلیل ساختار فیزیکی و قدمت مجتمع برخی از این سنجه‌ها عملیاتی نیست ولی در بخش‌های دیگر نظیر تغذیه و مدیریت پسماند بسیار مورد تاکید است.
رئیس مجتمع در پایان بیاناتش تصریح کرد: هیچ مانعی نباید ما را از پیگیری و سرعت بخشی به امور بیمارستان بازدارد. تمام سعی خود را برای تحقق اهداف مجتمع در چهارچوب قوانین و با در نظر گرفتن مسائل حقوقی به کار می‌گیریم.
مهندس سورکی با تاکید بر لزوم مصرف بهینه حامل‌های انرژی در تمامی واحدهای مجتمع گفت: با توجه به عدم تناسب درآمد و هزینه‌های بیمارستانی، همگی باید با مصرف بهینه، توجه به مخاطرات احتمالی و بازخورد فوری رویدادهای غیرمنتظره به مسئولان مجتمع در تمامی سطوح به بهبود مدیریت و کنترل هزینه‌های موجود کمک کنیم.
معاون پشتیبانی مجتمع همچنین همکاری کادر درمان در تفکیک پسماندهای عفونی و غیر عفونی را برای کاهش هزینه‌های بیمارستان بسیار موثر خواند و در خصوص برنامه بهسازی و اصلاح تدریجی آشپزخانه صنعتی مجتمع در سال جاری توضیحاتی داد.
دکتر صالحی از برگزاری مراسم ارتحال حضرت امام با حضور مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و رئیس دانشگاه در روز چهارشنبه ۱۱ خرداد، در محل سالن مرکز تصویربرداری مجتمع خبر داد و افزود: محور سخنرانی‌ها در این مراسم حول شناخت شخصیت ممتاز حضرت امام خمینی بوده که با پیگیری معاونت امور دانشگاهی، شرکت در آن دارای امتیاز فرهنگی نیز هست.
معاون امور دانشگاهی مجتمع در ادامه افزود: در این معاونت، تقویمی هم برای مراسم های ملی و مذهبی آماده و در کمیته فرهنگی مجتمع ارائه‌شده است. دیدگاه‌های متفاوتی در چگونگی آیین مناسبت‌های فرهنگی وجود دارد که سعی داریم با در نظر گرفتن تمامی شرایط به فراخور اهمیت مناسبت‌ها و شأن مجتمع اقداماتی را طراحی و اجرا کنیم. بدیهی است اجرای تصمیمات فرهنگی نیازمند همکاری واحدهای مرتبط همچون بسیج و امور ایثارگران است.
در راستای نحوه برگزاری مراسم ارتحال حضرت امام، دکتر اورندی برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی و دکتر علی بخشی نیز معرفی اقدامات امام خمینی در توسعه پزشکی کشور را پیشنهاد دادند.
مهندس سمیه رباط میلی مسئول واحد بهداشت محیط مجتمع در این جلسه گزارشی از ارزیابی سنجه‌های اعتباربخشی مجتمع زیر محور بهداشت محیط ارائه کرد و در همین راستا وضع موجود و مهم‌ترین چالش‌های بهداشت محیط در ۶ استاندارد اصول بهداشت محیط بخش‌ها و واحدها، مراحل تهیه، آماده‌سازی، طبخ، توزیع و سرو غذا، مدیریت آب و فاضلاب، مدیریت پسماند، فرآیندهای رختشوی‌خانه و اصول بهداشت حفاظت در برابر پرتوها را تشریح کرد.
در این جلسه دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع، مهندس محمدعلی سورکی معاون پشتیبانی، دکتر امیرحسین اورندی معاون درمان، دکتر محمدرضا صالحی معاون امور دانشگاهی، دکتر علیرضا کاظمینی رئیس بیمارستان امام خمینی (ره)، دکتر عباس علی بخشی رئیس بیمارستان ولی‌عصر (عج)، دکتر سید روح‌الله میری رئیس انستیتو کانسر، دکتر سید حسن اینانلو مدیر نظارت بر درمان، پرستو آریاملو مدیر پرستاری، احد اکرمی سرپرست مدیریت خدمات پشتیبانی، مهندس رضا قدیم خانی سرپرست مدیریت دفتر فنی و امیر رجبی رئیس دفتر ریاست و مسئول بهبود کیفیت از اعضای تیم رهبری و مدیریت و به‌طور ویژه مهندس سمیه رباط میلی مسئول واحد بهداشت محیط مجتمع حضور داشتند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *