مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

پنجمین جلسه تیم رهبری و مدیریت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۱

رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره): در عین امیدواری تلاش می‌کنیم تا نگرانی‌ها را به فرصت بدل کنیم

در جلسه این هفته تیم رهبری و مدیریت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) گزارش هزینه فایده اعمال جراحی گلوبال این مرکز در سال ۱۴۰۰ بررسی و بر اهمیت بازنگری و اصلاح نظام تعرفه گلوبال تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) پنجمین جلسه تیم رهبری و مدیریت این مرکز شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ با حضور دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع، معاونان و مدیران پشتیبانی، درمان و امور دانشگاهی و روسای بیمارستان‌ها در سالن شورای ریاست برگزار شد.

در آغاز دکتر دهقان به مهم‌ترین رویدادهای هفته اخیر مجتمع و در صدر آن‌ها به موضوع نشست مسئولان و مدیران گروه‌های پشتیبانی، درمان و جمعی از فراگیران این مرکز با دکتر زهره الهیان نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در بیان دیدگاه‌ها و چالش‌های طرح‌شده پرداخت و همچنین به جلسات معاونت پشتیبانی مجتمع با دانشگاه برای پیشبرد برنامه‌های مالی حوزه‌های مختلف در راستای آیین‌نامه انضباطی مالی سال ۱۴۰۱، برنامه‌های متنوع هفته سلامت همچون حضور پرشور مسئولان، اعضای کانون داوطلبان سلامت و جمعی از شهروندان منطقه ۶ و مدیریت سلامت شهرداری تهران در این مرکز هم‌زمان با برگزاری زنگ نشاط و ورزش کارکنان، اردوی تفریحی ورزشی یک‌روزه کادر پرستاری در بوستان لاله، بازدید شهرداری تهران از خیابان باقرخان باهدف ساماندهی وضع موجود و … اشاره کرد.

رئیس مجتمع با اشاره به افزایش بار مراجعین اورژانس گفت: با توجه به کاهش مراجعه کووید و تعرفه‌های بالای بخش خصوصی این روند افزایشی به مجتمع همچنان ادامه خواهد داشت. مردم در دوران کرونا خدمات خوبی در این مرکز دریافت کردند و پس‌ازآن هم از این مجموعه انتظار خواهند داشت. به هر نحو و با هر مشکلی که هست خود را پاسخگوی مردمی می‌دانیم که به مجتمع مراجعه می‌کنند.

وی با اشاره به اهمیت نقش مراکز درمانی دانشگاهی در تامین سلامت کشور افزود: به‌رغم برخی ناملایمات در نظام پرداخت و تعرفه سلامت، باید در عین امیدواری تلاش کنیم تا نگرانی‌ها را به فرصت بدل کنیم. لکن انتظار می‌رود مسئولان ذی‌ربط به این مهم بیش‌ازپیش توجه کنند.

دکتر دهقان بر لزوم بازنگری و اصلاح تعرفه خدمات جراحی گلوبال تاکید و تصریح کرد: اگرچه در بحث اعمال جراحی گلوبال به سوددهی نمی‌رسیم ولی با برخی راهکارها اعم از کاهش طول مدت اقامت بیماران، انجام اقدامات پره آپ بیماران الکتیو پیش از بستری، جلوگیری از دستورات پزشکی غیرضروری و آگاه‌سازی تمامی گروه‌های تخصصی از بحث خدمات گلو‌بال می‌توان از میزان ضررهای وارده کاست.

دکتر دهقان همچنین پیگیری پرداخت‌های رزیدنت‌ها را یکی از اولویت‌های مسئولان مجتمع و عاملی مهم در ایجاد انگیزه فراگیران و افزایش درآمدزایی مجموعه عنوان کرد.

مهندس سورکی با توضیح در خصوص هدف و نحوه تعرفه گذاری خدمات گلوبال جراحی از سوی شورای عالی بیمه افزود: اگرچه خدمات گلوبال در ابتدا برای جبران هزینه‌های بیمارستان‌ها در برخی از اعمال شایع جراحی مطرح و تصویب شد ولی در مجتمع به دلیل این‌که اغلب بیماران ما اورژانسی و یا دارای بیماری‌های پیچیده هستند که هم‌زمان نیاز به اقدامات درمانی مختلفی دارند نه‌تنها سود ده نیست بلکه هزینه‌های زیادی را متوجه بیمارستان می‌کند.

معاون پشتیبانی مجتمع بر لزوم اصلاح تعرفه اعمال جراحی گلوبال تاکید کرد و گفت: رشد تعرفه‌های خدمات درمانی با رشد هزینه‌ها همخوانی ندارد و این موضوع بیمارستان‌های دانشگاهی را با آسیب‌های مالی جدی مواجه می‌کند.

دکتر اورندی با اشاره به چالش محدودیت تخت در مجتمع و کمک به رفع آسیب‌های مالی ناشی از اعمال جراحی گلوبال مدیریت تخت‌های بستری بیماران پره آپ را ضروری خواند.

دکتر صالحی در این خصوص گفت: وظیفه ما درهرصورت خدمت‌دهی به بیماران است حتی اگر خدمتی ضرر ده باشد؛ ولی نیاز است برای بازنگری و اصلاح تعرفه گلوبال، مسائل را به گوش مسئولان برسانیم.

دکتر گنجعلیخان نیز اعمال جراحی گلوبال را با توجه به تورم جامعه، فشاری بر بیمارستان‌های دولتی دانست و تصریح کرد: برای پیشگیری از ضررهای ناشی از اجرای این طرح باید در سطح کلان چاره‌جویی شود.

مهندس نصراللهی در این جلسه گزارشی از نتایج ارزیابی هزینه فایده اعمال جراحی گلوبال مجتمع در سال ۱۴۰۰ ارائه کرد و توضیح داد: مجتمع درمجموع اعمال شایع جراحی گلوبال زیان ده بوده است.

در این جلسه دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع، مهندس محمدعلی سورکی معاون پشتیبانی، دکتر امیرحسین اورندی معاون درمان، دکتر محمدرضا صالحی معاون امور دانشگاهی، دکتر علیرضا کاظمینی رئیس بیمارستان امام خمینی (ره)، دکتر عباس علی بخشی رئیس بیمارستان ولی‌عصر (عج)، دکتر سید روح‌الله میری رئیس انستیتو کانسر، دکتر علی گنجعلیخان مدیر درمان، دکتر سید حسن اینانلو مدیر نظارت بر درمان، دکتر سید علی مؤمنی مدیر امور پژوهشی و فناوری، پرستو آریاملو مدیر پرستاری، احد اکرمی سرپرست مدیریت خدمات پشتیبانی، مهندس رضا قدیم خانی سرپرست مدیریت دفتر فنی و امیر رجبی رئیس دفتر ریاست و مسئول بهبود کیفیت از اعضای تیم رهبری و مدیریت و به‌طور ویژه مهندس رحمان نصراللهی مدیر اورژانس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) حضور داشتند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *