مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

حضور دکتر زهره الهیان نماینده مجلس شورای اسلامی درمجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

دکتر زهره الهیان نماینده حوزه تهران در مجلس شورای اسلامی و هیئت همراه به مناسبت هفته سلامت درمجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) حضور پیدا کردند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ دکتر زهره الهیان نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی و هیئت همراه با حضور درمجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) ضمن دیدار با رئیس مجتمع ، معاونان ، تیم مدیریت و رهبری و پرستاران این مرکز ، هفته ملی سلامت را به آن‌ها تبریک گفتند.
در این دیدار دکترسید علی دهقان منشادی رییس مجتمع ، دکترامیر حسین اورندی معاون درمان ، مهندس محمد علی سورکی معاون پشتیبانی ، پرستو آریاملو مدیرپرستاری مجتمع و جمعی از اعضای هیات علمی ، فراگیران، مدیران و سوپروایزر های مجتمع حضور داشتند.
دکتر الهیان نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک هفته ملی سلامت و خدا قوت به مدافعان سلامت مجتمع عنوان کرد : من دوران دستیاری و کارورزی خود را در این مرکز گذرانده‌ام و فرصتی شد تا خاطرات آن دوران را یاد کنم به‌هرحال حساسیت کاری و مسئولیتی که مسئولین این مرکز دارند این است که همواره سلامت سرلوحه کار آنها است ، به‌ویژه این‌که مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) یک بیمارستان ریفرال است و به همین دلیل از اقصی نقاط کشور بیماران به این مرکز مراجعه می‌کنند .
دکتر دهقان رئیس مجتمع ضمن تشکر از حضور دکتر الهیان نماینده مجلس شورای اسلامی در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) ضمن معرفی خود بعنوان یک متخصص بیماریهای عفونی گفت: با توجه به تخصص من که بیماری‌های عفونی و گرمسیری و فلوشیپ HIV بالینی می باشد افتخاری است که دوران رزیدنتی خود را در این مرکز در محضر اساتید بزرگی همچون استاد یلدا الگوی اخلاق گذرانده‌ام و همچنین با شروع پاندمی کرونا از اسفند ۹۸ به‌عنوان مسئول کنترل عفونت در کووید در خدمت همکاران بودم و از فروردین ۱۴۰۰به‌عنوان معاون درمان مجتمع و از مهر ۱۴۰۰ تاکنون به‌عنوان ریاست مجتمع خدمت گذار همکاران و مردم عزیزمان هستم.
رئیس مجتمع با اشاره به ایثارگری کادر درمان مجتمع در پاندمی کرونا گفت: همان‌طور که مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در نظام سلامت کشور همواره به‌عنوان یکی از محل‌های اتکا و امید مراجعه‌کنندگان بوده و در طی سالیان سال رشد کیفی ، ارتقا آموزشی، پژوهشی و درمانی ویژه‌ای داشته است، خوشبختانه همین مورد هم در بحران کرونا اتفاق افتاد و با ایثارگری کادر درمان مجتمع و حضور و همکاری تیمی در همه سطوح از مدیریت تا صف توانستیم از این امتحان بزرگ سربلند بیرون بیاییم .
دکتر دهقان با اشاره به خدمات منحصربه‌فرد مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) از ابتدای پاندمی کرونا تاکنون گفت: این مرکز با بیش از ۱۰۵ هزار تریاژ و نزدیک به ۲۳ هزار بیمار بستری کووید، رکورد حضور ۵۳۰ بیمار بستری کووید در یک روز درمجتمع و هم‌زمان روزانه ۵۵۰ تزریق رمدسیور و خدمات کلینیک سرپایی را در پرونده درخشان خود دارد و خوشبختانه الان فقط ۱۰ بیمار کووید در سطح مجتمع بستری و در حال خدمت گرفتن هستند و از این بابت خدا را شاکریم که گسترش واکسیناسیون در کشور سبب شد ما در پیک ششم دچار مشکل حاد نشویم و همچنین با درایت و مدیریت دولت، وزارت بهداشت و سازمان‌های ذی‌ربط و تسریع در واکسیناسیون الان به یک حالت پایدار رسیده ایم و درواقع در بحران عالم‌گیر کووید که بزرگ‌ترین چالش قرن شمرده می‌شود، حوزه سلامت حماسه بزرگ آفرید.
وی افزود: تمامی گروه‌های پزشکی مجتمع چه مرتبط (عفونی ، داخلی ، ریه ، بیهوشی و مراقبت های ویژه)و چه غیر مرتبط به صورتی طراحی‌شده بودند که تیم‌های درمانی با نظارت گروه‌های تخصصی اصلی و درکنار آن‌ها دستیاران گروه‌های مختلف باهم تلاش می‌کردند؛ درواقع مجتمع از تمام ظرفیتش به‌طور کامل استفاده کرد و با افتخار می‌توانیم بگویم که هیچ بیماری به این مرکز مراجعه نکرد که خدمت نگیرد و با این همکاری تیمی و برنامه‌ریزی و لطف خداوند در پاندمی کرونا در سخت‌ترین شرایط مجتمع سربلند شد هما نطور که می‌گویند همیشه جلوی طوفان‌های بزرگ درخت‌های تنومند هستند که دوام می‌آورند و درواقع سابقه و قدمت این مرکز و حضور اساتید به نام و دانشجویان برجسته کشور و همچنین مرجعیت آن در پذیرش و درمان بیماران محروم سراسر کشور باعث شده که این مرکز در برابر مشکلات و چالش‌ها پایدار بماند .
وی در ادامه با پرداختن به تاریخ ۸۰ ساله مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) یادآور شد: این بیمارستان با بیش از ۱۲۰۰ تخت فعال بستری، ۲۵ مرکز تحقیقاتی، مرجع کشوری خدمات ویژه نوزادان و مادران پرخطر و بزرگ‌ترین مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری، باقابلیت انجام تمامی اعمال جراحی پیوند اعضا و دارای اولین مرکز اینترونشنال رادیولوژی است. همچنین امیدواریم مهدی کلینیک به‌عنوان بزرگ‌ترین پروژه بیمارستانی کشوری با پیشرفت قابل توجه و حدود ۹۰۰ تخت، به‌زودی به چرخه خدمات مجتمع و نظام سلامت کشور افزوده شود. در این میان پروژه ۵۴۰ تخت خوابی انستیتو کانسر بزرگ‌ترین قطب علمی سرطان کشور در ضلع جنوب شرقی مجتمع با کمک خیرین سلامت در حال پیشرفت و سه بونکر آن آماده بهره‌برداری است.
رئیس مجتمع با اشاره به حوزه پژوهش گفت: ما در حوزه درمان به‌خوبی عمل کردیم اما در حوزه پژوهش‌های مرتبط با کووید باید کارهای بیشتری انجام شود .
دکتر دهقان با اشاره به‌عنوان مدافع سلامت گفت: ما باید عنوان مدافع سلامت را قدر بدانیم به‌واقع در پاندمی کرونا دیدیم که پزشکان، دستیاران ، پرستاران و سایر اعضاء کادر درمان و پشتیبانی ما چه جان‌فشانی‌هایی را انجام دادند ودقیقا ما را به یاد ایام دفاع مقدس ‌انداختند همان‌طور که در آن زمان جوانان کشور در میدان حضور یافتند، جوانان امروز ما هم با اینکه آن دوران را ندیده بودند اما با توجه به آموزه‌های فرهنگی انقلابی توانستند همانند آن جوانان ایثار و فداکاری کنند.
در ادامه دکتر دهقان ، برنامه‌های توسعه مجموعه پارکینگ طبقاتی مجتمع، همراه سراها ، افتتاح فروشگاه زنجیره‌ای هفت و زیباسازی فضای بیمارستان را در افزایش رضایتمندی کارکنان و مراجعان این مرکز بسیار مؤثر خواند.
دکتر اورندی معاون درمان مجتمع ضمن برشمردن مطالبات به حق پزشکان و اعضای هیات علمی و کادر درمان خواستار نگاه ویژه نمایندگان مجلس به این مطالبات شد.
در پایان جلسه در خصوص مشکلات مختلف حوزه پرستاری و درمان، دستیاران و نیروی انسانی و تجهیزات پزشکی بحث و تبادل‌نظر شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *