مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

زنگ نشاط و سلامتی در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) به مناسبت هفته سلامت

رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره): قدر نعمت سلامتی خود را بدانید و در حفظ آن همواره بکوشید

با حضور مدیرکل سلامت شهرداری تهران، مسئولان شهرداری و اعضای کانون سلامت منطقه ۶ در چهارمین روز هفته سلامت از شهدای سلامت و کادر درمانی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) سه‌شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ در چهارمین روز از هفته سلامت، مراسم فرهنگی ورزشی در تکریم شهدا و مدافعان سلامت با همکاری شهرداری منطقه ۶ و حضور دکتر حمید صاحب مدیرکل سلامت شهرداری تهران، دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع، مهندس مسعود رنجبریان شهردار و دکتر سعید تیموری معاون اجتماعی شهرداری منطقه ۶، مهندس محمدعلی سورکی معاون پشتیبانی، دکتر امیرحسین اورندی معاون درمان، پرستو آریاملو مدیر پرستاری، جمعی از مدیران و کارکنان شهرداری، اعضای کانون داوطلبین سلامت و شهروندان منطقه ۶، خانواده شهدای سلامت شهر تهران و کادر درمان و پشتیبانی این مرکز در محوطه استخر برگزار شد.

رئیس مجتمع ضمن پاسداشت زحمات مسئولان شهرداری، شهروندان منطقه ۶ و همکاران مجتمع در طراحی و اجرای این مراسم ارزشمند از سلامتی به‌عنوان نعمت بزرگ پروردگار یادکرد و افزود: میزبانی از این مراسم را افتخار خود می‌دانیم. ابتدای پاندمی کرونا آغاز زندگی جدید من به‌عنوان یک متخصص بیماری‌های عفونی در این مجتمع بود. چه در کسوت معاون درمان و چه در حوزه ریاست روزهای سخت زیادی را در این مدت با همکاران عزیزم، خیرین و داوطلبین سلامت برای کمک به حفظ جان مردم پشت سر گذاشتیم که توصیف آن کتابی است بزرگ و تنها در چند سطر نمی‌گنجد. موفقیت حوزه سلامت کشور در مدیریت و کنترل این بیماری جهانی که بسیاری از کشورهای جهان را از پا درآورده بود، برگرفته از همین حمایت‌های مردمی، هماهنگی‌ها، کارگروهی، کنار هم بودن و عاشقانه کار کردن است.

دکتر دهقان با اشاره به رشادت‌های مدافعان سلامت، یاد و خاطره شهدا و سربازان سلامت را گرامی داشت و گفت: بارها به دوستان گفته‌ام باید قدر عنوان مدافع سلامت را بدانیم. در کرونا شاهد بودیم جوانانی که حتی دوران دفاع مقدس را ندیده بودند با همان عشق و ایثار پای‌کار آمدند. وی در پایان با آرزوی شفای همه بیماران و سلامتی و شادی مردم از همگان خواست تا قدر نعمت سلامتی را بدانند و در حفظ آن بکوشند.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران ضمن تبریک هفته سلامت گفت: بعد از نعمت وجود، سلامتی بهترین و بی‌بدیل‌ترین نعمت خداوند است که به انسان عطاشده و چون تاجی بر سر انسان است که تا بیمار نشود قدرش را نداند. دکتر صاحب در توضیح هریک از نمادهای نشان مدیریت سلامت شهرداری تهران گفت: نماد سیب بیانگر سلامتی است و نماد خانواده به محوریت خانواده در حوزه سلامت کشور اشاره می‌کند. باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که خانواده‌های کارآمد پرورش دهیم. شهرداری تهران باید هم در حوزه کالبدی و هم در حوزه برنامه‌های توجه به روان شهروندان کار کند. نماد چهار فرزند هشداری برای حفظ جمعیت کشور است. اولویت اول ما تقویت فرزند آوری است چراکه وارد فاز فاجعه و ابر بحران جمعیتی شده‌ایم. در این لوگو حال خوب افراد خانواده نمایان است، در یک کلمه سلامتی یعنی همان حال خوب، انسان سالم انسانی است متعادل، به‌دوراز افراط‌وتفریط با امیال و مزاج متعادل؛ کسی که میل به بزه، تشویش و اضطراب دارد سالم نیست.

وی با اشاره به تعابیر کشورهای غربی از سلامتی گفت: شکی نیست که جسم مهم است ولی سلامت انسان محدود به جسم نیست. صرف داشتن یک زندگی اجتماعی اقتصادی یک شاخص حداقلی برای سلامتی است درحالی‌که در نماد حال خوب ما به محور روان آدمی در کنار جسم او هم توجه می‌کنیم. ما در شهرداری وظیفه خود می‌دانیم تا حال خوب را برای شهروندان ایجاد کنیم.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران با یادآوری دوران دانشجویی خود در بیمارستان امام خمینی (ره) از زحمات کادر سلامت کشور و مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در بحران کرونا قدردانی کرد.

در بخشی از این مراسم، همایونی بانوی روشندل دارنده رتبه ۱۲۹ کنکور سراسری و دانشجوی رشته ادبیات فارسی دانشگاه تهران دل نوشته‌ای را در رثای مدافعان سلامت برای حاضرین خواند.

توضیح این‌که ابتدای مراسم با هدایت مربی ورزش های همگانی شهرداری منطقه ۶  همکاران مجتمع لحظاتی را با شادی و نشاط به ورزش های هوازی پرداختند. در ادامه اعضای کانون داوطلبین سلامت منطقه ۶ درحرکتی نمادین با در دست داشتن قاب عکس‌هایی از شهدای سلامت شهر تهران وارد محوطه مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) شدند و به کادر درمان این مرکز ادای احترام و در پایان مراسم نیز مسئولان شهرداری تهران و منطقه ۶ با اهدای شاخه‌های گل از کادر درمانی این مرکز قدردانی کردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *