مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

بازدید ادواری اعتباربخشی از مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

با حضور ارزیابان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران بازدید ادواری اعتباربخشی از مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، بازدید ادواری اعتباربخشی مجتمع با حضور ارزیابان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران دکتر رسولی مدیر نظارت و اعتباربخشی ، دکتر خوشنویس معاون مدیر نظارت و اعتباربخشی،  مرجانه تقوی رئیس اداره نظارت، مهناز هادی پور کارشناس مسئول کنترل عفونت بیمارستان‌ها، فهیمه بخشی کارشناس نظارت و اعتباربخشی از یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ آغاز شد.
دکتر امیرحسین اورندی معاون درمان مجتمع ضمن  تشکر از حضور ارزیابان اعتباربخشی معاونت درمان دانشگاه به مجتمع گفت: خیلی باعث خوشحالی است که می‌بینیم تفکر سازمانی ما در سازمان‌های بالادستی تفکر روبه‌جلو و ایمنی محور است  و همه ما می‌دانیم که اساس اصلی بحث اعتباربخشی در بیمارستان‌ها  مربوط به ایمنی بیمار است  و درواقع  هدف غایی و نهایی آن این است که بیماران با بهترین  و ایمن‌ترین حالت ممکن از بیمارستان ها خدمات دریافت کنند.
معاون درمان مجتمع با اشاره به بازدیدهای مستمر اعتباربخشی  معاونت درمان دانشگاه از مجتمع گفت: از مدت‌ها قبل همکاران معاونت درمان دانشگاه به‌صورت مرتب و با تواتر بیشتر بازدیدهای اعتباربخشی را از این مرکز  انجام داده اند و به ما این فرصت را می‌دهند  که بیشتر خودمان را ارزیابی کنیم و چالش‌ها  و مشکلاتی را که نتوانستیم راه‌حلی برای آن  پیدا کنیم را با کمک  همکاران دانشگاه بتوانیم مرتفع سازیم و در این زمینه از دکتر ناطقی معاون درمان دانشگاه و همکارانشان کمال تشکر راداریم.
سپس وی گزارش مبسوطی از فعالیت‌ها و اقدامات انجام‌شده  و همچنین رسالت، چشم اندازاین مرکز  را به اطلاع ارزیابان اعتباربخشی رساند.
در ادامه دکتر رسولی مدیر نظارت و اعتباربخشی دانشگاه  ضمن تبریک عید سعید فطر و قبولی طاعات و عبادات و هفته جهانی بهداشت دست گفت: این بازدیدها به‌صورت تجمیعی و در سه روز متوالی انجام می‌شود درواقع خودارزیابی یکی از اصولی است که بتوانیم خودارزیابی‌مان را به اعتبار سنجی وزارت  خانه نزدیک‌تر کنیم و اگر ما بتوانیم خودمان را ارزیابی درستی انجام دهیم قطعاً در اعتبارسنجی نمره قابل قبولی خواهیم گرفت و نهایت کار ما در بحث اعتبار سنجی این است که بیمار خدمات باکیفیت و مطلوب‌تری دریافت کند و  همچنین هزینه‌ای که برای این کار مثبت انجام می‌شود در پایین‌ترین حد خود باشد.
سپس  ارزیابان معاونت درمان دانشگاه با حضور در واحدهای مختلف وضعیت و عملکرد آن‌ها  را در خصوص اجرای کامل استانداردهای اعتباربخشی و اهمیت رعایت حقوق‌گیرندگان خدمت موردسنجش و بررسی قراردادند.
توضیح اینکه در جلسه معارفه این  بازدید دکتر امیرحسین اورندی معاون درمان، دکتر اسمعیل محمد نژاد مشاور اجرایی رئیس مجتمع وسوپروایزر کنترل عفونت،احد اکرمی سرپرست مدیریت خدمات پشتیبانی، پرستو آریاملو مدیر پرستاری، اعظم علیپور مدیر امور عمومی مرکز تصویربرداری،  امیر رجبی مسئول بهبود کیفیت، فاطمه حمیدی فر مسئول و کارشناس هماهنگ‌کننده ایمنی و زهره  قوامی  کارشناس بهبود کیفیت  حضور داشتند.
بازدید تیم کارشناسان ارزیاب استانداردهای اعتباربخشی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران از یکشنبه ۱۸ تا سه‌شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ به مدت ۳ روز از مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) انجام خواهد گرفت.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *