مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

سومین جلسه تیم رهبری و مدیریت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۱

رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره): سیاست‌گذاری در حوزه نظام پرداخت پزشکان و تعرفه خدمات درمانی نیازمند نگاه عمیق‌تری است
در جلسه این هفته تیم رهبری و مدیریت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) گزارش‌های مربوط به واحدهای تغذیه بالینی و کمیته مدیریت خطر حوادث و بلایای مجتمع بررسی و در خصوص چالش‌های این دو حوزه تبادل‌نظر شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، سومین جلسه تیم رهبری و مدیریت این مرکز شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ با حضور دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع، معاونان و مدیران پشتیبانی، درمان و امور دانشگاهی و روسای بیمارستان‌ها در سالن شورای ریاست برگزار شد.
رئیس مجتمع با اشاره به‌روزهای پایانی ماه مبارک رمضان ضمن آرزوی قبولی طاعات از زمان به‌عنوان ثروتی ارزشمند یادکرد و گفت: امیدوارم با استفاده از این فرصت مغتنم برای خودسازی و بهبود حالات معنوی‌مان بهره کافی برده باشیم.
وی در ادامه به موضوع چادر خوابی همراهان بیماران، خارج از محوطه بیمارستان پرداخت و گفت: مجتمع در راستای مسئولیت اجتماعی خود برای کمک به همراهان بیمارانی که از شهرستان‌های دور به این مرکز مراجعه می‌کنند مراتب را پیگیری می‌کند.
دکتر دهقان در لزوم بازنگری و اصلاح نظام پرداخت‌های پزشکان و تعرفه خدمات درمانی بخش دولتی گفت: همه ارکان دانشگاه پیگیر این قضیه هستند و می‌دانیم که عدم رفع این چالش‌ها در درازمدت نه‌تنها بیمارستان‌های آموزشی را متضرر خواهد کرد بلکه به درمان مردم هم آسیب می‌رساند. درعین‌حال من معتقدم گله‌گزاری چاره مشکلاتمان نیست. ما باید ضمن طرح چالش‌ها به تلاشمان برای خدمت به مردم و رفع مشکلات ادامه دهیم. افتخار می‌کنم باوجود همه این مشکلات، بسیارند اساتید ارزشمندی در این مجتمع که اولویتشان مسائل مالی نیست و در ارائه خدمات باکیفیت به بیماران در راستای رعایت شاخص‌های تعهد حرفه‌ای شبانه‌روز تلاش می‌کنند. انتظارمان از سیاست‌گذاران نظام سلامت این است که به این موضوع عمیق‌تر نگاه کنند.
رئیس مجتمع تحولات اخیر واحد تغذیه بالینی را مشهود و ناشی از تلاش‌های حوزه معاونت درمان مجتمع، مسئول و کارشناسان این واحد خواند و گفت: این مسیر باید با همکاری معاونت امور دانشگاهی با قوت بیشتری ادامه یابد. توصیه می‌کنم از مدیا و فضای مجازی به‌عنوان یک فرصت ویژه برای بسط آموزش و انتشار اطلاعات تغذیه‌ای در گروه‌های تخصصی استفاده کنید. قطعاً گروه‌ها از دانش شما برای کمک به بهبود بیماران خود استقبال می‌کنند.
مهندس سورکی با توضیح در خصوص تعرفه خدمات کلینیک ویژه گفت: متاسفانه طبق قانون تعرفه خدمات درمانی، از سال ۹۳ تاکنون هیچ‌گونه تفاوت تعرفه‌ای میان خدمات درمانگاهی و کلینیک ویژه در بیمارستان‌های دانشگاهی وجود ندارد، تصمیم‌گیری در این حوزه از حیطه اختیارات مجتمع خارج است و تابع قوانین دانشگاه هستیم.
معاون پشتیبانی مجتمع از رسیدگی به وضع پله‌های فرار و تامین مخازن آب شرب به عنوان اولویت‌های این معاونت نام برد.
دکتر اورندی کاهش بارش باران و احتمال بروز بحران آب در ماه‌های آتی را قابل درنگ دانست و گفت: به‌کارگیری شیرآلات هوشمند اگرچه هزینه‌بر است ولی تا حد زیادی در مصرف بهینه آب کمک خواهد کرد. در بحث آموزش نحوه استفاده از کپسول‌های آتش‌نشانی به نظر می‌رسد نیاز به برگزاری مانورهای مکرر هستیم تا موضوع نهادینه شود.
دکتر گنجعلیخان مدیر درمان مجتمع در بیان ضرورت جداسازی واحد تغذیه بالینی از واحد خدمات غذایی مجتمع گفت: تغذیه باید به‌عنوان یک خدمت در بالین بیمار و کنار پزشک معالج قرار بگیرد. بسیاری از بیماران دیالیزی، سرطانی، کلستومی و … در مسیر درمان خود نیاز به مشاوره تغذیه دارند و این نیاز مهمی است که باید با تعامل گروه‌های پزشکی بخش‌ها بتوانیم برای بیماران این مرکز میسر کنیم.
در این جلسه دکتر ملک احمدی مسئول واحد تغذیه بالینی مجتمع گزارشی از عملکرد ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۰ این واحد را ارائه و به مقالات علمی، مشاوره‌های بالینی، آموزش‌های تغذیه‌ای انجام‌شده در این بازه زمانی و نیازهای این واحد اشاره کرد.
همچنین اسدزاده مسئول کمیته خطر حوادث و بلایای مجتمع با ارائه گزارشی از نتایج ارزیابی سنجه‌های اعتباربخشی مربوط به شاخص‌های این حوزه در خصوص موضوعاتی چون شناسایی بخش‌های خطرآفرین، اهمیت اخذ تاییدیه استاندارد از سازمان آتش‌نشانی منطقه، تعیین مسئول اطفاء حریق، fire Box ها، وضع پله‌های فرار و آسانسورها، ضرورت تامین مخزن آب شرب در مواقع اضطرار، تسهیل کاربری کپسول‌های آتش‌نشانی و دستگاه‌های سرمایشی و گرمایشی توضیحاتی داد.
در این جلسه دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع، مهندس محمدعلی سورکی معاون پشتیبانی، دکتر محمدرضا صالحی معاون امور دانشگاهی، دکتر امیرحسین اورندی معاون درمان، دکتر عباس علی بخشی رئیس بیمارستان ولی‌عصر (عج)، دکتر سید روح‌الله میری رئیس انستیتو کانسر، دکتر سید علی مومنی مدیر امور پژوهش و فناوری، دکتر سید حسن اینانلو مدیر نظارت بر درمان، دکتر اسمعیل محمد نژاد مشاور اجرایی ریاست، دکتر علی گنجعلی خان مدیر درمان، دکتر نوید مقدم سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات، پرستو آریاملو مدیر پرستاری، محمدحسین امراللهی مدیر منابع انسانی، احد اکرمی سرپرست مدیریت خدمات پشتیبانی، امیر رجبی رئیس دفتر ریاست و مسئول بهبود کیفیت از اعضای تیم رهبری و مدیریت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) و دکتر ملک احمدی مسئول واحد تغذیه بالینی و فریده اسدزاده مسئول کمیته مدیریت خطر حوادث و بلایا به عنوان مدعو حضور داشتند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *