مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

روز شمار هفته سلامت اعلام شد/ «سلامت ما، سلامت سیاره ما» شعار هفته سلامت

 دبیر ستاد برگزاری هفته سلامت روز شمار هفته سلامت سال ۱۴۰۱ را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) ۱۷ تا ۲۳  اردیبهشت ماه با عنوان هفته سلامت نامگذاری شده است.

به نقل از وبدا، مهندس هاشمی سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت و دبیر ستاد برگزاری هفته سلامت با بیان این که شعار امسال هفته سلامت، «سلامت ما، سلامت سیاره ما» اعلام شده است، تاکید کرد: نیل به سلامت اصیل و فراگیر هیچگاه رخ نخواهد داد مگر با همکاری ارگانها و سازمانهای مختلف و تعاملی همه جانبه و حتی فراتر از مرزها  لذا شعار امسال هفته سلامت «سلامت ما، سلامت سیاره ما» اعلام شده که سلامت انسان را به درستی در گستره سلامت زمین تعریف کرده است.

مهندس هاشمی گفت: موضوعاتی مثل انرژی پاک، تولیدات پاک، آب و هوا، حوادث و بلایای طبیعی، همه و همه چاره اندیشی های جهانی می خواهد و کشورها هر کدام باید به سهم خود نقش موثری را در تامین سلامت  ایفا نمایند.

دبیر ستاد برگزاری هفته سلامت یادآور شد: در کشور ما نیز همین موضوع مصداق دارد مردم، سیاستگذاران و سیاست سازان می توانند به بهانه هفته سلامت، دغدغه ها، راهکارها و نظرات را با هم به اشتراک گذارند و برای رفع آنها راه حل های کاربردی ارائه دهند.

به گفته مهندس هاشمی تمرکز وزارت بهداشت در پرداختن به موضوع عدالت و تعالی نظام سلامت در تمام شئون خود، راهبردی مهم و عملیاتی است که می تواند بر تمام مصداق های ارتقا دهنده سلامت اثر مثبت گذاشته و مشی کشور را به مسیر صحیح رهنمون شود.

دبیر ستاد برگزاری هفته سلامت، با اشاره به شعار امسال هفته سلامت که «سلامت ما، سلامت سیاره ما» اعلام شده است، لازمه تحقق این شعار در کشور را، نقش مهم مسئولین، سمن ها و سازمانها در این زمینه عنوان کرد و گفت: با همین رویکرد و بمنظور بهره مندی هر چه بیشتر از توانمندی و اشاعه راهکارها روز شمار هفته سلامت به شرح زیر اعلام می شود:

شنبه ۱۷ اردیبهشت؛ نقش مردم، مسئولین، سمن ها در تحقق عدالت و تعالی نظام سلامت

یکشنبه ۱۸ اردیبهشت؛ نقش مردم، مسئولین، سمن ها در دستیابی به انرژی پاک

دوشنبه ۱۹ اردیبهشت؛ نقش مردم، مسئولین، سمن ها در مدیریت حوادث و بلایا

سه شنبه ۲۰ اردیبهشت؛ نقش مردم، مسئولین، سمن ها در ارتقای سلامت خانواده و جوانی جمعیت

چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت؛ نقش مردم، مسئولین، سمن ها در تولید پاک و مدیریت پسماندها

پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت؛ نقش مردم، مسئولین، سمن ها در تغذیه سالم از مزرعه تا سفره

جمعه ۲۳ اردیبهشت؛ نقش مردم، مسئولین، سمن ها در کاهش/ کنترل مصرف دخانیات

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *