مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه: حضور کارشناسان این مرکز در بیمارستان‌ها ادای دینی است به رشادت‌های مدافعان سلامت

روز احیای حقوق عامه

رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه: حضور کارشناسان این مرکز در بیمارستان‌ها ادای دینی است به رشادت‌های مدافعان سلامت

با حضور روسای دانشگاه علوم پزشکی تهران، مرکز وکلای قوه قضائیه، رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، کارشناسان و مشاوران قوه قضائیه کارگاه مشاوره معاضدتی حقوقی به کارکنان و بیماران این مرکز درمانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، سه‌شنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ با هماهنگی مدیریت حقوقی دانشگاه میز خدمت مشاوره حقوقی رایگان ویژه کارکنان مجتمع با حضور دکتر حسین قناعتی رئیس دانشگاه، دکتر میر حامد خانی مدیرکل وزارت بهداشت، دکتر حسن عبدلیان پور رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه، دکتر سیدعلی دهقان منشادی رئیس مجتمع، دکتر شاهین ساحلی سرپرست مدیریت امور حقوقی دانشگاه در سالن شورای ریاست این مرکز برگزار شد.

دکتر قناعتی رئیس دانشگاه با قدردانی از مسئولان و کارشناسان قوه قضائیه در برگزاری کارگاه‌های آموزشی آشنایی با مسائل حقوقی ویژه مدافعان سلامت گفت: آشنایی مسئولان اجرایی بیمارستان‌ها با مبادی قضائی به‌ویژه در حوزه سلامت هم به لحاظ اداری و هم در بعد حفظ حقوق بیماران بسیار مهم است. این تعاملات کمک می‌کند تا بتوانیم باکیفیت بیشتری از حقوق بیماران و پزشکان حمایت کنیم و همکاران ما در مواجهه با مسائل قانونی خود کمتر دچار چالش شوند.

دکتر عبدلیان پور رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه با اشاره به نام‌گذاری ۱۶ فروردین با عنوان روز احیای حقوق عامه، حضور کارشناسان قوه قضائیه در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) برای مشاوره معاضدتی به کادر درمانی و بیماران را حرکتی نمادین در راستای وظیفه ذاتی این مرکز و ادای دین جامعه حقوقی کشور به رشادت‌های عزیزانی خواند که در سال‌های اخیر در خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا تلاش کردند.

در ادامه دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع ضمن تبریک سال نو و ماه مبارک رمضان گفت: هدف همه ما خدمت به مردم است؛ به‌ویژه در بیمارستان‌ها که مردم با درد و رنج به ما مراجعه می‌کنند، زمانی که عزیزی از یک خانواده دچار بیماری می‌شود و تیم‌های پشتیبانی و درمانی بیمارستان باید برای ارائه خدمات درمانی موردنیاز بیمار بسیج شوند، اولویت ما حفظ جان بیمار است.

وی حضور حمایت گرانه کارشناسان مرکز وکلای قوه قضائیه در این مرکز را در افزایش رضایتمندی کارکنان بسیار اثرگذار خواند و افزود: کادر درمانی به دلیل حجم بالای کار در نوبت‌های صبح، عصر و شب و روزهای تعطیل اغلب برای رسیدگی به امور شخصی و حقوقی خود با ضیق وقت مواجه‌اند. همه مشوق‌ها مادی نیست؛ در پاندمی کرونا دیدیم که چه ظرفیت‌های خوبی از کمک و همراهی سازمان‌ها و نهادهای مختلف، شهرداری و خیرین در کنار تلاش‌های صادقانه و عاشقانه کادر درمان برای خدمت به مردم در کشور داریم. امیدوارم این همکاری‌ها ادامه یابد و خیر، برکت و اثر این مشوق‌های معنوی در اعتلای کیفیت ارائه خدمات درمانی به بیماران تجلی یابد.

در پایان شاهین ساحلی سرپرست مدیریت حقوقی دانشگاه ضمن قدردانی از حضور همه مسئولان بیان داشتند: یکی از دغدغه های همیشگی رئیس محترم دانشگاه همین موضوع حمایت از کارکنان و ارائه خدمات مشاوره حقوقی و معاضدت قضایی به کارکنان دانشگاه خصوصاً کادر درمان است و به کرات به بنده دستور دادند که اقدامات موثری در این خصوص به عمل آید تا تمامی کارکنان دانشگاه خصوصاً کادر درمان ازخدمات مشاوره ای و معاضدت قضایی بهره مندشوند و در صورت ضرورت نیز وکلای دانشگاه در کنار این افراد حضور داشته باشند.ایشان همچنین اظهار کردند با توجه به برنامه ریزی هایی که انجام شده است در حال حاضر کارکنان دانشگاه می توانند برای اخذ مشاوره حقوقی به صورت تلفنی در کمتر از ده دقیقه و به صورت حضوری در کمتر از دو ساعت به این مهم دست یابند.

توضیح این‌که در این برنامه، جمعی از وکلای پایه‌یک دادگستری حضور داشتند که با استقرار میزهای خدمت جداگانه در دیدار و گفت‌وگوی مستقیم با مراجعه‌کنندگان به پرسش‌های حقوقی و قضایی آنان پاسخ دادند و راهنمایی‌های لازم را برای پیگیری درخواست‌ها آن‌ها ارائه کردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *