مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

بازدید نوروزی معاون درمان وزیر بهداشت و معاون درمان دانشگاه از اورژانس و پروژه های مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

دکتر سعید کریمی معاون درمان وزیر بهداشت به همراه دکتر سعید ناطقی معاون درمان دانشگاه از اورژانس بیمارستان امام خمینی و پروژه‌های انستیتو کانسر و مهدی کلینیک بازدید کردند و از نزدیک در جریان نحوه خدمت‌رسانی اورژانس و فرایند ساخت و تکمیل این دو پروژه قرار گرفتند.

گالری عکس

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، در این بازدید که ۲۹ اسفند  و در ساعات پایانی سال ۱۴۰۰ صورت گرفت، دکتر علی دهقان منشادی رییس مجتمع بیمارستانی امام خمینی، محمدرضا سلمانی ندوشن پزشک مقیم ستاد رسیدگی و هدایت امور درمان دانشگاه، دکتر گنجعلی خان مدیر درمان دانشگاه،  دکتر اورندی معاون درمان، مهندس سورکی معاون پشتیبانی  و پرستو آریاملو مترون بیمارستان امام خمینی، دکتر کریمی و دکتر ناطقی را همراهی کردند.
تیم بازدیدکننده با حضور بر بالین بیماران، درباره نحوه خدمت‌رسانی به آنان و در دیدار با پرستاران، درباره مهم‌ترین چالش‌های آنان گفتگو کردند.

تأکید معاون درمان وزیر بهداشت بر حمایت از دانشگاه

دکتر کریمی، با تبریک سال نو، در ارزیابی خود از این بازدید گفت: در راستای طرح سلامت نوروزی وزارت بهداشت به‌منظور بازدید از مراکز درمانی در ایام نوروز، به بیمارستان امام خمینی آمدیم و در جریان خدمت‌رسانی خوب این بیمارستان قرار گرفتیم.
معاون درمان وزیر بهداشت با اشاره به کمبود فضای اورژانس این مرکز گفت:  امیدوارم با راه‌اندازی مهدی کلینیک این محدودیت برطرف شود.
وی درخصوص تأمین تجهیزات مورد نیاز پروژه انستیتو کانسر گفت: این پروژه بزرگ با کمک دانشگاه و خیرین به‌خوبی پیش می‌رود و قرار است خدمات پیشرفته درمانی را به بیماران مبتلابه سرطان ارائه دهد. تاکنون بخشی از تجهیزات پیشرفته آن تحویل داده‌شده و مابقی آن در ادامه تأمین خواهد شد.
دکتر کریمی با اشاره به نحوه حمایت وزارت بهداشت، از مجتمع بیمارستانی امام خمینی گفت:  مهدی کلینیک یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های درمانی کشور است که واگذاری آن به دانشگاه علوم پزشکی تهران به‌نوعی حمایت از این مجموعه محسوب می شود.  در زمینه تحویل تجهیزات و تأمین نیروها انسانی نیز  بیمارستان امام خمینی و دانشگاه علوم پزشکی تهران به دلیل سابقه، امکانات و پتانسیلی که دارند در صدر لیست مراکز موردتوجه وزارت بهداشت جای دارند و حتماً موردحمایت قرار می‌گیرند.

آمادگی بیمارستان ها در خدمت‌رسانی نوروزی
در ادامه، دکتر ناطقی، با اشاره به تأثیر مثبت حضور معاون درمان وزیر بهداشت در بیمارستان امام خمینی، گفت: دکتر کریمی در قالب بازدیدهای نوروزی وزارت بهداشت، به این مرکز آمدند. حضور مسئولان بالادستی در عرصه و محیط  باعث می‌شود که از نزدیک در جریان فرآیندها قرار بگیرند و دیدگاه دقیق‌تری نسبت به امور مراکز داشته باشند.
وی با تاکیدبر حمایت‌های وزارت بهداشت در راه‌اندازی مهدی کلینیک گفت: دکتر کریمی دیدند بیمارستان امام خمینی باوجود کمبود فضایی که دارد مشغول خدمت‌رسانی است و به همین دلیل بر تأمین تجهیزات و تکمیل نیروی انسانی مهدی کلینیک تأکید کردند تا این مرکز هرچه سریع‌تر راه‌اندازی شود. با افتتاح مهدی کلینیک، ظرفیت اورژانس بیمارستان امام خمینی دو و نیم برابر افزایش پیدا می‌کند.
معاون درمان دانشگاه با اشاره به بازدیدی که از انستیتو کانسر صورت گرفت گفت: دکتر کریمی از جایگاهی که برای نصب دستگاه‌های سایبرنایف و شتاب‌دهنده‌ها درحال ساخت است بازدید و از اینکه کار به‌خوبی پیش می‌رود ابراز رضایت کردند. پروژه در مرحله‌ای است که هر وقت تجهیزات موردنیاز آن تأمین شود؛ در حداقل زمان و با کمترین معطلی به بهره‌برداری می‌رسد.
وی افزود: درمجموع بازدیدهای میدانی مسئولان وزارت بهداشت، نقطه قوتی برای مراکز است و تأثیر آن بیشتر از آن است که مسئولان دانشگاه درباره پیشرفت پروژه‌ها بگویند.
دکتر ناطقی از تلاش‌های دکتر دهقان و همکاران ایشان  در مجتمع بیمارستانی امام خمینی قدردانی کرد و گفت: این مجموعه در این ۶ ماه با پویایی و چابکی به مسیر پیشرفت خود ادامه داده و امیدوارم به‌زودی شاهد افتتاح مهدی کلینیک و به دنبال آن انستیتو کانسر باشیم.
معاون درمان دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به بازدیدهای نوروزی هیئت‌رئیسه از بیمارستان‌ها گفت: همچون سال‌های گذشته اعضای هیئت‌رئیسه به بیمارستان‌های مختلف سرمی‌زنند تا افزون بر تبریک نوروزی و خداقوت به همکاران، چنانچه کمی و کاستی را مشاهده کردند به برطرف شدن آن کمک کنند. درواقع این بازدیدها ارزیابی میدانی از کیفیت ارائه خدمات است.
دکتر ناطقی بابیان اینکه در نوروز بیمارستان‌ها محدودیت ظرفیت ندارند گفت: باتوجه به مسافرت‌های نوروزی، مراجعه بیماران به بیمارستان‌ها کمتر می‌شود و این ظرفیت بیمارستان‌ها را کاهش می‌دهد. اما اگر شمار مراجعه‌کنندگان افزایش پیدا کند بیمارستان‌ها با تمامی ظرفیت خود آماده ارائه خدمت هستند.
وی با قدردانی از تلاش‌های کادر درمان دانشگاه گفت: در این دو سال با شیوع کووید ۱۹، تمامی بیمارستان‌های دانشگاه با حداکثر ظرفیت مشغول خدمت‌رسانی بودند و کادر درمان تعطیلات نوروزی را تجربه نکردند. امسال با توجه به کاهش بار مراجعه بیماران فرصت خوبی است کادر درمان برحسب نیاز دراختیار سیستم باشند.

اهمیت مجتمع بیمارستانی امام خمینی در خدمت‌رسانی به مردم

دکتر دهقان رییس مجتمع بیمارستانی امام خمینی نیز با تبریک سال نو، حضور مسئولان وزارت بهداشت و دانشگاه را در این مجتمع، نشان‌دهنده اهمیت جایگاه آن در خدمت‌رسانی به مردم دانست و گفت: بازدید امروز جنبه بسیار مهمی داشت چون از نزدیک در جریان اقدامات انجام شده، قرار گرفتند.
وی بر ضرورت حمایت مسئولان از این مجتمع تأکید کرد و گفت: اگرچه تیم مجتمع بیمارستانی امام خمینی تلاش بسیاری را به کار گرفته؛ اما اگر حمایت‌های مسئولان دانشگاه و وزارت بهداشت نباشد کارها به‌خوبی پیش نمی‌رود. لذا از مسئولان تشکر می‌کنم که ما را تنها نمی‌گذارند و مجتمع را در زمینه تأمین تجهیزات و نیروی انسانی حمایت می‌کنند. ما هم با توان علمی و پتانسیلی که در مجتمع وجود دارد تلاش می‌کنیم که بهترین خدمت به مردم عزیزمان ارائه شود.
رییس مجتمع بیمارستانی امام خمینی از بهره‌برداری مهدی کلینیک در آینده نزدیک خبر داد و گفت: باتوجه به پیشرفت قابل‌توجهی که این پروژه دارد امیدوارم هرچه سریع‌تر به بهره‌برداری برسد و این فضا در اختیار مردم عزیزمان قرار بگیرد. حضور مسئولان دانشگاه و وزارت بهداشت در اولین روز تعطیلات نیز نشان می‌دهد که راه‌اندازی این مرکز اهمیت بسیاری دارد.
وی با اشاره به‌سرعت خوب پیشرفت پروژه انستیتو کانسر گفت: فضای لازم برای نصب تجهیزات موردنیاز این مرکز آماده‌شده و دکتر کریمی قول مساعد دادند که در تأمین تجهیزات آن کمک کنند.
دکتر دهقان با اشاره به آمادگی خدمت‌رسانی مجتمع بیمارستانی امام خمینی در ایام نوروز گفت: این بیمارستان متعلق به شهر تهران نیست بلکه مرکزی است که از سراسر کشور به آن مراجعه می‌کنند. ما با برنامه‌ریزی مشخص و شناور آماده خدمت‌رسانی در ایام نوروز هستیم و شیفت حضور همکاران در گروه‌های پزشکی، پرستاری، اداری و پشتیبانی مشخص‌شده و چنانچه با افزایش مراجعه‌کننده مواجه شویم خدمات موردنیاز را گسترش می‌دهیم.

برنامه‌های ستاد رسیدگی و هدایت امور درمان دانشگاه در ایام نوروز

دکتر سلمانی پزشک مقیم ستاد رسیدگی و هدایت امور درمان دانشگاه نیز با اشاره به برنامه‌های ستاد در ایام نوروز گفت: در این ایام کارشناسان ستاد برای پذیرش و مشاوره بین بیمارستانی بیماران حضور دارند و برای تأمین تخت موردنیاز بیماران هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دهند.
وی افزود: پزشکان ستاد علاوه بر ارائه مشاوره‌های لازم و رسیدگی به شکایات احتمالی، در تعطیلات نوروزی به همراه اعضای هیئت‌رئیسه به بیمارستان‌ها سر می‌زنند.
این پزشک مقیم ستاد با اشاره به تفاوت بازدیدهای نوروزی با دیگر بازدیدهای ستاد گفت: در شرایط عادی، بازدیدها به‌منظور برسی وضعیت اورژانس و بخش‌های ویژه انجام می‌شود ولی در تعطیلات بیشتر جنبه حضور در کنار همکاران و تشکر از زحمات آنان را دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *