مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

‍ بیستمین جلسه تیم رهبری و مدیریت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۰ برگزار شد

رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره): ایده‌ها و طرح‌های بزرگ تنها با برنامه‌ریزی درست محقق می‌شوند
در جلسه این هفته تیم رهبری و مدیریت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) ضمن بررسی گزارش عملکرد مجمع خیرین سلامت در سالی که گذشت، در خصوص نحوه برگزاری مراسم دیدار نوروزی سال ۱۴۰۱ و راهکارهای اجرایی رفع چالش جدی کمبود نیروی خدمات این مرکز تبادل‌نظر شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، بیستمین جلسه تیم رهبری و مدیریت این مرکز شنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ با حضور دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع، معاونین و مدیران پشتیبانی، درمان و امور دانشگاهی و روسای بیمارستان‌ها در سالن شورای ریاست برگزار شد.
دکتر دهقان در خصوص نحوه برگزاری مراسم دیدار نوروزی خانواده مجتمع در سال ۱۴۰۱ و تقارن آن با آغاز ماه مبارک رمضان را به فال نیک گرفت و گفت: طبق سنوات گذشته ۱۴ فروردین‌ماه، مراسم دیدوبازدید اساتید و همکاران در این مرکز برگزار می‌شود که در دو سال اخیر به دلیل پاندمی کرونا به‌صورت مجازی بود. اگرچه در حال حاضر با سیر نزولی امیکرون مواجهیم ولی به دلیل لزوم تداوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور و مجتمع، مراسم سال نوی امسال به‌صورت حضوری-مجازی (با حضور تعداد محدودی از همکاران و هم‌زمان به‌صورت مجازی) با مسئولیت معاونت امور دانشگاهی و همراهی معاونت پشتیبانی و مدیریت روابط عمومی برگزار خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به چالش جدی کمبود نیروی خدمات در مجتمع تصریح کرد: مدیریت بهینه، پیگیری‌های لازم از طریق مسئولان دانشگاه برای رفع این معضل در سال آتی و بازنگری نحوه چیدمان نیروهای خدمات مجتمع از اصلی‌ترین اولویت‌های ما در بحث نیروی انسانی است که باید در دو فاز عملیاتی کوتاه‌مدت و بلندمدت به آن بپردازیم.
رئیس مجتمع با قدردانی از حمایت‌ها و خدمات ارزنده خیرین سلامت گفت: با کمک اعضای محترم مجتمع و خیرین گرامی دستاوردهای بسیار ارزشمندی برای ارائه خدمات منحصربه‌فرد درمانی به بیماران سراسر کشور در این مرکز فراهم‌شده که این تلاش‌ها ستودنی است. طبیعتاً با توجه به شرایط اقتصادی کشور، همه ما باید برای جذب منابع مالی بیشتر در مجتمع تلاش کنیم. استخراج نیازها با همفکری گروه‌های مختلف، اولویت‌بندی آن‌ها و دعوت از خیرین برای جلب حمایت‌های لازم، مهم‌ترین اقداماتی هستند که باید برنامه‌ریزی و عملیاتی شود. ایده‌ها و طرح‌های بزرگ تنها با برنامه‌ریزی درست محقق می‌شوند.
مهندس سورکی بابیان این نکته که فرآیند جذب نیروی انسانی زیر نظر ستاد دانشگاه و زمان‌بر است افزود: ضمن رایزنی با معاونت توسعه دانشگاه و پیگیری‌های لازم، به نظر می‌رسد چیدمان نیروی انسانی در مجتمع نیاز به مهندسی مجدد، متناسب با نیاز واحدها دارد که باید برای آن چاره‌جویی شود.
دکتر علی گنجعلیخان برای رفع کمبود نیروی خدمات پیشنهاد داد: بهتر است انتقال بیمار به‌عنوان یک خدمت حرفه‌ای از نیروهای خدمات جدا و به افراد آموزش‌دیده سپرده شود. تمرکز بر روی موضوع واحد انتقال بیمار و جذب نیروی بیمار بر، مشکل کمبود نیروی خدمات را تا حد زیادی جبران خواهد کرد.
دکتر صالحی با اشاره به اهمیت حمایت‌های خیرین سلامت در تامین تجهیزات آموزشی فراگیران پزشکی خاطرنشان کرد: حضور هم‌وطنانی که تمام تلاش خود را درراه خدمت‌رسانی به بیماران و توسعه سلامت جامعه به کار می‌برند مایه مباهات است.
پرستو آریاملو در این جلسه از برگزاری مسابقه سفره هفت‌سین در بخش‌های مختلف مجتمع خبر داد و گفت: به‌رسم همیشگی به برندگان مسابقه در مراسم روز ۱۴ فروردین جوایزی به یادگار اهدا خواهد شد.
سید ابراهیم میرخانی گزارشی از عملکرد مجمع خیرین سلامت مجتمع در حوزه حمایت مالی از پروژه‌های ساختمانی، خرید تجهیزات پزشکی و غیرپزشکی، تامین سبد ارزاق معیشتی برای افراد آسیب‌پذیر، پوشش کمک‌هزینه درمان بیماران نیازمند با همت واحد مددکاری و همچنین طرح‌های انگیزشی برای جذب بیشتر حمایت‌های خیرین سلامت در سال ۱۴۰۱ را ارائه کرد.
در این جلسه دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع، مهندس محمدعلی سورکی معاون پشتیبانی، دکتر محمدرضا صالحی معاون امور دانشگاهی، دکتر امیرحسین اورندی معاون درمان، دکتر علیرضا کاظمینی رئیس بیمارستان امام خمینی (ره)، دکتر عباس علی بخشی رئیس بیمارستان ولی‌عصر (عج)، دکتر سید روح‌الله میری رئیس انستیتو کانسر، دکتر نوید مقدم سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات، پرستو آریاملو مدیر پرستاری، دکتر اسمعیل محمدنژاد مشاور رئیس مجتمع، دکتر علی گنجعلیخان حاکمی مدیر درمان، محمدحسین امراللهی مدیر منابع انسانی، احد اکرمی سرپرست مدیریت خدمات پشتیبانی، امیر رجبی رئیس دفتر ریاست و مسئول بهبود کیفیت از اعضای تیم رهبری و مدیریت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، عباس فراهانی و اطهره رنجبر سوپروایزران سلامت و سید ابراهیم میرخانی عضو هیئت‌مدیره انجمن حمایتی مجمع خیرین سلامت مجتمع حضور داشتند.
توضیح این‌که: تاریخ و محل دقیق برگزاری مراسم دیدار نوروزی سال ۱۴۰۱ متعاقباً به اطلاع همکاران مجتمع خواهد رسید.

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *