مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

بیست و یکمین جلسه شورای پژوهشی بخش‌ها و مراکز تحقیقاتی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

معاون امور دانشگاهی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره): توسعه پروژه‌های پژوهشی مجتمع، نیاز جدی به تعامل دوسویه مراکز تحقیقاتی و حوزه معاونت امور دانشگاهی دارد

با حضور دکتر محمدرضا صالحی معاون امور دانشگاهی در جلسه شورای پژوهشی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) بر لزوم همکاری گروه‌های تخصصی و مراکز تحقیقاتی مجتمع در پیشبرد اهداف پژوهشی این مرکز تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) آخرین جلسه شورای پژوهشی بخش‌ها و مراکز تحقیقاتی در سال جاری با حضور دکتر محمدرضا صالحی معاون امور دانشگاهی، دکتر سید علی مومنی مدیر امور پژوهشی و فناوری و اعضای هیئت‌علمی و رابطین پژوهشی مجتمع چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ در سالن اجتماعات مرکز تصویربرداری برگزار شد.
دکتر صالحی با اشاره به مهم‌ترین چالش‌های حوزه پژوهش مجتمع گفت: باید تلاش کنیم با همکاری تمامی گروه‌های تخصصی و مراکز تحقیقاتی مجتمع و بهره‌گیری از امکانات و قابلیت‌های موجود، زیرساخت قوی و بستر مناسبی را برای ارائه خدمات مشاوره‌ای در تسهیل امور تحقیقاتی فراگیران فراهم کنیم. درعین‌حال به دنبال توسعه زیرساخت‌های نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و فضای مناسب برای تسریع جستجو (RESEARCH) و کاهش معطلی محققین هستیم.
معاون امور دانشگاهی مجتمع در ادامه افزود: الزام انتخاب محل انجام مطالعه (مجتمع بیمارستانی امام خمینی) در سامانه پژوهشیار دانشگاه از نقاط قوتی است که با همکاری معاونت‌ محترم پژوهشی و مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه میسر شد و امکان رصد تمامی مراحل طرح‌های در حال انجام مجتمع را برای معاونت امور دانشگاهی فراهم می‌کند.
وی همچنین به تفاهم‌نامه جامع مجتمع با دانشکده پرستاری و پیراپزشکی دانشگاه اشاره کرد و توضیح داد: بخشی از این تفاهم‌نامه‌ها در مورد طرح‌های تحقیقاتی مشترک با دانشکده‌های یادشده است.
دکتر مومنی نیز با ارائه گزارشی از اقدامات، جلسات و کارگاه‌های مدیریت امور پژوهشی مجتمع، در خصوص شیوه‌نامه تعیین مقاله شاخص، ضرورت تامین نیروی متخصص اپیدمیولوژی و آمار برای مشاوره‌های پژوهشی به فراگیران و نحوه برگزاری جشنواره پژوهشی و بین‌الملل مجتمع در سال آتی توضیحاتی داد.
دکتر زهرا احمدی‌نژاد هیئت‌علمی گروه بیماری‌های عفونی بر لزوم همکاری مراکز تحقیقاتی با معاونت امور دانشگاهی برای پیشبرد اهداف تحقیقاتی و کمک به پژوهشگران تأکید کرد.
دکتر محمدرضا کرامتی رئیس دفتر توسعه آموزش در خصوص تعیین مقاله شاخص گفت: برای دلگرمی و تشویق محققان باید به تفاوت بین گروه‌های تخصصی در تعیین مقاله شاخص توجه کنیم.

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *