مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

دکتر دهقان، مجتمع بیمارستانی امام خمینی را دارای نقش ملی و نیازمند به نگاه و حمایت ملی دانست

رییس مجتمع بیمارستانی امام خمینی، مهدی کلینیک و انستیتوکانسر را دو پروژه مهم این مرکز بیان کرد که برای تجهیز و راه‌اندازی آن نیاز به حمایت‌های مسئولان دارد.
فیلم
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، در حاشیه بازدید وزیر بهداشت از بخشی از دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی تهران در حوزه فناوری‌های پزشکی و دارویی در ۱۹ بهمن ۱۴۰۰، دکتر سید علی دهقان منشادی رییس مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)، بهمن‌ماه را برای این مرکز همراه با خاطرات خوش دانست و گفت: ورود امام خمینی در بهمن ۱۳۵۷، آغاز واکسیناسیون کووید ۱۹ در ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ و بازدید وزیر بهداشت در ۱۹ بهمن امسال، نمونه‌ای از رویدادهای خوبی است که در این مجتمع اتفاق افتاده است.
دکتر دهقان مهدی کلینیک و پروژه ۵۴۰ تخت انستیتوکانسر را دو پروژه بزرگ این مجتمع برشمرد و گفت: مهدی کلینیک حدود ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با حمایت‌های وزیر بهداشت و مسئولان دانشگاه به‌زودی با حدود ۹۰۰ تخت وارد چرخه خدمت‌رسانی به مردم می‌شود.
وی در توضیح پروژه انستیتوکانسر گفت: در ضلع جنوب شرقی بیمارستان، پروژه ۵۴۰ تخت انستیتوکانسر به همت  خیرین در حال ساخت است. طی سال‌های ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۸ فقط  دوطبقه از این پروژه پیشرفت کرده بود درحالی‌که اکنون اسکلت فلزی آن تمام  و وارد فاز دوم شده است. ۳ بونکر موردنیاز دستگاه‌های رادیوتراپی نیز آماده است ولی برای فعال‌سازی آن، به حمایت مسئولان نیاز داریم.
وی با اشاره به وعده حمایت وزیر بهداشت از تأمین تجهیزات پروژه انستیتوکانسر گفت:  سایبرنایف و توموتراپی دو دستگاه مهم و موردنیاز این مرکز هستند. متأسفانه بیماران برای دریافت خدمات سایبرنایف مجبورند از کشور خارج شوند درحالی‌که انستیوکانسر توانایی ارائه این خدمات را در کشور دارد. با مساعدت وزیر بهداشت، ظرف ۲ تا ۳ ماه آینده دستگاه‌های رادیوتراپی، شتاب‌دهنده و سایبرنایف و تمامی موارد موردنیاز بیماران کانسر تأمین می‌شود. امیدوارم این مرکز به‌عنوان  قطب علمی درمان سرطان کشور، با پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها و کمترین هزینه، خدمات باکیفیت را در اختیار مردم قرار دهد.
رییس مجتمع بیمارستانی امام خمینی، بابیان اینکه بیش از ۶۰ درصد مراجعه‌کنندگان به مجتمع بیمارستانی امام خمینی، از سراسر کشور هستند افزود: بیمارستان امام خمینی فقط متعلق به شهر تهران نیست بلکه یک بیمارستان ملی است و وقتی بیمارستانی نقش ملی دارد باید با نگاه ملی نیز موردحمایت قرار گیرد تا شرمنده مردم نشویم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *