مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

جوان مرگ مغزی شده یزدی به دو بیمار مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) حیات دوباره بخشید

اهدای اعضای جوان ۳۷ ساله ی مرگ مغزی با تلاش تیم های امداد هوایی و گروه های جراحی پیوند قلب و کبد مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) موجب نجات و ادامه زندگی در دو بیمار نیازمند به عضو این مرکز شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ اعضای پیوندی شامل قلب و کبد جوان ۳۷ ساله که در شهر یزد دچار مرگ مغزی شده بود پس از انتقال هوایی به مجتمع بیمارستان امام خمینی (ره) و اقدام به موقع تیم های پیوند قلب و کبد این مرکز با موفقیت به دو بیمار نیازمند پیوند عضو اهدا شد.

توضیح این که قلب اهدایی این جوان یزدی به بیمار ۴۴ ساله دچار نارسایی قلبی و کبد اهدایی وی به بیمار ۵۷ ساله با نارسایی کبدی پیوند شد و  حال عمومی هر دو بیمار خوب گزارش شده است.

تیم جراحی کبد به سرپرستی دکتر علی جعفریان رئیس بخش پیوند کبد و تیم جراحی قلب با حضور اساتید جراحی قلب همچنین استاد محمود آل محمد و استاد کیانوش صابری اعضای تیم بیهوشی، ناهید حاتمی، زهره فراهانی، ملیحه سرلک، پانیذ جمشیدی، مهری عسگری و سجاد زارعی اعضای تیم پرستاری و حمید فراهانی، کامران هورفر، شاهین احمدی و امید ظهور پرفیوژنیست در عملیات جانبخشی به این دوبیمار حضور داشتند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *