مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

شانزدهمین جلسه تیم رهبری و مدیریت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۰ برگزار شد

رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره): انتقال مسئولیت میان دو همکار نیکو سرشت انستیتو کانسر را مبارک و مایه اعتلای خدمات بزرگ‌ترین قطب علمی سرطان کشور می‌دانم

در جلسه این هفته تیم رهبری و مدیریت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) ضمن بررسی وضعیت پیک ششم کووید  ۱۹، از زحمات ارزشمند دکتر محمودزاده رئیس پیشین انستیتو کانسر تجلیل و حکم ریاست جدید این مرکز به دکتر سید روح‌الله میری اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در شانزدهمین جلسه تیم رهبری و مدیریت مجتمع شنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ با حضور دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع، معاونان و مدیران پشتیبانی، درمان و امور دانشگاهی، روسای بیمارستان‌های امام خمینی (ره)، ولی‌عصر (عج) و انستیتو کانسر، هم‌زمان ضمن بررسی دستور جلسه این هفته، مراسم تودیع و معارفه روسای پیشین و جدید انستیتو کانسر در سالن شورای ریاست برگزار شد.

دکتر دهقان در بخشی از بیانات خود با اشاره به مصوبات جلسه کارگروه مدیریت درمان امیکرون توضیح داد: با همکاری گروههای عفونی و داخلی مجتمع چکیده‌ای از شیوه‌نامه‌های کشوری درمان امیکرون تهیه و از طریق وبیناری به همکاران گروه‌های مختلف آموزش داده شد. بعلاوه با زحمات ارزشمند معاونت‌های پشتیبانی و درمان در بهسازی فضای فیزیکی LDR می‌توان گفت در حال حاضر شرایط مناسبی در درمان بیماران سرپایی داریم. به‌کارگیری تجربیات پیک‌های قبلی کووید ۱۹، فعال‌سازی کمیته ترخیص با همکاری گروه‌های تخصصی عفونی و داخلی و نظارت مستمر و دقیق تر بر ایزولاسیون بیماران امیکرون به مدیریت بهتر تخت‌های بستری و ICU ها کمک کرده است و ارایه خدمات سرپایی در مراکز خصوصی و مطب‌ها به این بیماران نیز در کاهش بار مراجعه سرپایی پیک ششم کمک قابل‌توجهی کرده است. خوشبختانه خدمات ضروری تخصصی موردنیاز سایر بیماران تاکنون متوقف نشده و قابل‌ارائه است.

وی در خصوص علائم و شدت بیماری امیکرون افزود: علائم این بیماری شبیه سرماخوردگی است و شدت، میزان درگیری ریه و مرگ‌ومیر ناشی از سویه امیکرون به‌مراتب کمتر از سویه دلتا است. واقعیت این است علت عمده بستری در این پیک، بیماری‌های زمینه‌ای بیماران مبتلا به امیکرون است.

رئیس مجتمع بابیان این نکته که آمار کشوری ابتلا به امیکرون در سه روز اخیر نسبتاً پایدار است افزود: این پایداری در آمار مجتمع نیز دیده‌شده که امیدواریم نشانگر این باشد که به قله موج ششم رسیده‌ایم. درعین‌حال باید آمادگی خود را برای مدیریت مخاطرات احتمالی در صورت تشدید وضعیت و افزایش آمار ابتلا حفظ کنیم.

وی رفع چالش‌ها و اجرای مناسب سیستم رزرواسیون تغذیه را موجب ارتقای کیفیت خدمات رفاهی کارکنان و صرفه‌جویی منابع مالی مجتمع خواند و افزود: اجرای این دستورالعمل مورد تاکید دانشگاه است. هدف این است که ضمن تامین و حفظ منافع بیمارستان و رفاه همکاران با توجه به شرایط اقتصادی موجود تا حد امکان از هدر رفت منابع پیشگیری شود. البته با توجه به پراکندگی فیزیکی و آمار قابل‌توجه نیروی انسانی این مرکز بدیهی است در پیاده‌سازی پروژه گاهی با چالش‌هایی مواجه شویم که با سعه‌صدر و همراهی همکاران و نیز افزایش و جانمایی بهینه دستگاه‌های رزرو غذا در بخش‌ها، این مسائل به‌تدریج رفع شده و نفعش در درازمدت به همه می‌رسد.

مهندس سورکی نیز در خصوص سامانه رزرواسیون غذا در مجتمع گفت: تمام تلاشمان را می‌کنیم تا تغذیه همکاران با کمترین چالش مدیریت و توزیع شود و در مسیر رفع چالش‌های موجود پذیرای نقدهای راهگشا و سازنده دوستان هستیم. وی در ادامه در خصوص کمبود جدی نیروهای خدمات و کمک بهیار مجتمع و پیگیری‌های انجام‌شده توضیحاتی داد.

احد اکرمی سرپرست مدیریت خدمات پشتیبانی در این جلسه گزارشی از عملکرد سیستم رزرواسیون تغذیه این مرکز ارائه و از اقدامات حوزه پشتیبانی در نصب دستگاه‌های بعد پنجم رزرو غذا در بخش‌ها، آموزش همکاران، لزوم مدیریت ظروف یک‌بارمصرف و مهم‌ترین چالش‌های اجرایی این پروژه سخن گفت.

تودیع و معارفه روسای پیشین و جدید انستیتو کانسر

در ادامه دکتر دهقان به ویژگی های اخلاقی دکتر محمود زاده و دکتر میری اشاره کرد و گفت: من شاگرد استاد محمودزاده بودم و این را یکی از افتخارات خود می‌دانم. ایشان پزشکی دلسوز و خیراندیش و انسانی پاک‌سرشت است. خاطرات بسیاری چه در دورانی که معاون درمان بودم و چه در این دوره ریاستم با استاد محمودزاده داشته و دارم و همواره شاهد انرژی خوبی که برای مجتمع و انستیتو کانسر می‌گذاشتند بودم. ارتقای رتبه ایشان را به مقام استادی تبریک می‌گویم و امیدوارم در ادامه هم از تجربیات ارزنده استاد بهره‌مند شویم. دکتر میری هم جوان خوش‌نام، تلاشگر و خیرخواهی است و انتخاب اصلح ایشان به‌عنوان جانشین استاد محمودزاده در ریاست کانسر خود بیانگر اهمیت الگوی جانشین پروری است. ارتقای ایشان را نیز به رتبه دانشیاری تبریک می‌گویم. این انتقال مسئولیت در حوزه ریاست انستیتو کانسر میان دو همکار همدل و همفکر را به فال نیک می‌گیرم و آن را سرآغاز اتفاقات روشن و بسیار مبارکی در اعتلای خدمات به بیماران در بزرگ‌ترین قطب درمان سرطان کشور می‌دانم. من هم به‌عنوان کوچک‌ترین عضو مجتمع در کنار این عزیزان و سایر دوستان خواهم بود تا این مرکز همچون گذشته باشکوهش در مسیر سبز خدمت به بیماران حرکت کند.

دکتر محمودزاده نیز دوران مسئولیتش در انستیتو کانسر را فرصت مغتنمی برای خدمت به مردم خواند و افزود: تجربیاتی که در این سال‌ها کنار سایر دوستان برایم حاصل شد بسیار ارزنده و گران‌بهاست و بودن در میان شما را افتخار خود می‌دانم.

دکتر میری مهم‌ترین سجایای اخلاقی استاد محمودزاده را تواضع، اصالت و شرافت وی عنوان کرد و افزود: من شاگرد مکتب مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) و انستیتو کانسر هستم و همواره شاگرد استاد محمودزاده هستم و خواهم بود. وی سخنانش را با تقدیم غزلی زیبا از دیوان لسان‌الغیب حافظ شیرازی (غزل شماره ۱۲۲) به دکتر محمودزاده پایان داد.

«هر آنکه جانب اهل وفا نگه دارد    خداش در همه حال از بلا نگه دارد»

در ادامه هریک از اعضای تیم رهبری و مدیریت از مکارم اخلاقی و رفتار حرفه‌ای دکتر محمودزاده و دکتر میری سخنانی گفته و ضمن قدردانی از خدمات ارزشمند دکتر محمودزاده در دوران مسئولیتش، انتصاب دکتر میری به‌عنوان رئیس جدید انستیتو کانسر را تبریک گفتند.

توضیح این‌که در این جلسه دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع، مهندس محمدعلی سورکی معاون پشتیبانی، دکتر محمدرضا صالحی معاون امور دانشگاهی، دکتر علیرضا کاظمینی رئیس بیمارستان امام خمینی (ره)، دکتر سید روح‌الله میری رئیس جدید انستیتو کانسر، دکتر سید حسن اینانلو مدیر نظارت بر درمان، دکتر نوید مقدم سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات، دکتر علی اعتمادیان مشاور امور توسعه، پرستو آریاملو مدیر پرستاری، محمدحسین امراللهی مدیر منابع انسانی، احد اکرمی سرپرست مدیریت خدمات پشتیبانی و امیر رجبی رئیس دفتر ریاست و مسئول بهبود کیفیت از اعضای تیم رهبری و مدیریت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، مصطفی مرادی دلیر مسئول روابط عمومی و دکتر حبیب‌الله محمود زاده هیئت‌علمی گروه جراحی و رئیس پیشین انستیتو کانسر این مرکز حضور داشتند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *