مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

دهمین جلسه هم‌اندیشی روسای بخش‌های مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ه) در سال ۱۴۰۰

درجلسه بهمن‌ماه روسای بخش‌های مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) درخصوص پیشرفت پروژه نسخه ‌نویسی الکترونیک و همچنین سویه جدید کرونا (اومیکرون) بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، دهمین نشست مشترک هیئت‌رئیسه و روسای بخش‌های مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ در سالن شورای ریاست این مرکز هم‌زمان به‌صورت حضوری و مجازی برگزار شد.
دکترسید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: به یمن میلاد باسعادت بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) و با توجه به اینکه بوفه مجتمع حدود ۶ ماه غیرفعال بود و مراجعه‌کنندگانی که از اقصی نقاط کشور برای دریافت خدمات درمانی به این مرکز مراجعه می‌کردند برای تهیه مایحتاج  لازم خود مجبور بودند به خارج از مجتمع  بروند و سختی‌های زیادی را متحمل شوند به همین منظور با لطف خدا و با تلاش و همت معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی منابع دانشگاه و معاونت پشتیبانی مجتمع  و همچنین همکاری فروشگاه زنجیره‌ای گروه هفت  توانستیم با بازسازی فضای بوفه قبلی  شعبه جدید فروشگاه زنجیره‌ای هفت‌ با نام  مدافعان سلامت  را در مجتمع افتتاح کنیم  و این شعبه تنها شعبه‌ای  است که به‌صورت ۲۴ ساعته فعال می باشد  و امیدواریم که  با افتتاح این فروشگاه بتوانیم بخشی از مشکلات مراجعه‌کنندگان را ازلحاظ رفاهی مرتفع سازیم.
رئیس مجتمع با اعلام این خبر که در درب شرقی مجتمع میز خدمت برای مراجعه‌ کنندگان برپا شده است گفت: با توجه به گستردگی و وسعت این مرکز مراجعه‌کنندگان برای دریافت  خدماتی همچون پاسخ  به نامه، گرفتن جواب آزمایش، نوبت‌دهی و موارد دیگر دچار سردرگمی  و زحمت می‌شدند در این راستا با راه‌اندازی میز خدمت  توانستیم میزان ورودی بیمارستان را تا حدی کاهش دهیم به‌طوری‌که روزانه حدود ۸۰۰ مورد پاسخگویی آزمایش در میز خدمت  انجام می‌شود و امیدواریم در آینده نزدیک به سمت الکترونیکی کردن خدماتی که نیاز به کاغذ دارند ، پیش برویم.
در ادامه دکتر دهقان ضمن تبریک به دکتر عباسی رئیس جدید بخش نفرولوژی مجتمع و تشکر از زحمات دکتر لسان پزشکی رئیس سابق این بخش گفت :  از دکتر لسان پزشکی که طی این سالها درمجتمع حضور داشتند و  زحمات زیادی را در امر آموزش ، پژوهش و درمان این مرکز  کشیدند ، تشکر می‌کنیم   و امیدواریم که با حضور دکتر عباسی در  بخش نفرولوژی شاهد پیشرفت خدمات  بیش‌ازپیش این بخش باشیم.
رئیس مجتمع با اشاره به ساماندهی پارکینگ طبقاتی مجتمع گفت:  با توجه به اینکه  پارکینگ طبقاتی  توسط  مجتمع  اداره می شود و با  کمک و تلاش دانشگاه بنا داریم هرچه سریع‌تر کل فضای پارکینگ را طی چند ماه آینده فعال کنیم.
وی با اشاره به مراحل پیشرفت پروژه نسخه‌نویسی الکترونیک درمجتمع افزود: در طرح نسخه‌نویسی الکترونیک با چالش‌های زیادی مواجه بودیم که اگر صبوری و همکاری  تمام اساتید به‌ویژه روسای بخش‌ها نبود، این پروژه  به این سرعت پیش نمی‌رفت به طوریکه در ۲۷ آذر که ما نسخه نویسی الکترونیکی را در مجتمع آغاز کردیم ۱۵ نسخه ثبت شده ولی الان ما روزانه حدود  ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ نسخه  را در مجتمع ثبت می کنیم و امیدواریم مشکلات و چالش های آن هر چه سریعتر مرتفع شود.
در ادامه دکتر صالحی  معاون امور دانشگاهی مجتمع با اشاره به آغاز اعتباربخشی آموزشی بیمارستان‌ها گفت: یکشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ مقرر شده که ارزیابی اعتبار بخشی آموز شی مجتمع براساس سنجه های اعتباربخشی حوزه آموزش  مورد بررسی قرار گیرد.
سپس دکتر صالحی  در گزارشی سویه جدید  کرونا اومیکرون را در کشور های آفریقای جنوبی و آمریکا مورد بررسی قرار داد و گفت: سویه جدید  کرونا اومیکرون نسبت به سویه  دلتا به سرعت زیاد افزایش پیدا می کند و  زمان پیک  آن حدود ۴ هفته  می باشد  و ممکن است دراین مدت کوتاه فشار زیادی بربدنه  بهداشت  و درمان کشوروارد کند  و مجتمع باید پیش بینی های و آمادگی های  لازم را جهت مقابله با این موج  احتمال داشته باشد . وی مهم‌ترین راه مقابله با شیوع اومیکرون در کشور را واکسیناسیون دوز سوم و رعایت پروتکل‌های کامل  بهداشتی دانست.
سپس دکتر کرامتی گزارشی از اقدامات صورت گرفته در مورد ارزیابی اعتبار بخشی آموزشی  و همچنین برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته  در این زمینه را ارائه داد.
دکتر نوید مقدم سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات گزارش تفصیلی از روند اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی درمجتمع را ارائه کرد.
وی  در ادامه از همکاری خوب اساتید مجتمع در طرح نسخه‌نویسی الکترونیک تشکر کرد و گفت: با توجه به روند خوب مراحل اجرای پروژه نسخه‌نویسی الکترونیکی  درمجتمع ، این مرکز  الان جزء بیمارستان های برتر در حوزه نسخه‌نویسی است  و امیدواریم که  با همراهی  و تعامل خوب  بتوانیم کارها را به‌سرعت تسهیل و مسیر اجرای پروژه را بیش‌از پیش هموارتر کنیم.
در پایان اساتید مجتمع نقطه نظرات خود را در خصوص مشکلات و چالش موجود  در رابطه با نسخه‌نویسی الکترونیکی ارائه کردند .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *