مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

جلسه دی‌ماه کمیته اقتصاد درمان، دارو و تجهیزات مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) برگزار شد

دکتر اورندی: دیابت از موضوعاتی است که آینده نظام سلامت کشور را متحمل هزینه‌های سنگینی خواهد کرد و از امروز باید برای آن چاره‌جویی کنیم
با حضور دکتر امیرحسین اورندی معاون درمان مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) و سایر اعضای این کمیته، درخواست‌های دارو و تجهیزات موردنیاز بخش‌های درمانی بررسی و در خصوص نحوه تامین آن‌ها تبادل‌نظر شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) جلسه کمیته بیمارستانی اقتصاد درمان، دارو و درمان این مرکز دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ با حضور دکتر امیرحسین اورندی معاون درمان، دکتر زهرا جهانگرد رئیس بخش مراقبت‌های دارویی، دکتر محسن خدادادی مدیر داروخانه اورژانس و سرپایی، پرستو آریاملو مدیر پرستاری و سایر اعضای کمیته در سالن شورای ریاست مجتمع برگزار شد.
در این جلسه ضمن پیگیری مصوبات جلسات پیشین در خصوص درخواست خرید داروی لوکازاماید، ست بخیه و روند توزیع پانسمان‌های نوین در مجتمع همفکری و تصمیم‌گیری شد.
معاون درمان مجتمع تصریح کرد: اگرچه اقتصاد درمان و کاهش هزینه‌های غیرضروری به‌ویژه در شرایط موجود موردتوجه است ولی در بحث سلامت بیماران همواره اثربخشی و کیفیت خدمات درمانی اولویت ماست. یارانه سلامت حق مردم نیازمندی است که برای درمان بیماری‌های خود به این مرکز مراجعه می‌کنند. بعلاوه انحصار (monopoly) در بحث تجهیزات پزشکی پسندیده نیست چراکه در طول زمان‌بر کیفیت اثر می‌گذارد.
دکتر اورندی با اشاره به تشکیل کارگروه زخم پای دیابتی و تصمیمات اخذشده در این حوزه افزود: دیابت از موضوعاتی است که آینده نظام سلامت کشور را متحمل هزینه‌های سنگینی خواهد کرد و از امروز باید برای آن چاره‌جویی کنیم. خوشبختانه این موضوع با همکاری گروه‌های تخصصی مربوطه در مجتمع تا حدودی ساماندهی و سازوکارهای مناسبی برای ارائه متمرکز خدمات، کنترل و مدیریت ترنور بیماران دیابتیک فوت تمهید شده است.
وی در ادامه از تشکیل تیم CRRT (دیالیز به روش درمان مداوم جایگزینی کلیه) مجتمع به سرپرستی دکتر محمدتقی بیگ محمدی خبر داد.
دکتر عباس تفاخری دانشیار گروه نورولوژی بابیان این نکته که مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) مرکز ریفرال جراحی صرع در کشور است در خصوص داروی لوکازاماید توضیحاتی داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *