مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

مراسم گرامیداشت شهادت افتخارآفرین سردار سلیمانی در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

دکتر حسین قناعتی: شهادت، بین سردار سلیمانی و خدا مطلوبی بود که به نیکوترین حالت محقق شد

با حضور رئیس دانشگاه، مسئولان، اساتید و کارکنان مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) مراسم گرامیداشت دومین سالگرد عروج ملکوتی سردار دل‌ها شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در مسجد المهدی این مرکز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در مراسم بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی که با حضور دکتر حسین قناعتی رئیس دانشگاه، دکتر محمدتقی بیگ محمدی رئیس دانشکده پزشکی و فرمانده کانون بسیج جامعه پزشکی مجتمع، دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع، دکتر محمد ملک محمدی رئیس کانون قرآن و عترت، معاونان پشتیبانی، درمان و امور دانشگاهی، جمعی از اساتید، فراگیران و کارکنان این مرکز در مسجد المهدی برگزار شد یاد و خاطره رشادت‌ها و حادثه شهادت غرورآفرین این شهید بزرگوار گرامی داشته شد.

رئیس دانشگاه، پاکی و اخلاص را راز موفقیت سردار سلیمانی عنوان کرد و افزود: شهدا چراغ راه و حجت بر ما هستند. امروز سالروز شهادت انسانی است که کارنامه درخشانی در انقلاب اسلامی داشته و درنهایت به فوز عظیم شهادت و رستگاری نائل گشته است. اگر انسان با خدا پیمان ببندد و برای رضایت خدا گام بردارد، خدا دستش را می‌گیرد. اخلاص شرط ماندگاری و اثرگذاری کارهاست. کاری که برای خدا باشد رشد می‌کند. این ویژگی وجه تمایز و شاخص‌ترین بخش زندگی سردار سلیمانی بود. وقتی برای خدا کار می‌کنیم هر آنچه تکلیفمان هست انجام می‌دهیم و ترسی از این‌که چه پیش بیاید نخواهیم داشت. اگر انسان درگیر مسائل مادی شود، ملاحظه و توکل بر خدا را از دست می‌دهد و قدرتش کم می‌شود. اگر سبک و روش ایشان را پیش بگیریم وجه افتراق ایجاد می‌شود. ما انقلاب کردیم که این ارزش‌ها غالب شود. من به خود و همه دوستان توصیه می‌کنم که حسینی و سلیمانی عمل کنیم آن‌وقت کارها ارزش پیدا می‌کند و پیش می‌رود.

دکتر قناعتی با بیان اینکه سردار سلیمانی تحصیلات آکادمیک نداشت اما توانمندی‌های منحصربه‌فردی در فرماندهی جنگ و حضور اثرگذاری در عرصه‌های ملی و بین‌المللی  داشت افزود: توفیقی بالاتر از این نیست که انسان درراه خدا به شهادت برسد. هرکسی توفیق شهادت‌طلبی و شهادت را نمی‌یابد. بین او و خدا مطلوبی بود که محقق شد. سردار سلیمانی در کارهایشان به‌دقت مراقبه و محاسبه می‌کردند تا قدمی به‌اشتباه برندارند و تلاش می‌کردند تمامی معیارهای دینی و اخلاقی را رعایت کنند. روحشان به اذن خداوند متعال همچنان زنده و راهنمای ماست.

امیدوارم ما نیز با مدد گرفتن از مکتب سردار سلیمانی بتوانیم در نظام سلامت کشور قدم‌های مؤثری برداریم و حتی برای ثانیه‌ای غفلت نکنیم. انشا الله خدا به همه ما توفیق بدهد وجودمان الهی شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *