مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

جلسه کمیته مدیریت خطر حوادث و بلایای مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) برگزار شد

جلسه کمیته مدیریت خطر حوادث و بلایای مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) برگزار شد

در هم‌اندیشی اعضای مدیریت خطر حوادث و بلایای مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، ساختار تشکیلاتی فرماندهی این مرکز هنگام بروز بحران‌ها بازنگری و اصلاح شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، جلسه کمیته مدیریت خطر حوادث و بلایای این مرکز، چهارشنبه ۸ دی‌ماه ۱۴۰۰ با حضور دکتر امیرحسین اورندی معاون درمان، دکتر محمد افضلی مقدم رئیس اورژانس، پرستو آریاملو مدیر پرستاری، احد اکرمی مدیر خدمات پشتیبانی، مهندس رضا قدیم خانی مدیر دفتر فنی و نمایندگان روابط عمومی، حراست، معاونت‌های پشتیبانی و درمان مجتمع در سالن شورای ریاست باهدف به‌روزرسانی چارت فرماندهی بحران برگزار شد.

دکتر اورندی علت تعویق بررسی فرآیندهای کمیته‌های خطر حوادث و بلایای این مرکز را وقوع پیک‌های نفس‌گیر کووید ۱۹ عنوان کرد و افزود: دامنه بحران وسیع بوده و شامل حوادثی چون آتش‌سوزی، زلزله، سیل، حوادث ترافیکی، حملات تروریستی، بیماری‌های واگیر و … است. جلسات پیشین این کمیته با عنوان مدیریت درمان بحران کرونا در این مرکز برگزارشده است. با توجه به جایگاه ملی مجتمع در حوادث گوناگون، باید هرلحظه آمادگی خود را برای مقابله با حوادث غیرمترقبه و بحران‌ها حفظ کنیم.

وی با اشاره به قدمت ساختمان‌های مجتمع و ضرورت اصلاح زیرساخت‌ها افزود: خوشبختانه فرصتی به‌دست‌آمده تا فرآیندها را در این حوزه از سر بگیریم و در این مسیر با استفاده از همکاری نیروهای جوان و پرتوان مجموعه در تشکیل تیم ارزیابی فنی برای شناسایی ضعف‌های زیرساختی تأسیساتی و ساختمانی و در کمیته مدیریت خطر حوادث برای اصلاح ساختار و تعیین نقش و شرح وظائف، کارها را پیگیری می‌کنیم. طبیعتاً اصلاحات موردنیاز پرهزینه و زمان‌بر است و باید با توجه به درجه اهمیت اولویت‌بندی شود.

دکتر افضلی مقدم هم با اشاره به نقش هر یک از افراد در چارت فرماندهی بحران توضیح داد: در چارت بحران کسی نمی‌تواند نقش‌های متعدد داشته باشد چراکه در شرایط سخت امکان هماهنگی امور مختلف برای یک نفر مقدور نیست.

توضیح این‌که در این جلسه با توجه به استانداردهای ملی و جهانی در خصوص بومی‌سازی ساختار فرماندهی بحران این مرکز تبادل‌نظر و تصمیم‌گیری نهایی در این خصوص به جلسات بعدی این کمیته موکول شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *