مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

کارگاه آموزشی مدیریت پسماندهای پزشکی درمجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) برگزار شد

به همت واحد بهداشت محیط مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) و با همکاری سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) کارگاه آموزشی یک‌روزه مدیریت پسماندهای پزشکی در شرایط همه‌گیری کرونا در این مرکز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، کارگاه آموزشی یک‌روزه مدیریت پسماندهای پزشکی در پاندمی کرونا در ادامه پروژه کمک به پاسخ اضطراری در مقابله با شیوع بیماری کووید ۱۹ و همچنین باهدف افزایش سطح آگاهی کارکنان در خصوص نحوه مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی سه‌شنبه ۷ دی ۱۴۰۰ در تالار تصویربرداری مجتمع برگزار شد.
این کارگاه در دو گروه جداگانه ، گروه اول پرستاران، کمک پرستاران و سایر کادر درمان و گروه دوم واحد خدمات برگزار و مطالبی در خصوص انواع مخاطرات ، منابع تولید پسماند پزشکی، کمیت و کیفیت پسماندها، قوانین و مقررات مربوط به پسماندهای پزشکی و روش‌های تصفیه و دفع این پسماند و استفاده درست از وسایل حفاظت فردی آموزش داده شد.
توضیح این که این کارگاه بخشی از اقدامات پروژه مدیریت پسماندهای بیمارستانی کووید ١٩ که از ابتدای سال گذشته توسط سازمان یونیدو با همکاری وزارت بهداشت در ایران اجرا شد.
در همین راستا دو دستگاه بی خطر ساز پسماندهای بیمارستانی با همکاری سازمان یونیدو به بیمارستانهای کشور اهدا شده است.

                       

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *