مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

اولین جلسه کمیته اقتصاد درمان در مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) برگزار شد

اولین جلسه کمیته اقتصاد درمان مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) با حضور اعضای این کمیته برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره)، اولین جلسه کمیته اقتصاد درمان  مجتمع با هدف کاهش کسورات و افزایش درآمد بیمارستان  یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ در سالن شورای ریاست برگزار شد.
در این جلسه مهندس  سورکی معاون پشتیبانی با اشاره به  برگزاری اولین جلسه کمیته اقتصاد درمان  مجتمع گفت: این کمیته سالهای قبل با عنوان کمیته اقتصاد سلامت یا کمیته بیمه درآمد بود  که متاسفانه  مدتی برگزار نشد و با توجه به آئین نامه ابلاغی از طرف معاون درمان دانشگاه و همچنین با هدف کاهش کسورات و افزایش درآمد های  بیمارستانی امروز  اولین جلسه کمیته اقتصاد درمان مجتمع را برگزار خواهیم کرد.
وی بر لزوم انجام کارها در مجتمع براساس  فرآیند  و برنامه ریزی تاکید کرد و گفت: درواقع دیدگاه من این است اگر  کارها در مجتمع  به صورت فرآیند محور و برنامه ریزی نباشد شاید کارها جلو برود ولی به درستی انجام نمی شود.
مهندس سورکی با اشاره به مبحث درآمد و هزینه در مجتمع گفت: در محیط  های درمانی ما یک مبحث درآمد و هزینه داریم و اگر این درآمد و هزینه به درستی بالانس نشود دچار کسورات و مشکل خواهیم شد و هرسال طبق تفاهم نامه ای که با دانشگاه امضا می شود مسیر ما در خصوص اینکه  چقدر در طول یکماه  باید هزینه انجام شود مشخص و همچنین  در کمیته اقصاد درمان ما  باید به سمتی برویم که همه فرآیند ها بررسی و ریشه یابی  و به واحد های ذی ربط ارائه شود.
دکتر گنجعلی خان مدیر درمان مجتمع با اشاره به رابط اقتصاد درمان در کمیته گفت: هدف ما از رابط اقتصاد درمان در آیین نامه این است که  یک ارتباط  تنگاتنگی  بین درمان و درآمد ایجاد و بحث درآمد مراکز درمانی  بیشتر مشخص وهمچنین واحدی به عنوان اقتصاد درمان زیرمجموعه معاونت درمان  راه اندازی شود.
در این جلسه  آئین‌نامه و اعضای  اصلی  کمیته اقتصاد درمان  و همچنین  شرح وظایف آن‌ها طبق دستورالعمل ابلاغی از طرف دانشگاه ارائه شد.
توضیح اینکه این کمیته با حضور مهندس محمدعلی  سورکی معاون پشتیبانی، دکتر امیرحسین  اورندی معاون درمان ،  دکتر محمدرضا صالحی معاون امور دانشگاهی، دکتر علی گنجعلی خان مدیر درمان، دکتر مریم رادین منش مدیر و سارا اخوان کارشناس  اداره اقتصاد درمان معاونت درمان دانشگاه، دکتر سید حسن اینانلو مدیر نظارت بر درمان،  محمدحسن امراللهی مدیر منابع انسانی،  پرستو آریاملو مدیر پرستاری، جواد محمدی رئیس امور مالی، امیر رجبی مسئول واحد بهبود کیفیت مجتمع و سایر اعضاء کمیته برگزار شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *