مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

یازدهمین جلسه تیم رهبری و مدیریت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۰

در یازدهمین جلسه تیم رهبری و مدیریت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)  ضمن بررسی مراحل پیشرفت پروژه نسخه‌نویسی الکترونیک به روند راه‌اندازی سامانه رزرواسیون غذا و چالش‌های آن  پرداخته شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) یازدهمین جلسه تیم رهبری و مدیریت این مرکز شنبه ۴ دی ۱۴۰۰ با حضور دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع، معاونان و مدیران پشتیبانی، درمان و امور دانشگاهی، روسای بیمارستان‌های امام خمینی (ره)، ولی‌عصر (عج) و انستیتو کانسر در سالن شورای ریاست برگزار شد.
دکتر دهقان رئیس مجتمع با اشاره به روند پیشرفت پروژه نسخه‌نویسی الکترونیک در این مرکز و همچنین اقدامات صورت گرفته در این حوزه گفت: پروژه نسخه‌نویسی الکترونیک  کار بسیار بزرگ و ارزشمندی  در حوزه سلامت کشوراست که نکته بسیار مهم  در اجرای این  پروژه، صبوری  و همکاری خوب مردم و پزشکان  می‌باشد.
وی  در ادامه ضمن تشکر از همکاری خوب اساتید مجتمع در طرح نسخه‌نویسی الکترونیک افزود: توجه و دغدغه مندی اساتید مجتمع نسبت به موضوع سلامت  و همچنین انتخاب مسیر درست بسیار اثرگذار و کمک‌کننده بوده است گرچه در این مسیر با چالش‌هایی مواجهیم ولی  امیدواریم که  با همراهی  و تعامل خوب  مردم و پزشکان بتوانیم کارها را به‌سرعت تسهیل و مسیر اجرای پروژه  را بیش‌ازپیش هموارتر کنیم.
دکتر دهقان با اشاره به نکات مثبت ارائه‌شده  از طرف مسئولان دانشگاه  در خصوص پروژه نسخه‌نویسی الکترونیک مجتمع گفت: یکی از نکات مثبت اشاره‌شده از طرف  مسئولان دانشگاه حضور مستمر و فعال تیم‌های گروه‌های نظارتی شامل ( بهبود کیفیت، نظارت بر درمان ، پرستاری، گروه IT، درآمد و معاونت امور دانشگاهی ) بر درمانگاه‌ها بوده و درواقع  این گروه  کمک شایانی در جهت بهبود حل مشکلات و چالش‌های احتمالی پزشکان را داشتند و  نکته اشاره‌شده بعدی برگزاری جلسات متداول کارگروه‌های  نسخه‌نویسی الکترونیک  درمجتمع بود که  نزدیک به ۱۳ جلسه تا به الآن  در این مرکز برگزارشده است و نکته آخر اینکه دستیاران  مجتمع می‌توانند  مانند دیگر  اساتید نسخه الکترونیک را ثبت  کنند و  این نکات HIS مجتمع را از دیگر HIS  ها متمایز کرده است و  درواقع  با پتانسیلی که این مرکز  دارد  می‌تواند بهتر از این هم باشد که انشا الله تا آخر ماه با حداکثر ظرفیت نسخه‌نویسی الکترونیک را بدون هیچ چالشی انجام خواهیم داد.
دکتر دهقان همچنین  با اشاره به تقویت تخصص چشم‌پزشکی درمجتمع گفت: با توجه به تجربه‌ای که از درمان بیماران موکورمایکوزیس در این مرکز داشتیم  بنا داریم که تخصص چشم‌پزشکی را درمجتمع تقویت کنیم  و  به جد دنبال آن هستیم که تعداد روزهای فعال درمانگاه چشم‌پزشکی  افزایش پیدا کند.
رئیس مجتمع با اعلام این خبر که یک دستگاهPCR در روزهای اخیر  به بدنه مجتمع اضافه خواهد شد گفت:  یک دستگاهPCR  پیشرفته به همت خیرین به این مرکز  اهداشده است  که انشا الله در آینده نزدیک  این دستگاه به بدنه آزمایشگاه مجتمع اضافه خواهد شد.
دکتر دهقان در پایان سخنان خود با تأکید بر اجرای سامانه رزرواسیون غذای مجتمع گفت: این پروژه  هم باید مثل دیگر پروژه‌های مجتمع با تمام توان  پیش رود و اجرایی شود و این کار نیاز به همکاری و انسجام تمام نیروهای ذی‌ربط دارد و ممکن است در ابتدا چالش‌هایی وجود داشته باشد که با صبوری،  تمام این چالش‌ها مرتفع خواهد شد و همچنین  همه  مسئولان در جهت  رفع موانع تمام تلاش خود را خواهند داشت.
در ادامه مهندس سورکی گزارشی از اقدامات انجام‌شده در برنامه‌ریزی و اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیک  و پیشرفت‌های صورت گرفته در این مرکز را  ارائه کرد.سپس وی به ارائه گزارشی از روند راه‌اندازی سامانه رزرواسیون غذای مجتمع از طریق سیستم معاونت توسعه دانشگاه در روزهای اخیر پرداخت. در این جلسه همچنین  به بررسی چالش‌های نرم‌افزار رزرواسیون غذا پرداخته شد که موردبررسی اعضای تیم رهبری و مدیریت مجتمع قرار گرفت.
در این جلسه دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع، مهندس محمدعلی سورکی معاون پشتیبانی، دکتر امیرحسین معاون درمان، دکتر محمدرضا صالحی معاون امور دانشگاهی، دکتر علیرضا کاظمینی رئیس بیمارستان امام خمینی (ره)، دکتر عباس علی بخشی رئیس بیمارستان ولی‌عصر (عج)، دکتر حبیب‌الله محمود زاده رئیس انستیتو کانسر، دکتر سید حسن اینانلو مدیر نظارت بر درمان، دکتر سید علی مؤمنی رئیس امور پژوهشی و فناوری، دکتر نوید مقدم سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات، پرستو آریاملو مدیر پرستاری، محمدحسین امراللهی مدیر منابع انسانی، مصطفی مرادی دلیر مدیر پشتیبانی و امیر رجبی مسئول بهبود کیفیت از اعضای تیم رهبری و مدیریت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) حضور داشتند.
توضیح اینکه جلسات تیم رهبری و مدیریت  مجتمع شنبه‌های هر هفته در سالن شورای  مجتمع تشکیل می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *