مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

سومین جلسه کمیته ترویج زایمان طبیعی و ایمن  و تغذیه با شیر مادر مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۰ برگزار شد

در سومین جلسه کمیته بیمارستانی ترویج زایمان طبیعی ایمن و تغذیه با شیر مادر مجتمع در خصوص  ترویج تغذیه با شیر مادر در این مرکز بحث و  تبادل‌نظر شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)،  سومین جلسه کمیته بیمارستانی ترویج زایمان طبیعی و ایمن و تغذیه با شیر مادر چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۴۰۰ با حضور دکتر حسین دلیلی رئیس بخش نوزادان و NICU، دکتر فهیمه قطبی زاده عضو هیئت‌علمی گروه زنان و زایمان، دکتر زهرا پناهی هیئت‌علمی گروه زنان و زایمان،  نبی اله رضایی رئیس امور عمومی بیمارستان ولیعصر(عج)،  رنجبر سوپروایزر آموزشی مجتمع، عصمت نیکخواه مسئول بلوک زایمان و پست پارتوم بیمارستان ولیعصر(عج)، زهره  قوامی  کارشناس بهبود کیفیت مجتمع و سایر اعضای کمیته در مرکز تحقیقات شیر مادر برگزار شد.
در ابتدا عصمت نیک‌خواه مسئول بلوک زایمان و پست پارتوم بیمارستان ولیعصر (عج) ضمن بررسی مصوبات جلسه پیشین، مشکلات مرتبط با بخش LDR و همچنین در خصوص  حفظ حریم بیماران در  تریاژ بخش زایمان را  به بحث گذاشت و اعضای کمیته در این حوزه ارائه راهکار کردند.
سپس وی با اشاره  به  عدم ارائه  دارو و تجهیزات مورد نیاز بیماران سرپایی تریاژ اورژانس زایمان افزود: با توجه به اینکه با   ۲۶۰  آمار بستری و ۸۰۰ مراجعه  سرپایی برای تامین دارو و تجهیزات  موردنیاز بیماران  سرپایی دچار مشکل می شویم و برای تامین این تجهیزات  از هتلینگ بیماران بستری در اورژانس زایمان استفاده می  شود که باعث هدر رفتن بودجه و کمبود امکانات در این بخش شده است لذا  باید برای تامین منابع  و جلوگیری از هدر رفتن بودجه ترتیبی اتخاذ شود که دارو تجهیزات این بیماران در سامانه HIS  ثبت شود.
دکتر قطبی زاده به اهمیت  حضور کارشناسان  تغذیه با شیر مادر در ساعات اولیه تولد نوزاد ،  برگزاری کارگاه آموزش شیردهی ، پایش مداوم مادران در مورد تغذیه با شیر مادر و استفاده نکردن از شیر خشک و ترویج تغذیه با شیر مادر تأکید کرد.
دکتر دلیلی بر اهمیت تغذیه نوزادان با شیر مادر تأکید کرد و افزود: تغذیه با شیر مادر موجب افزایش تکامل شناختی و ارتقای هوش کودکان شده و در کاهش بیماری‌های مزمن بسیار کمک‌کننده است.
سپس رئیس بخش نوزادان مجتمع به بیان مداخلات لازم در جهت ارتقاء وضع موجود برنامه شیر مادر در این بیمارستان پرداخت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *