مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

مراسم نکوداشت روز پرستار در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

دکتر دهقان: عملکرد برجسته همه اعضای نظام سلامت در تمامی سطوح منجر به خلق عنوان مدافع سلامت شده؛ باید قدرش را بدانیم و در حفظ آن بکوشیم

با حضور مسئولان دانشگاه و مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) و پرستاران نمونه این مرکز طی مراسمی به مناسبت گرامیداشت میلاد مبارک حضرت زینب سلام‌الله علیها و مقام پرستار از زحمات کادر پرستاری مجتمع قدردانی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) مراسم جشن ولادت حضرت زینب سلام‌الله علیها و گرامیداشت روز پرستار دوشنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۰ با حضور دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع، دکتر علیرضا نیکبخت نصرآبادی رئیس دانشکده پرستاری و مامایی، سیمین رنجبران مدیر پرستاری دانشگاه، مهندس محمدعلی سورکی معاون پشتیبانی، دکتر امیرحسین اورندی معاون درمان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد ملک محمدی رئیس کانون قرآن و عترت، جمعی از اساتید، مدیران و کادر پرستاری این مرکز هم‌زمان به‌صورت حضوری و مجازی در سالن اجتماعات مرکز تصویربرداری برگزار شد.

عملکرد برجسته همکاران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در بحران کرونا

دکتر دهقان عامل اصلی موفقیت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در بحران کووید را عملکرد برجسته تک‌تک افراد آن خواند و افزود: در طول زندگی شخصی خودم دوران کرونا را به‌عنوان یک افتخار ثبت می‌کنم؛ چون این افتخار را داشتم تا در سمت معاون درمان مجتمع، در کنار شما عزیزان، پنج پیک کووید را به‌خوبی پشت سر بگذاریم و شاهد بودم که عاشقانه و خالصانه بدون هیچ چشم‌داشتی چه زحماتی را بر دوش می‌کشیدید تا سلامت جامعه حفظ شود.

وی با اشاره به خاطرات تلخ و شیرینش در بحران کرونا افزود: موج دوم کرونا، خیلی سخت بود. با بالا رفتن ابتلای کارکنان و متعاقب آن استعلاجی‌ها، فشار زیادی روی همکاران بود. دریکی از پنج‌شنبه‌شب‌های پیک دوم که متوجه شدم خودم مبتلابه کووید هستم؛ وقتی برای همدلی با همکاران به بخش‌ها رفته بودم، دیدم بعضی‌ها از شدت فشار کاری و شرایط موجود اشک می‌ریختند ولی بعد از صحبت‌هایی که شد با همان چشم‌های اشک‌بار گفتند ما تا آخر بحران کنار شما هستیم؛ و همین هم بود، علی‌رغم همه مشکلات با تمام توان ایستادند و امروز می‌توانم با مباهات بگویم از همه شما ممنونم.

رئیس مجتمع بابیان این نکته که باید قدر عنوان مدافع سلامت را بدانیم افزود: زحماتی که همه افراد در تمامی سطوح نظام سلامت کشیده‌اند منجر به کسب این عنوان بزرگ‌شده که باید آن را به‌خوبی حفظ کنیم و با عشق و تمام توان به تلاش خود تا پایان مسیر ادامه دهیم. مطمئن باشید که خدای بزرگ اجر این زحمات را درجایی که فکرش را نمی‌کنید به شما می‌دهد.

شخص اول کشور مطالبه گر اصلی مطالبات پرستاران

رئیس دانشکده پرستاری و مامایی ضمن تبریک هفته بزرگداشت مقام پرستار، روز دانشجو و هفته پژوهش، یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت کشور و ۱۵۰ شهید پرستار را گرامی داشت و گفت: ضمن خاطرات تلخ همکارانمان در دو سال اخیر، از دست دادن ۱۵۰ پرستار بهای سنگینی است که کادر پرستاری کشور در بحران کرونا متحمل شد. دنیا، کشور و مردم به خاطر ازخودگذشتگی شما سرتعظیم فرود می‌آورد.

دکتر نیکبخت مطالبه گری رهبر معظم انقلاب (دام‌ظله العالی) در احقاق مطالبات پرستاران را به‌عنوان باشکوه‌ترین رویداد تاریخ نظام پرستاری کشور در سال‌های اخیر خواند و افزود: این جایگاه رفیعی که شما در این دو سال با فداکاری‌های خود توانستید در دل مردم ایجاد کنید با میلیاردها تومان پول و اثر هنری به دست نمی‌آمد. باید ارزش این جایگاه را بدانیم و در حفظ آن بکوشیم.

مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) نماد درمانی کشور

مدیر پرستاری دانشگاه نام‌گذاری میلاد باسعادت حضرت زینب (س) در تقویم ملی به‌عنوان روز پرستار را مدال افتخاری برای کادر پرستاری کشور و بیانگر رسالت خطیر یکایک پرستاران خواند و افزود: همراهی مسئولان کشور، دانشگاه و بیمارستان با پرستاران و کادر درمانی مایه دلگرمی همه ماست. همه شاهد بودیم که پرستاران ما در این دو سال حتی با گذشتن از فرصت‌های استراحت خود و ماندن در کنار خانواده‌هایشان، همگام با سایر اعضای کادر درمان و پشتیبانی بیمارستان‌ها برای مراقبت از بیماران کرونا و غیر کرونا شبانه‌روزی تلاش کردند که بسیار ارزشمند و قابل‌تقدیر است.

رنجبران با اشاره به ۲۲ سال حضورش در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) از این مرکز به‌عنوان بزرگ‌ترین قطب آموزشی درمانی کشور یادکرد و گفت: امروز هم به‌عنوان خواهر شما در کسوت مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تهران از این‌که در این دو سال با زحمات دلسوزانه‌تان این مرکز را به‌عنوان نماد درمانی کشور نشان دادید بسیار متشکرم. قدر هم را بدانیم. باید با همگرایی بیشتر و تعامل با مسئولان دانشگاه و مجتمع در مسیر تحقق اهداف متعالی دانشگاه، همه باهم تلاش کنیم.

عشق کلید طلایی موفقیت پرستاران بود

مدیر پرستاری مجتمع نیز در این مراسم با قدردانی از درخشش اساتید، مسئولان، کادر درمانی، پرستاری و پشتیبانی این مرکز در مدیریت بحران کرونا و بیماری موکورمایکوزیس گفت: زبانم از بیان این‌همه لطف و ازجان‌گذشتگی شما قاصر است. باوجود وظائف سخت و سنگین توانستیم پنج پیک سهمگین کووید ۱۹ و بحران موکورمایکوزیس را به‌خوبی پشت سر بگذاریم و تنها عشق به بیمار و عشق خدمت به مردم کلید طلایی تمام این موفقیت‌ها بوده و هست. از نزدیک شاهد سختی‌ها و زحمات شما بودم با لبخند شما خندیدم و با اشک شما گریستم. زیباترین لحظاتم زمانی بود که با حضور سرزده در تولدهایتان به بخش‌ها می‌آمدیم و بهتر و ناب‌تر از آن، زمان‌هایی بود که پس از تلاش‌های بسیار در نجات بیماران برایشان جشن ترخیص می‌گرفتید.

آریاملو با بزرگداشت یاد شهدای مدافع سلامت کشور و تشکر از خانواده‌های پرستاران مجتمع افزود: خوب می‌دانم فرصت نکردید در بیماری خانواده‌هایتان در کنارشان باشید. فرزندان دلبندتان را ماه‌ها به شهرستان‌ها فرستادید تا بتوانید به بیماران خدمت کنید. قشر عظیمی از پرستاران خانم هستند. خبر از دل‌تنگی‌های مادرانه‌تان دارم. عشق مادری هم نتوانست عشق خدمت به بیمار را از شما بگیرد. شما برای بیمارانتان مادری و خواهری کردید.

حجت الاسلام ملک محمدی رئیس کانون قرآن و عترت مجتمع نیز پرستاران را فرشته‌های روی زمین خواند و افزود: توفیقی است که در این بیمارستان هستم و در دوران کرونا از نزدیک زحماتتان را می‌دیدم. والاترین احسان درآیات و روایات خدمت به خلق خداست. هرروز بیماران مضطر و نیازمندی به شما مراجعه می‌کنند و اگر بتوانید گره‌ای از کار خلق خدا بازکنید قطعاً خداوند متعال گره از کار شما می‌گشاید.

دکتر اورندی معاون درمان مجتمع در این مراسم سخنانش را با دیالوگی طنزآمیز و بر اساس یکی از خاطراتش در کنار همکاران پرستار بخش اورژانس این مرکز و خواندن شعری از سعیده خواجه وند شاعر معاصر آغاز کرد و افزود: ما از جنس خودتان هستیم. در تک‌تک مشکلاتی که داشتید و دارید در کنارتان بودم. به شما اطمینان می‌دهم که همه مسئولان دانشگاه و این مرکز پیگیر مطالبات شما هستند و من نیز تمام سعی‌ام را در جایگاه معاونت درمان مجتمع برای کادر پرستاری انجام می‌دهم. امیدوارم شما و خانواده‌هایتان همواره سالم و به‌دوراز هر بلا و سختی باشید.

توضیح این‌که در این مراسم از پرستاران نمونه کشوری، استانی و دانشگاه با اهدای لوح سپاسی تقدیر شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *