مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

ششمین جلسه کمیته مدیریت اطلاعات سلامت و فناوری اطلاعات مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۰ برگزار شد

در ششمین جلسه کمیته مدیریت اطلاعات سلامت و فناوری اطلاعات مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) عملکرد این کمیته در سال ۹۹ و همچنین  در خصوص مهم ترین چالش های این حوزه تبادل نظر و تصمیم گیری شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ با حضور دکتر امیرحسین اورندی معاون درمان، پرستو آریاملو مدیر پرستاری، مصطفی مرادی دلیر مدیر پشتیبانی، ماندانا معدنی رئیس پذیرش، آمار و مدارک پزشکی و همچنین تعدادی از کارشناسان حوزه مدارک پزشکی، پرستاری و آی تی مجتمع، ششمین جلسه کمیته مدیریت اطلاعات سلامت و فناوری اطلاعات در سالن شورای ریاست این مرکز برگزار شد.
دراین جلسه که با پیگیری مصوبات جلسات گذشته آغاز شد ماندانا معدنی در خصوص تهیه فرم تجمیعی آزمایشات بیماران به همراه قیمت ارائه به بیمه  تکمیلی گفت: برای جلوگیری از سردرگمی بیماران بهتر است به  واحد مدارک پزشکی مجتمع  دسترسی به سوابق آزمایش های بیماران  داده شود تا از چالش ها و مشکلاتی که از قبل وجود داشته جلوگیری شود.
وی با اشاره به کمبود فضا برای بایگانی پرونده بیماران درمجتمع  گفت: با توجه به ازدیاد پرونده‌های  موجود و زمان‌بر بودن فرآیند امحاء پرونده‌ها و عدم فضای کافی  برای    بایگانی آن‌ها  در حال حاضر   نیاز به یک فضای مناسب  درمجتمع  برای  بایگانی این مدارک  می‌باشد که باید در دستور کار قرار گیرد.
دکتر اورندی معاون درمان مجتمع با اشاره به  نواقص و مستندات پرونده‌های مانده در بخش‌ها گفت: خوشبختانه الان پرونده‌ای در بخش‌ها وجود ندارد ولی باید مشکلات آن در خصوص مستندسازی  موردبررسی قرار گیرد و نواقص آن هر چه سریع‌تر مرتفع شود.
معاون درمان مجتمع با اشاره به مشکل فرآیند ترخیص برخی از بیماران از بخش‌های مراقبت‌های ویژه گفت: با توجه به اینکه بسیاری از مراکز درمانی با این چالش مواجه هستند باید فرآیند ترخیص مستقیم از بخش‌های ذکرشده موردبررسی قرار گیرد و همچنین از معاونت درمان دانشگاه در این خصوص درخواست ارائه طریق شود.
دکتر اورندی با تأکید بر اهمیت گزارش‌های آماری بر اساس اطلاعات ثبت‌شده در سامانه HIS بیمارستانی، تصریح کرد: HIS  باید به‌گونه‌ای ساماندهی شود که به هنگام، پاسخگوی نیازهای اطلاعاتی مسئولان حوزه سلامت در تصمیمات مدیریتی باشد.
سپس معاون درمان مجتمع  برای رفع کمبودهای  تجهیزاتی  واحد مدارک پزشکی مجتمع تأکید کرد.
در پایان جلسه  عملکرد کمیته مدیریت اطلاعات سلامت و فناوری اطلاعات مجتمع در سال ۹۹ موردبحث و بررسی  قرار گرفت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *