مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

هشتمین جلسه تیم رهبری و مدیریت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۰

دکتر سید علی دهقان منشادی: نسخه‌نویسی الکترونیک فرصت مغتنمی است و اجرای آن نیاز به کار جهادی همه گروه های مرتبط دارد

در جلسه این هفته تیم رهبری و مدیریت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) فرآیند اجرایی مراسم گرامیداشت روز پرستار، ساماندهی ورود و خروج تجهیزات پزشکی بخش‌ها، روند پیشرفت برنامه نسخه‌نویسی الکترونیک، وضعیت نیروی انسانی حوزه پرستاری و تغییرات ترافیکی محدوده باقرخان از مهم‌ترین محورهای گفت‌وگو بود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) هشتمین نشست اعضای تیم رهبری و مدیریت این مرکز شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ با حضور دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع، معاونان و مدیران حوزه‌های پشتیبانی، درمان و امور دانشگاه و روسای بیمارستان‌های امام خمینی (ره)، ولی‌عصر (عج) و انستیتو کانسر در سالن شورای ریاست مجتمع برگزار شد.

دکتر دهقان همکاری شرکت‌های تجاری درزمینه اهدای تجهیزات به این مرکز را فرصتی برای طرفین خواند و تصریح کرد: نکته بسیار مهم در این میان، هماهنگی و نظارت است. برای ساماندهی ورود و خروج تجهیزات پزشکی به هر یک از بخش‌های مجتمع چه در حالت دمو یا هدیه و چه در قالب خرید، نیازسنجی و صدور مجوزهای لازم باید از طریق کمیته تجهیزات پزشکی مجتمع انجام شود. با یک مدیریت و نظارت مناسب می‌توانیم از این مشارکت‌ها در رفع نواقص بخش‌ها استفاده کنیم.

وی همچنین ضمن توضیح در خصوص مراحل پیشرفت پروژه نسخه‌نویسی الکترونیک در مجتمع افزود: این طرح از اول دی‌ماه لازم‌الاجراست و از سوی سازمان‌های بیمه‌گر و وزارت بهداشت پشتیبانی می‌شود. ما نیز باید بتوانیم از این فرصت مغتنم نهایت استفاده را ببریم. در این مسیر همانند آنچه در بحران کووید ۱۹ شاهدش بودیم نیاز به یک کار جهادی است تا با همکاری هم از این مرحله نیز به‌خوبی عبور کنیم. کاهش کسورات و صرفه‌جویی در مصرف کاغذ از مهم‌ترین مزایای این طرح می باشد و بسیار حائز اهمیت است.

دکتر صالحی معاون امور دانشگاهی مجتمع با اشاره به استقبال بالای شرکت‌ها برای مشارکت در برگزاری سمینارها و کنگره‌های علمی در مجتمع یادآور شد: مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) با توجه به جایگاه ویژه‌ای که در نظام سلامت دارد و حضور اساتید به نام کشور و دانشگاه در مجتمع، موردتوجه بسیاری از شرکت‌های معتبر داخلی و خارجی دارویی و تجهیزاتی است.

در ادامه، دکتر علی اعتمادیان مشاور در امور بهبود و توسعه مجتمع از تغییرات ترافیکی محدوده باقرخان و ایجاد یک خط اضطراری برای آمبولانس‌ها باهدف تسریع خدمت‌رسانی به بیماران اورژانسی مجتمع طی روزهای آتی خبر داد.

پرستو آریاملو مدیر پرستاری مجتمع نیز در این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت نیروی انسانی کادر پرستاری این مرکز، بخش‌های راه‌اندازی شده یا توسعه‌یافته در سال‌های اخیر و تغییرات و فشار کاری کادر پرستاری از ابتدای پاندمی کووید ۱۹ تاکنون ارائه کرد.

در این جلسه دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع، مهندس محمدعلی سورکی معاون پشتیبانی، دکتر امیرحسین اورندی معاون درمان، دکتر محمدرضا صالحی معاون امور دانشگاهی، دکتر علی اعتمادیان مشاور در امور بهبود و توسعه، دکتر علیرضا کاظمینی رئیس بیمارستان امام خمینی (ره)، دکتر عباس علی بخشی رئیس بیمارستان ولی‌عصر (عج)،  دکتر حبیب الله محمودزاده رئیس انستیتو کانسر، دکتر سید حسن اینانلو مدیر نظارت بر درمان، دکتر علی گنجعلیخان مدیر درمان، دکتر سید علی مؤمنی رئیس امور پژوهشی و فناوری، دکتر نوید مقدم سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات، پرستو آریاملو مدیر پرستاری، محمدحسین امراللهی مدیر منابع انسانی، مصطفی مرادی دلیر مدیر پشتیبانی و امیر رجبی مسئول بهبود کیفیت از اعضای تیم رهبری و مدیریت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) حضور داشتند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *