مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

برگزاری اولین جلسه کارگروه اصلی نسخه‌پیچی و نسخه‌نویسی الکترونیک در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

دکتر دهقان: نسخه‌نویسی الکترونیکی فرصتی است که به ارتقای زیرساخت‌های خدمات الکترونیک سلامت جامعه کمک خواهد کرد

در اولین جلسه هم‌اندیشی مسئولان مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در خصوص تشکیل، اعضا و حوزه مسئولیت هر یک از کارگروه‌های عملیاتی سخت‌افزار، نرم‌افزار و آموزش اجرای طرح ملی نسخه‌نویسی الکترونیکی در این مرکز، تبادل‌نظر و تصمیم‌گیری شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در پی نشست فوری رئیس دانشگاه با روسا و مدیران واحدهای تابعه (یک‌شنبه ۷ آذر ۱۴۰۰) با موضوع نسخه‌پیچی و نسخه‌نویسی الکترونیک، اولین جلسه کارگروه اصلی مجتمع در این حوزه دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ با حضور دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع، مهندس محمدعلی سورکی معاون پشتیبانی، دکتر امیرحسین اورندی معاون درمان، دکتر محمدرضا صالحی معاون امور دانشگاهی، پرستو آریاملو مدیر پرستاری، مدیران و مسئولان حوزه‌های پشتیبانی، پرستاری، فناوری اطلاعات و درمانگاه این مرکز در سالن شورای ریاست برگزار شد.

دکتر دهقان با اشاره به دستور اکید رئیس محترم جمهور مبنی بر آغاز اجرای قانون نسخه‌نویسی الکترونیک از اول دی‌ماه سال جاری در تمام کشور، تصریح کرد: باید از این فرصت ایجادشده و حمایت‌های دانشگاه در کمک به رفع موانع و تأمین منابع در راستای ارتقای خدمات الکترونیک مجتمع استفاده کنیم. با توجه به محدودیت زمانی ضروری است با تمام توان برای اجرای این طرح در زمان تعیین‌شده، زیرساخت‌های سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و برنامه‌ریزی آموزشی گروه‌های مختلف پزشکان، فراگیران و کارکنان مربوطه را از هم‌اکنون اندیشه و تمهید کنیم.

رئیس مجتمع با تأکید بر اهمیت سرعت بخشی در اجرای مراحل عملیاتی طرح افزود: قطعاً در ابتدای کار با چالش‌هایی مواجه خواهیم بود که با مدیریت پذیرش بیماران درمانگاه‌ها، برنامه‌ریزی و آموزش مناسب ضمن پیشگیری از ازدحام مراجعان می‌توانیم گام‌به‌گام پروژه را پیش ببریم. لازم است قبل از اجرای رسمی، پروژه به‌صورت آزمایشی در مرکز پیاده و مشکلات احتمالی آن رصد شود. در این مسیر تهیه تجهیزات سخت‌افزاری موردنیاز و برقراری اتصالات سامانه‌های امضای دیجیتال (epass) و سازمان‌های بیمه‌گر به سامانه اطلاعات بیمارستانی (HIS) بسیار مهم است.

مهندس سورکی با مفید خواندن طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی در مجتمع خاطرنشان کرد: بیمارستان‌های بزرگ، کارهای بزرگ و آدم‌های بزرگ می‌طلبد که خوشبختانه این مجموعه قوی در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) هست. نسخه‌نویسی الکترونیکی هم کار بزرگی است که تنها با یک کار تیمی خوب به نتیجه می‌رسید. من قلبا دوست دارم این پروژه اجرا شود چون در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌شود.

وی بابیان این نکته که در ابتدای کار باید فرآیندها به‌گونه‌ای دیده شوند که صف انتظار درمانگاه‌های مجتمع کمتر شود، توضیح داد: با رویکرد عملیاتی نیاز است کارگروه‌های فرعی سخت‌افزار، نرم‌افزار و آموزش برای بررسی راهکارهای عملیاتی مربوطه به‌سرعت تشکیل و اقدامات اجرایی مناسب در هر حوزه انجام شود.

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *