مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

هشتمین جلسه هم‌اندیشی روسای بخش‌های مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ه) در سال ۱۴۰۰برگزار شد.

در هشتمین جلسه هم‌اندیشی روسای بخش‌های مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ه) از زحمات دکتر علیرضا کاظمینی در دوران تصدی مسئولیت معاونت پشتیبانی این مرکز قدردانی شد و همچنین وضعیت اعتباربخشی آموزشی مجتمع مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، هشتمین نشست مشترک روسای بخش‌های مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) با حضور دکتر محمدتقی بیک محمدی رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس ، معاونین و روسای بخش‌های مجتمع چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ در سالن شورای ریاست این مرکز هم‌زمان به‌صورت حضوری و مجازی برگزار شد.
دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع ضمن تبریک هفته بسیج با اشاره به اهمیت اعتباربخشی آموزشی درمجتمع گفت: ما باید اعتبار سنجی در حوزه آموزش را درمجتمع به‌طور کامل انجام دهیم و مثل همیشه برای سنجه های مهم به ویژه مبحث مستندسازی در اعتباربخشی تصمیمات جدی گرفته شود ، براین اساس باید برنامه‌ریزی‌های ویژه‌ای در دستور کار قرار گیرد و مدیریت آن‌هم در بحث آموزش به عهده روسای بخش‌ها می‌باشد که با نظارت‌ها و بازخوردهایی که از طرف این عزیزان صورت می‌گیرد انشا الله امسال بتوانیم در اعتباربخشی آموزشی نمره خوبی را کسب کنیم.
وی با ارائه گزارشی از اقدامات مدیریتی مجتمع در یک ماه اخیر گفت: هفته گذشته مجتمع میزبان دکتر محمدعلی محسنی بندپی و دکتر محسن فتحی دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از کمیسیون بهداشت و درمان بود و بر این مطلب صحه گذاشته شد که مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) جایگاه ملی در ارائه خدمات فوق تخصصی به قشر آسیب‌پذیر و کم‌درآمد جامعه را دارد و تأکید شد که امسال و سال آینده در مبحث بودجه و تجهیزات پزشکی کمک‌هایی به این مرکز صورت گیرد.
همچنین با اشاره به حضور دکتر یحیی صالحی طبری رئیس اورژانس تهران گفتند که در آن نشست مشکلات مجتمع در رابطه با اورژانس تهران مطرح و همچنین در این رابطه مسئولان مجتمع هم بازدیدی از اورژانس تهران داشتند و مقرر شد در رابطه با مسائلی نظیر بیماران ترومایی، بی‌خانمان و تسریع در گردش کار آمبولانس‌ها تصمیمات و برنامه‌ریزی‌های لازم طی جلسات مستمر مشترک صورت پذیرد..
رئیس مجتمع با اعلام خبر افزایش کمک‌هزینه دستیاران گفت: بخشنامه‌ای از طرف وزارت بهداشت ابلاغ‌شده است که انشا الله هر چه سریع‌تر با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام می‌شود این اتفاق خوب و خوش‌یمن صورت گیرد و انگیزه دستیاران عزیز را برای حضور در محیط‌های آموزشی و درمانی بالاتر ببرد که این موضوع در بهبود کیفیت ارائه خدمات سلامت ، ارتقا آموزش و همچنین رضایتمندی بیماران تأثیر بسزایی خواهد داشت.
دکتر دهقان با اشاره به موفقیت مجتمع در مدیریت بیماری های کووید و موکورمایکوزیس گفت: خوشبختانه هم اکنون از نظر بیماری های مذکور درمجتمع وضعیت پایداری داریم و امیدواریم که این روند همچنان ادامه داشته باشد . وی افزود: همچنین واکسیناسیون درمجتمع به خوبی در حال انجام است به نحوی که در آبان ماه ۳۸۵۴ دوز واکسیناسیون کووید انجام‌ گرفته و همین‌طور ۱۲۸۶ دوز واکسن آنفولانزا تزریق‌شده است.
در ادامه رئیس مجتمع به دکتر سید رسول میر شریفی رئیس بخش جراحی ۵ مجتمع که به ‌افتخار بازنشستگی نائل شده‌اند تبریک گفت و برای این استاد برجسته آرزوی سلامتی و موفقیت کرد و همچنین ضمن تبریک به دکتر مهدی زینلی زاده رئیس جدید بخش جراحی مغز و اعصاب مجتمع و تشکر از زحمات دکتر شیخ رضایی رئیس سابق بخش گفت : امیدواریم با حضور ایشان بخش جراحی اعصاب مسیر پیشرفت خود را طی کند. همینطور ایشان به دکتر سید محمدجواد مرتضوی که به سمت سرپرست جدید «شبکه فراهم آوری ارگان و نسوج پیوندی» و رئیس «مرکز تحقیقات بانک فرآورده‌های پیوندی» منصوب‌شده اند تبریک گفت.
در ادامه از زحمات دکتر علیرضا کاظمینی در دوران تصدی مسئولیت معاونت پشتیبانی این مرکز قدردانی و از مهندس محمدعلی سورکی به خاطر قبول این مسئولیت خطیر تشکر کرد.
روسای بخش‌های مجتمع به بیان سخنانی از خدمات ارزشمند دکتر کاظمینی معاون پیشین پشتیبانی مجتمع پرداختند و برای ایشان آرزوی سلامتی و موفقیت کردند.
دکتر محمدرضا صالحی معاون امور دانشگاهی مجتمع ضمن تبریک هفته بسیج گفت: هفته بسیج را به همه عزیزان و دریادلان بسیجی تبریک می‌گوییم. امیدواریم که بتوانیم با روحیه بسیجی امورات را پیش ببریم و ازخودگذشتگی و جان گذشتگی که در خط مشی بسیج در کشور ما وجود دارد روز خود را شروع کنیم.
معاون امور دانشگاهی مجتمع با اشاره به اعتباربخشی آموزشی درمجتمع گفت: با توجه به درخواست وزارت بهداشت در خصوص انجام اعتباربخشی آموزشی با اشاره به کوتاه بودن زمان آن گفتند نهایتاً باید تا اواسط آذرماه اعتباربخشی آموزشی بیمارستان درسایت ثبت شود و خیلی سریع با کمک اساتید این کار صورت گیرد و بحث اعتباربخشی آموزشی مجتمع ساماندهی شود .
سپس وی به ارائه گزارشی از وضعیت اعتباربخشی آموزشی مجتمع در طی ۲ سال گذشته پرداخت.
در ادامه دکتر سید هادی کلانتر مدیر آموزشی و دانشجویی مجتمع، گزارشی در خصوص اعتباربخشی آموزشی، سنجه‌ها و محورهای آن و همچنین مهم‌ترین نقایص در مستندسازی ارائه کرد. وی تأکید کرد اگر در مبحث اعتباربخشی مستندسازی به‌درستی صورت نگیرد امتیازی برای آن در نظر گرفته نمی‌شود درحالی‌که درمجتمع بسیاری از محورهای سنجه‌های اعتباربخشی انجام می‌شود که باید مستندات آن به‌درستی ثبت شود که این کار جز به همت و مدیریت روسای بخش‌ها صورت نخواهد گرفت.
دکتر امیرحسین اورندی معاون درمان مجتمع با اشاره به‌ضرورت مستندسازی در اعتباربخشی گفت: یکسری از آیتم‌ها در اعتباربخشی وجود دارد که باید مستندسازی آن انجام شود و افقی که برای بحث اعتباربخشی و مستندسازی وجود دارد این است که وقتی ‌چیزی مستندسازی می‌شود، به‌مرورزمان سوابق آن زیاد می‌شود و همین‌طور توقع خروجی را هم ایجاد می‌کند که باید هرماه بخش‌ها گزارشی به‌عنوان گزارش عملکرد آموزشی به امور دانشگاهی مجتمع ارسال کنند که علاوه بر بحث اعتباربخشی بررسی عینی هم‌روی آن انجام شود .
دکتر محمدرضا کرامتی مدیر دفتر توسعه آموزش مجتمع نیز گزارشی در خصوص سامانه اعتباربخشی و نحوه بارگذاری مستندات در سامانه را ارائه کرد.
در ادامه اعضای هیئت‌علمی و روسای بخش‌ها به بیان نظرات و پیشنهاد‌های خود در راستای اعتباربخشی آموزشی مجتمع پرداختند.
توضیح اینکه نشست‌های ماهیانه روسای بخش‌های مجتمع چهارشنبه‌های اول هرماه برگزار می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *