مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

پنجمین کمیته مدیریت اطلاعات سلامت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) برگزار شد

دکتر اورندی: تلاش برای حفظ سلامت شغلی همکاران را وظیفه خود می دانیم

در جلسه کمیته بیمارستانی مدیریت اطلاعات سلامت و فناوری اطلاعات مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) چالش های حوزه مدارک پزشکی مجتمع با رویکرد رعایت بهداشت حرفه ای، تامین سلامت کارکنان این حوزه و حفظ و حراست از پرونده های بیماران بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) سه شنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۰ با حضور دکتر امیرحسین اورندی معاون درمان، پرستو آریاملو مدیر امور پرستاری، مصطفی مرادی دلیر مدیر پشتیبانی، بهزاد جلالی فرد مسئول پذیرش و دبیر کمیته، ماندانا معدنی رئیس پذیرش، آمار و مدارک پزشکی، مهندس اعظم کریمی مسئول بهداشت حرفه ای و طب کار و همچنین تعدادی از کارشناسان حوزه مدارک پزشکی، پرستاری و آی تی مجتمع، پنجمین جلسه کمیته بیمارستانی مدیریت اطلاعات سلامت و فناوری اطلاعات در سالن شورای ریاست این مرکز برگزار شد.

دراین جلسه که با پیگیری مصوبات جلسات پیشین آغاز شد ماندانا معدنی در خصوص نتایج  بررسی کمی و کیفی اشکالات ثبتی پرونده های بیماران این مرکز توضیحاتی داد و در ادامه گفت: اغلب نیروهای ما در این واحد خانم ها هستند و به دلیل کمبود نیروی خدمات در بیشتر موارد در انتقال حجم زیادی از پرونده ها با چالش های جدی مواجهیم.

دکتر اورندی با بیان این که این چالش ها از قبل بوده و هست و اگر برای رفع آن ها چاره ای نیابیم ادامه خواهد داشت افزود: قطعا حفظ سلامت شغلی کارکنان بیش از هرچیز مورد توجه است و برای آن تلاش می کنیم. باید با دو رویکرد کوتاه مدت وبلند مدت در کمک به اصلاح فرآیندها و بهسازی فضای فیزیکی واحد مدارک پزشکی فکر و برنامه ریزی کنیم.

مرادی دلیر نیروهای انسانی را مهم ترین سرمایه های سازمان خواند و افزود: رفع معضل فرسودگی و محدودیت فضای فیزیکی واحد مدارک پزشکی به دلیل حجم بالای پرونده های بیماران و با توجه به اضافه شدن مهدی کلینیک و بیمارستان ۶۴۰ تخت خوابی انستیتو کانسر به این مجتمع نیاز به بازنگری کلی دارد و باید از حالا آن را در نقشه جامع مجتمع ببینیم.

مهندس کریمی با اشاره به مخاطرات سلامت حرفه ای کارکنان در واحد مدارک پزشکی توضیح داد: نگاه کارشناسان بهداشت حرفه ای و طب کار مجتمع با رویکرد کمک به کاهش آسیب های احتمالی است. بیماری های ناشی از کار متاسفانه درمان ندارند، دائما افراد  شاغل با آن درگیر هستند و در طولانی مدت بر راندمان کاری آنان تاثیر می گذارد. با توجه به فرآیند، محدودیت و پراکندگی فضای کاری همکاران واحد آمار و مدارک پزشکی مجتمع و سروکار داشتن آن ها با حجم بالای کاغذ که گرد و غبار زیادی تولید می کنند، تمهید یک فضای متمرکز مجهز به سیستم های تهویه مناسب و اطفاء حریق برای حفظ سلامت کارکنان، مراجعان و همینطور پرونده های بیماران بسیار مهم و ضروری است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *