مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

هم‌اندیشی مسئولان ناحیه دو شهرداری منطقه ۶ تهران و مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

دکتر دهقان: کمک به توسعه همراه سراها با توجه به جایگاه ویژه مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در نظام سلامت کشور، یک مسئولیت اجتماعی و فرا سازمانی است
با حضور دکتر سید علی دهقان منشادی سرپرست مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، مهندس رضا شیرزادیان شهردار ناحیه ۲ شهرداری منطقه ۶ تهران و تیم همراه در خصوص زیباسازی مبلمان شهری، نگهداشت و توسعه فضای سبز و کمک به ساماندهی طرح گسترش همراه سراها و پارکینگ این مرکز تبادل‌نظر شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع یک‌شنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۰ در نشستی با شهردار و مسئولان ناحیه ۲ شهرداری منطقه ۶ تهران ضمن قدردانی از مساعدت‌های شهرداری ناحیه گفت: ما شاهد زحمات همه دوستان در سال‌های اخیر برای به حداقل رسانیدن چادر خوابی‌های اطراف این مرکز بوده‌ایم. بسیاری از بیماران این مرکز از شهرستان‌های دور و نزدیک برای دریافت خدمات باکیفیت و منحصربه‌فردی که بعضاً تنها در این مرکز و با تعرفه دولتی قابل‌ارائه است به ما مراجعه می‌کنند و جایی هم برای اقامت ندارند.
وظیفه همه ماست که به‌عنوان یک مسئولیت اجتماعی در کمک به گسترش همراه سراهای اطراف این مرکز که بزرگ‌ترین مرکز ارائه خدمات درمانی کلان‌شهر تهران و کشور است تلاش کنیم.
وی همچنین با اشاره به قول همکاری مدیرکل مددکاری وزارت بهداشت مبنی بر جلب حمایت‌های خیرین سلامت در بحث ساماندهی همراه سراهای این مرکز افزود: با توجه به مسئله چادر خوابی همراهان بیماران در اطراف مجتمع و حجم بالای مراجعات از سایر نقاط کشور، همچنین نزدیک شدن زمان افتتاحیه بیمارستان مهدی کلینیک به نظر می‌رسد موضوع پارکینگ و همراه سرا از مهم‌ترین چالش‌هایی است که برنامه‌ریزی برای رفع آن از اولویت‌های ما و درعین‌حال نیازمند به ریشه‌یابی دقیق، همفکری و کار تیمی دانشگاه، شهرداری، خیرین سلامت، مجتمع و حمایت وزارت بهداشت و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط است.
رئیس مجتمع در خصوص اهمیت نگهداشت و ارتقای فضای سبز محوطه داخل و اطراف بیمارستان افزود: از این‌که در کنار ما هستید متشکریم. زحمات شهرداری در احداث آب‌نما و تأمین نیروهای خدمات فضای سبز این مرکز قابل‌تقدیر بوده و انعکاس بسیار خوبی در بین کارکنان و مراجعان ما داشته است. این موفقیت متعلق به همه ماست. با توجه به این‌که مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در نظام سلامت کشور جایگاه ویژه‌ای دارد و مأمن بیماران نیازمند از اقصی نقاط کشور است نگاه توسعه‌ای به آن نیز باید فرا سازمانی باشد.
مهندس شیرزادیان در حمایت از لزوم زیباسازی فضای سبز و نوسازی مبلمان شهری مجتمع توضیح داد: با توجه به گستردگی این مرکز در زمینی به وسعت ۲۵ هکتار و جمعیت قابل‌ملاحظه‌ای که هرروز در آن رفت‌وآمد می‌کنند، خود به‌سان شهری است و تعیین تکلیف در خصوص پشتیبانی و برنامه‌ریزی بلندمدت و زیرساختی در این حوزه نیاز به ورود شهرداری منطقه و شهرداری تهران دارد. ما نیز هر کاری بتوانیم در کمک به مجتمع انجام می‌دهیم. بحث مبلمان شهری یکی از دغدغه‌هایی است که تأثیر روانی زیادی بر مردم دارد.
وی بابیان این‌که اغلب مردمی که به این مرکز می‌آیند ازلحاظ فکری تحت‌فشار زیادی هستند افزود: با این حجم مراجعه‌کننده و در انتظار دریافت خدمات درمانی که ممکن است گاهی ساعت‌ها طول بکشد حتی وجود یک جای مناسب برای نشستن می‌تواند از بار روانی افراد بکاهد.
دکتر کاظمینی با اشاره به استقبال کارکنان و مراجعان این مرکز از فضای زیبای اطراف استخربزرگ مجتمع گفت: محوطه سبز اطراف آب‌نما تفرجگاهی برای رفع خستگی بیماران، همراهان، اساتید، فراگیران و کارکنان این مرکز شده است. سیاست ما در بحث زیباسازی فضای سبز بیمارستان به دلیل تأثیر بسیارش بر تقویت روحیه همکاران و مراجعان توسعه‌ای است. انتظار داریم مسئولان شهرداری فضای سبز این مرکز را به‌مثابه پارک شهری ببینند چراکه مورداستفاده افرادی است که به دیدن این مناظر زیبا نیاز دارند. زحمات شما نمود بالایی در اهالی این بیمارستان دارد.
وی در ادامه افزود: در پاندمی کرونا به‌خصوص در پیک پنجم، وقتی با فوت بیماران جوان مواجه می‌شدیم ازنظر روانی انرژی کادر درمان خیلی افت می‌کرد و بسیار می‌شد که شاهد گریه‌های همکارانمان در بخش‌های کرونا بودیم و باید به آن‌ها روحیه و تسلی خاطر می‌دادیم. وجود مناظر زیبا و فضای فیزیکی مناسب برای کاهش این فشارهای روحی شدید، ضروری و مرهمی برای زخم‌های روحی کادر درمان و مردمی است که به این مرکز مراجعه می‌کنند.
توضیح این که در این جلسه دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع، دکتر علیرضا کاظمینی معاون پشتیبانی، مهندس محمدعلی سورکی مدیر منابع مالی، مصطفی مرادی دلیر مدیر پشتیبانی و امیر رجبی رئیس دفتر ریاست مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) و همچنین مهندس رضا شیرزادیان شهردار، ایمان زهرایی پور معاون، سلیمان فر رئیس واحد شهرسازی، بهمن جوانی مدیر واحد عمران و ترافیک، علی یوسفیان کارشناس واحداجتماعی، حسن شعاعی نماینده پیمانکار خدمات شهری و سعید شمسی ناظر خدمات شهری ناحیه ۲ شهرداری منطقه ۶ تهران حضور داشتند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *