مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

بازدید وزیر بهداشت و سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران از سایت واکسیناسیون مهدی کلینیک

دکتر بهرام عین‌اللهی: مدیریت هوشمند و پیشرو دانشگاه علوم پزشکی تهران ضامن درخشش علمی و الگویی برای سایرین است

وزیر بهداشت در بازدید از سایت واکسیناسیون مهدی کلینیک گفت: دکتر قناعتی با یک حرکت انقلابی و با تعداد زیادی نیروهای داوطلب از دانشجویان و افراد علاقه‌مندی که می‌خواهند به مردم خدمت کنند و دوست دارند که در مهار کرونا نقشی داشته باشند در حال تلاش هستند که این واقعاً باعث افتخار ماست که چنین اتفاقی افتاده است. مطمئن هستیم که با توانی که دانشگاه‌های ما دارند به ویژه دانشگاه علوم پزشکی تهران که تاریخ علوم پزشکی کشور ماست و حرکت‌هایی که انجام می دهند به زودی شاهد درخشش زیادی در مسایل علمی باشیم و بتوانیم رتبه‌های علمی خودمان را در دنیا بالاتر ببریم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت و دکتر حسین قناعتی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران ظهر روز پنجشنبه اول مهر ۱۴۰۰ از سایت واکسیناسیون مهدی کلینیک دیدن کردند.

دکتر عین‌اللهی در گفت‌وگوی اختصاصی با سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: این مرکز پنج روز است که برای واکسیناسیون تاسیس شده و یکی از مراکز بسیار پیشرفته و مجهز است که بیست‌ودو ایستگاه برای تزریق دارد و به‌سرعت هم در حال انجام این کار است.
وی افزود: در هفته گذشته هشت میلیون دوز واکسن تزریق شد که یک رکورد خیلی خوب بود. این درحالی است که تا تیرماه فقط پنج میلیون دوز واکسن تزریق شده بود اما امروز با چهل‌وهفت میلیون تزریق در عرض دو ماه یک رکورد جهانی داشته ایم. در همه‌ جاهایی که واکسیناسیون را از حدود هشت تا نه ماه پیش شروع کرده بودند برنامه اشان این بوده که در آذر و دی واکسیناسیون را تمام کنند یعنی در یک سال که ما هم در عرض این دو ماه عقب‌ماندگی را جبران کردیم و توانستیم خودمان را به کشورهای دیگر برسانیم. ما الان از نظر میزان تزریق واکسن از بقیه کشورهای جهان کمتر نیستیم که در درجه اول لطف الهی بوده و پس از آن تلاش همه عزیزان، ریاست محترم جمهوری، معاون اول رئیس جمهور، بانک مرکزی، وزارت خارجه، هلال احمر و وزارت بهداشت که با یک کار تیمی با همراهی دانشگاه‌ها در حال پایان است.

مردم حتی یک روز زودتر واکسن بزنند برای ما مهم است
وزیر بهداشت افزود: از این همه امکاناتی که اینجا هست نه تنها مردم بلکه عزیزان افغانی هم در حال واکسیناسیون هستند. برای ما مهم است که همه حتی اتباع خارجی واکسینه شوند برای اینکه این بیماری یک بیماری همه‌گیر است و باید همه واکسن بزنند تا کرونا ریشه کن شود. از همه‌ هموطنان عزیز خواهش می‌کنم که هرچه سریع تر واکسینه شوند چون حتی یک روز زودتر واکسن بزنند برای ما مهم است.
وی با با بیان اینکه در مرحله ای هستیم که بیماری کرونا کمی فروکش کرده است افزود: فرصت خیلی خوبی است برای واکسیناسیون زیرا ویروس فعال نیست. امیدوارم در این فرصتی که ما داریم بتوانیم با واکسیناسیون از موج بعدی جلوگیری کنیم. البته همه کسانی که واکسن می‌زنند باید بدانند که رعایت شیوه نامه ها، زدن ماسک، رعایت فاصله و تهویه مناسب در فضایی که قرار دارند بسیار مهم است بنابراین واکسن زدن به منزله برداشتن ماسک نیست؛ امیدواریم به زودی جشن پایان واکسیناسیون را در کشور بگیریم.
دکتر عین‌اللهی ادامه داد: این جشن، جشن مردمی است و مربوط به وزارت خانه و مربوط به ما نیست مربوط به همه دانشجوها و جوانان عزیز است که پرشورآمدند و صحنه‌های بسیار پرافتخاری را آفریدند؛ جشن مردم و جشن همدلی مردم و همکاری مردم است که می تواند الگویی برای بقیه کارهای ما باشد.

دانشگاه علوم پزشکی تهران همچنان پیش رو خواهد بود
وزیر بهداشت با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: در دفاع مقدس مردم با کمک‌هایی که کردند جنگ را به پیروزی رساندند بنابراین ما در هر صحنه‌ای که مردم وارد شوند ان شاءالله پیروز خواهیم شد.
دکتر عین‌اللهی به نقش تاثیرگذار دانشگاه علوم پزشکی تهران در حوزه سلامت اشاره کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران یکی از بزرگترین دانشگاه‌های جهان است و همیشه گفته ایم که آینه‌ آموزش کشور است خوشبختانه این دانشگاه با دانشمندان، مراکز تحقیقاتی، دانشکده‌ها و اساتید بسیار خوب، نزدیک هزار و هفتصد عضو هیئت علمی کارهای بسیار بزرگی را انجام می دهند و می توانند انجام دهند. اعمال جراحی رباتیک یا کارهای بسیار پیشرفته عروقی که در رابطه با سکته‌های مغزی و قلبی و مسائلی که مردم با آن مواجه هستند در حال انجام است. دانشگاه تهران همچنان پیش رو خواهد بود و وزارت بهداشت هم بنا دارد که روز به روز این دانشگاه را تقویت کند و الحمدالله آقای دکتر قناعتی با مدیریت بسیار هوشمندی که در دانشگاه ایجاد کردند نتایجش در چند ماه آینده نمایان خواهد شد. افرادی که می آیند هم دانشمند، هم متدین و هم متعهد هستند و به صورت شبانه‌روزی می‌خواهند این کار ادامه پیدا کند.
وی با اشاره به راه اندازی بیمارستان مهدی کلینیک در آینده نزدیک گفت: مهدی کلینیک یکی از مراکز پیشرفته درمانی و آموزش کشور خواهد بود و خوشحال هستیم که این مرکز در حال اتمام است و به زودی می توانیم آن را تجهیز و افتتاح کنیم.
دکتر عین‌اللهی درباره بازگشایی دانشگاه‌ها گفت: ما کاملا آماده هستیم دانشگاه های علوم پزشکی را بازگشایی کنیم زیرا تمام دانشجویان علوم پزشکی و اساتید واکسینه شده اند و همزمان با بازگشایی در کل کشور که از هفته‌ آینده شروع می شود بازگشایی دانشگاه‌های علوم پزشکی را هم شاهد خواهیم بود. حضور دانشجوها و اساتید به صورت توام یعنی هم به شکل فیزیکی و هم به شکل مجازی و بسته به تصمیم دانشگاه است ممکن است در ابتدا تعداد کمی حضور پیدا کنند و بعد بیشتر شوند ولی حتما کلاس‌ها تشکیل می شود زیرا متاسفانه ضررهای زیادی در بستن دانشگاه‌ها به دلیل کرونا داشتیم و آموزش صدمه جدی خورده که باید به‌سرعت بتوانیم جبران کنیم. امیدواریم جاهایی مثل دانشگاه علوم پزشکی تهران که در دنیا جزو دانشگاه‌های بی‌نظیر پزشکی هستند بتوانند سیر علمی خودشان را به شکل منطقی طی کنند.
وزیر بهداشت در پایان گفت: دانشگاه ها باید مشکل جامعه را حل کنند مثل همین واکسیناسیون که نیاز مردم است، نیازهای خیلی زیادی در مسایل آموزشی، درمانی و پزشکی داریم که این نیازها باید در دانشگاه حل شود. ما باید سعی کنیم شرکت های دانش بنیان را زیاد کنیم و به مرور نیاز به واردات دارو را از بین ببریم. مهندسان هوشمند و دانشمندان بسیار خوبی داریم که فقط با یک مدیریت خوب می‌توانیم مشکلات را حل کنیم. ما مطمئنیم که با توانی که دانشگاه‌های ما دارند به ویژه دانشگاه علوم پزشکی تهران که تاریخ علوم پزشکی کشور ماست و شروع آن از این دانشگاه بوده و حرکت‌هایی که انجام می دهند ان شاءالله به زودی شاهد درخشش زیادی در مسایل علمی باشیم و بتوانیم رتبه‌های علمی خودمان را در دنیا بالاتر ببریم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *