مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

دومین جلسه کمیته بررسی علل مرگ‌ومیر پره ناتال مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۰

در جلسه کمیته بیمارستانی تحلیل ریشه‌ای مرگ‌ومیر پره ناتال مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) رهنمودهایی برای کمک به مدیریت شرایط پرخطر و مهم‌ترین تشخیص‌های افتراقی بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) دومین جلسه کمیته بیمارستانی پره ناتال سه‌شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ با حضور دکتر عباس علی بخشی رئیس بیمارستان ولیعصر و نماینده تام‌الاختیار ریاست مجتمع در این کمیته، دکتر حسین دلیلی رئیس بخش NICU و نوزادان و دبیر علمی کمیته، دکتر پروین اکبری اسبق فوق تخصص بیماری های قلب کودکان، دکتر امیرحسین اورندی مدیر نظارت بر درمان و نماینده معاون درمان مجتمع، دکتر طاهره اسماعیل نیا عضو هیئت‌علمی نوزادان، دکتر علی پور پرستو آریاملو مدیر پرستاری، فاطمه حمیدی فر مسئول ایمنی بیمار و سایر اعضای کمیته در سالن شورای ریاست مجتمع برگزار شد.
دکتر اکبری اسبق با اشاره به فرآیند درمانی انجام‌شده و علل مرگ بیمار موردمطالعه توضیحاتی داد و افزود: این جلسات برای همه ما حاوی اطلاعات، تجربیات و درس آموخته‌های مفیدی است که تیم‌های درمانی مربوطه را نسبت به موارد مشابه آینده حساس‌تر و از احتمال بروز خطاهای تکراری پیشگیری می‌کند.
دکتر دلیلی نیز با توجه به علائم و نشانه‌های بالینی بیمار موردبررسی و گزارش مراقبت‌های پرستاری انجام‌شده، علل احتمالی مرگ بیمار را تشریح کرد.
در ادامه حمیدی فر، اشراف و شفافیت دکتر دلیلی برای بیان و انعکاس چالش‌های بخش نوزادان را در ارتقاء کیفیت خدمات درمانی و رفع نواقص موجود بسیار کمک‌کننده خواند.
در این جلسه ضمن تحلیل ریشه‌ای (RCA) علل مؤثر در مرگ‌ومیر پره ناتال، مهم‌ترین تشخیص‌های افتراقی و راهکارهای پیشنهادی برای کمک به مدیریت شرایط پرخطر و تعیین شاخص‌های کنترل PICC بحث و تبادل‌نظر شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *