مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

مراسم نصب و بهره‌برداری از تجهیزات بی‌خطر ساز پسماندهای بیمارستانی کووید ۱۹ اهدایی سازمان یونیدو و کشور چین در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

با حضور جمعی از مسئولان مجتمع بیمارستانی امام خمینی، سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) و نمایندگان شرکت چینی سازنده دستگاه امحاء پسماند، تجهیزات اهدایی پس از طی مراحل نصب و آموزش کاربران و کارکنان بیمارستان به بهره‌برداری رسیدند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، روز چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ با حضور دکتر علیرضا کاظمینی معاون پشتیبانی، مصطفی مرادی دلیر مدیر خدمات پشتیبانی، مهندس رضا قدیم خانی مدیر دفتر فنی، دکتر نوید مقدم سرپرست واحد مدیریت فناوری اطلاعات، مهندس سمیه رباط میلی مسئول بهداشت محیط و جمعی از کارشناسان حوزه‌های تجهیزات پزشکی، آی تی و بهداشت محیط و همچنین نمایندگان سازمان یونیدو و شرکت جاینت چین، دستگاه بی‌خطر ساز پسماندهای بیمارستانی اهدایی سازمان یونیدو و کشور چین در سایت مدیریت پسماند این بیمارستان راه‌اندازی شد.
به گفته مسئولان این مجتمع، دستگاه جدید امحاء پسماند در کنار چهار دستگاه دیگر، در شرایط فعلی کمک زیادی به امحاء زباله‌های عفونی بیمارستان به‌ویژه پسماندهای بخش‌های کووید خواهد کرد.
گفتنی است؛ با بروز پاندمی کووید ۱۹ در جهان، سازمان یونیدو به‌منظور حمایت از اقدامات دولت جمهوری اسلامی ایران در مدیریت پاندمی کووید ۱۹ و در راستای ماموریت توسعه‌ای خود، پروژه‌ای یک‌ساله با عنوان «کمک اضطراری برای مبارزه با بیماری کرونا در جمهوری اسلامی ایران» را با حمایت مالی دولت و بخش خصوصی کشور چین اجرا کرده است. هدف این پروژه بی خطرسازی و امحاء پسماندهای پزشکی مطابق قوانین و مقررات ملی به روش غیر سوز، در بیمارستان‌های ایران است. در این پروژه، بهبود قابلیت دفع پسماندهای پزشکی از طریق تهیه و راه‌اندازی دو مجموعه تجهیزات مرتبط با تصفیه پسماندهای پزشکی با گارانتی ۱۰ ‌ساله برای بیمارستان های منتخب در نظر گرفته شد. همچنین، آموزش مدیریت پسماندهای پزشکی برای کارکنان مرتبط در بیمارستان‌های ایران و تهیه راهنمای آموزشی مدیریت پسماند، بخشی از فعالیت‌های پروژه است که با همکاری سازمان یونیدو، وزارت بهداشت، وزارت امور خارجه و مسئولان بیمارستان‌های امام خمینی (ره) و فیروزگر اجرا می‌شود.

توضیح این‌که پس از تکمیل فرآیند نصب و آموزش کار با این دستگاه در بیمارستان فیروزگر، مراسم رونمایی از پروژه در ماه آتی با حضور نماینده مقیم سازمان یونیدو، مقامات سفارت چین، وزارت امور خارجه، وزارت بهداشت و مسئولان بیمارستان‌های امام خمینی (ره) و فیروزگر به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *