مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

نشست سرپرست دانشگاه با هیئت رئیسه، روسای بیمارستان ها، دانشکده ها و شبکه های بهداشت

دکتر قناعتی: نوع مدل مدیریتی در دانشگاه مدل مشارکتی خواهدبود؛ واکسیناسیون اولویت اول من است

سرپرست دانشگاه در اولین نشست خود با مسئولان دانشگاه گفت: به دو مقوله «عدالت» و «خدمت رسانی» که سبک و سیاق رئیس دولت جدید است پایبند خواهم بود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر قناعتی در نشست روز یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ در سالن دارالفنون گفت: در تاریخ دانشگاه ما انسان های بزرگی هم به عنوان هیئت علمی و هم به عنوان مسئول بوده اند و قرعه این مسئولیت در این دوره به من واگذار شد البته من خودم را در حد و اندازه این مسئولیت مهم نمی بینم اما امیدوارم که بتوانم در این دوره جدید در مقابل خداوند، مردم و همکارانم در دانشگاه شرمنده نباشم.
وی با اشاره به تغییر و تحولات مدیریتی گفت: به هر حال این رفت و آمدها یک امر طبیعی است و شاید خوب باشد که هر ازچندگاهی در سازمان تغییر ایجاد شود و این بدین معنی نیست که در شان، منزلت و اعتبارو توانمندی مسئولان قبلی شبهه وجود داشته است بلکه خاصیت چرخه کار است و هر گروه اجرایی برنامه های خاص خودشان را دارند که باید منطقی و قانونی باشد.

همه ما در یک کشتی سوار هستیم
وی با قدردانی از مسئولان دانشگاه و به ویژه دکتر کریمی گفت: در چندساعتی که امروز با دکتر کریمی بودم ایشان به عنوان برادر بزرگتر نصیحت هایی به من کردند که حتما به صحبت های ارزشمند ایشان توجه خواهم کرد.
وی با بیان اینکه مدل مدیریتی من در دانشگاه به صورت مشارکتی است و به نوعی همه ما در یک کشتی سوار هستیم افزود: ذات کار، علمی و آکادمیک به ما یاد داده است که هر روز دینامیک و پویا باشیم زیرا هر روز تغییراتی علمی و مدیریتی رخ می دهد که باید استفاده کنیم که این موضوع در سیره ما هم هست.
وی با اشاره به ماموریت های انجام شده در دانشگاه گفت: در سال های گذشته بخشی از کارها خوب انجام شده و در برخی کارها نواقصی بوده که طبیعی هم هست بنابراین باید خوبی ها را ببینیم و تقویت و ضعف ها را برطرف کنیم و همان طور که آموزش دیده ایم مراحل طراحی، ارزشیابی و اجرا را طی کنیم.

سبک و سیاق «عدالت» و «خدمت رسانی»
دکتر قناعتی با تاکید بر اینکه قرار نیست تغییر تند و جدی در مسئولیت ها داشته باشیم گفت: البته رئیس محترم دولت، برنامه ها و سبک و سیاقی دارند و براساس آن بنده متعهد هستم که آن سبک و سیاق را در مدیریت خودم داشته باشم به جهت اینکه باید رعایت امانت را کرده باشم و آن سبک و سیاق «عدالت» و «خدمت رسانی» است که من حتما به این دو مقوله پایبند خواهم بود.
دکتر قناعتی افزود: بنده با صدای بلند اعلام می کنم که فساد مالی و رانت را به هیچ وجه از هیچ کسی نمی پذیرم و با آن تقابل جدی خواهم داشت. روی این مسائل حساس و جدی هستم اما در موارد دیگر منعطف هستم و نظرات را گوش می کنم.
وی از همه خواست به شایعاتی که در هر تغییر مسئولیت هست توجه نکنند زیرا انرژی روانی خودشان و سازمان را بیهوده تلف کرده اند.
دکتر قناعتی با اشاره به قبول مسئولیتش در دانشگاه گفت: چند نفر به عنوان نامزد ریاست مطرح بودند و من هفته گذشته سی وی خودم را دادم. تا هفته گذشته معلوم نبود که من رئیس دانشگاه شوم و ته دل خودم نیز به لحاظ شخصی راضی نبودم اما به لحاظ تکلیف اجتماعی آن را پذیرفتم.
سرپرست دانشگاه با اشاره به دیدار دیشب خود با وزیر بهداشت گفت: با توجه به اینکه مهمترین معضل و مانع جامعه ما کرونا است و واکسیناسیون به عنوان اصلی ترین پایه های پیشگیری باید مورد توجه قرار گیرد برآورد کردم که تا یک ماه آینده به صورت قابل توجهی محدوده دانشگاه را که محدوده فقیر و پرتراکم است پوشش دهیم بنابراین درخواست من این است که دکتر دلاوری برنامه واکسیناسیون را خیلی جدی پیگیری کنند. عمده تمرکز من هم در یکماه آینده بر مسئله مراکز واکسیناسیون خواهد بود.
دکتر علیرضا دلاوری معاون بهداشت هم از آخرین وضع واکسیناسیون در محدوده تحت پوشش دانشگاه گزارش ارائه کرد.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین میرمجید سید قریشی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، دکتر بیگلر معاون توسعه، دکتر ناطقی رئیس بیمارستان بهارلو، دکتر صحرائیان معاون پژوهشی، دکتر علیزاده و دکتر نیکبخت، روسای دانشکده پیراپزشکی و پرستاری و مامایی، دکتر حاج محمودی معاون غذا و دارو، دکتر نفیسی رئیس دانشکده پزشکی، دکتر وسکویی، مشاور رئیس دانشگاه درامور زنان، دکتر بدو رئیس مرکز طبی کودکان، دکتر کردی، معاون بین الملل دانشگاه و دکتر علامه معاون درمان دانشگاه نقطه نظرات خود را بیان کردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *