مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

برگزاری جلسه فوق‌العاده کمیته مدیریت بحران درمجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

جلسه فوق‌العاده کمیته مدیریت بحران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) باهدف مدیریت و کنترل حجم بالای مراجعان  به  مجتمع در موج پنجم کووید ۱۹ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره)، در ادامه جلسات فوق‌العاده کمیته مدیریت بحران پنج شنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ جلسه ای با حضور دکتر خسرو صادق نیت رئیس مجتمع، دکتر علی دهقان معاون درمان، دکتر علیرضا کاظمینی  معاون پشتیبانی ، دکتر سید رضا رئیس کرمی معاون امور دانشگاهی مجتمع و جمعی از روسای بخش‌های این مرکز در سالن شورای ریاست برگزار شد.
در این جلسه دکتر صادق نیت رئیس مجتمع  با اشاره به گستردگی موج پنجم پاندمی کرونا در کشور و افزایش بار مراجعان به این مرکز در روزهای اخیر گفت: باید تصمیمات سریع  و ویژه ای درخصوص مدیریت و ترخیص بیماران مبتلا به کرونا در مجتمع گرفته و اجرا شود تا از حجم بار مراجعان تا حدی کاسته شود.
وی همچنین با تأکید بر اجرای فرآیند پذیرش بیماران و بستری آنها وهمچنین مدیریت ترخیص  درمجتمع تصریح کرد:ضروری است نسبت به اجرای پروتکل درمان بستری موقت از طریق تزریق رمدسیویر ، کاهش مدت زمان ترخیص بیماران توجه بیشتری شود.
رئیس مجتمع با اشاره به خستگی کادر درمان و کارکنان در پاندمی کرونا گفت: باید توجه بیشتری به کادر درمان و کارکنان مجتمع شود و همه‌چیز به صورت شفاف به آنها گفته شود.
سپس دکتر صادق نیت با اشاره به شرایط بحرانی موجود گفت: باید ظرفیت های گروه های اصلی درمان بیماری کرونا (عفونی، داخلی و بیهوشی ) مشخص شود و در صورت کمبود از طریق استفاده از نیروهای داوطلب و  همچنین مدیریت بهتر رزیدنت های گروهای رشته های مختلف، این ظرفیت تقویت شود.
در ادامه رئیس مجتمع  گفت: با توجه به اینکه هنوز به قله پیک نرسیدیم  و افزایش بار مراجعان به مجتمع را داریم احتمال افزایش تعداد تخت های کووید در هفته آینده را داریم.
دکتردهقان معاون درمان مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) با اشاره به چالش مدیریت کرونا در ایام تعطیل گفت: برای مدیریت هر چه بهتر و عبور از این بحران باید تدابیر ویژه ای اندیشیده شود. که یکی از آنها راه اندازی کلینیک رمدسیور جدید ، مدیریت بخش ها و ترخیص بیماران است تا این فشار شکسته شود.
در ادامه دکتر دهقان با اشاره به آغاز به کار کمیته ترخیص در مجتمع گفت: کمیته ترخیص به صورت روزانه جلسه ای را برای مدیریت هر چه بهتر موج پنجم کرونا برگزار میکنند و در این جلسه در خصوص تعیین و تکلیف  ترخیص بیماران بحث و تبادل نظر می شود .
توضیح این‌که جلسات کمیته بحران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) با توجه به شرایط و با تشخیص معاونت درمان مجتمع در محل سالن شورای ریاست در مواقع بحرانی تشکیل می‌شود و در تیر ماه این سومین جلسه اضطراری این کمیته است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *