مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

اهدای دستگاه همودیالیز CRRT به مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۰  با حضور دکترلسان پزشکی رئیس بخش نفرولوژی و دیالیز و جمعی از اساتید بخش یک دستگاه CRRT به ارزشی بالغ بر هشت میلیارد ریال به همت شهلا پورکاشانی (لاری زاده) از خیرین نیک اندیش سلامت به بخش نفرولوژی مجتمع اهدا و بهره برداری شد.
دکتر محمد رضا عباسی معاون پژوهشی مجتمع و معاون اجرایی بخش نفرولوژی در رابطه با دستگاه CRRT و کاربرد آن گفت: این دستگاه برای بیماران نارسایی حادکلیوی که در بخش ویژه ی نفرولوژی مجتمع بستری هستند، تهیه شده است.
وی بابیان اینکه بیماران نیازمند همودیالیز در بخش‌های ویژه دچار اختلالات قلبی، عروقی، تنفسی، عفونت خون (Sepsis)، بی‌نظمی ضربان قلب (arrhythmia) و تغییرات همودینامیک هستند، گفت: با توجه به اینکه دیالیز این بیماران به روش معمول همودیالیز با مخاطراتی همچون آریتمی و کاهش فشارخون (hypotansion) روبرو است و همچنین انتقال آن‌ها به بخش همو دیالیز خالی از خطر نیست بنابراین در این شرایط، استفاده از درمان طولانی‌مدت و آهسته همودیالیز با استفاده از دستگاه CRRT گزینه‌ی مناسبی است تا از بسیاری از عوارض همو دیالیز متناوب پیشگیری کند.
معاون اجرایی بخش نفرولوژی مجتمع ضمن آرزوی توفیق و بهروزی برای این خیر سلامت گفت: از خداوند متعال بهبودی و سلامت همه بیماران را خواستاریم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *