مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

بررسی چالش های احتمالی موج پنجم کرونا در جلسه هیئت رئیسه مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره)

دکتر خسرو صادق نیت: با کمک همه اساتید و کارکنان و به کارگیری حداکثر ظرفیت های این مجتمع تمام تلاشمان را می کنیم تا بی هیچ خللی در روند فعالیت های آموزشی و درمان بیماران کرونا و غیر کرونا، موج جدید را هم به خوبی پشت سر بگذاریم

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، دوازدهمین جلسه هئیت رئیسه مجتمع با محوریت مدیریت و کنترل موج پنجم کرونا (دلتا پلاس) شنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۰ با حضور دکتر خسرو صادق نیت رئیس مجتمع، دکتر سیدعلی دهقان منشادی معاون درمان، دکتر سیدرضا رئیس کرمی معاون امور دانشگاهی، دکتر علیرضا کاظمینی معاون پشتیبانی، روسای بخش ها و اعضای هیئت علمی گروه های مختلف این مرکز در سالن شورای ریاست برگزار شد.

دکتر خسرو صادق نیت با قدردانی از  تلاش های خانواده بزرگ مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) در بحران کرونا به آنان خداقوت گفت و افزود: زحمات دلسوزانه اساتید و کارکنان مجتمع در یکسال گذشته موجب سربلندی و افتخار این بیمارستان، دانشگاه و کشور است.

وی در ادامه، نسبت بالای میزان مراجعه بیماران و اشغال تخت های بستری کرونا و غیر کرونای این مجتمع در مقایسه با بیمارستان های دیگر دانشگاه و حتی کشور را در ارائه خدمات درمانی با کیفیت خواند و آن را بسیار ارزشمند دانست.

رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) با اشاره به روند رو به افزایش تعداد مراجعان کووید در موج جدید تاکید کرد: نیاز است فورا برای نحوه مدیریت، فرآیند درمانی و نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی درمجتمع تصمیمات جدیدی گرفته شود.

دکتر صادق نیت همچنین خاطرنشان کرد: تمام تلاشمان را می‌کنیم که هیچ خللی در روند فعالیت های آموزشی درمانی مجتمع رخ ندهد و با استفاده ازحداکثر ظرفیت‌ ها بتوانیم بهترین خدمات را همزمان به بیماران کرونایی و غیرکرونایی ارائه دهیم.

دکتردهقان نیز با اشاره به شیوع دوباره بیماری کرونا در کشور گفت: با توجه به ادامه شرایط بحران در کشور و آغاز موج پنجم کرونا در حالی که هنوز موج چهارم این بیماری فروکش نشده است و از طرفی افزایش مراجعه بیماران نیازمند به خدمات غیر کووید، به احتمال زیاد با چالش ویژه ای در مدیریت درمان بیماران کووید و غیر کووید در مجتمع مواجه خواهیم بود.

معاون درمان مجتمع همچنین با اشاره به طغیان پاندمی کووید و ضرورت مدیریت تخت در این شرایط افزود: باید با هدف کمک به کاهش مدت اقامت بیماران  به سرعت در خصوص امکان ارائه خدمات در روزهای تعطیل،  افزایش فعالیت اتاق عمل و کاهش زمان انتظار اعمال جراحی،  افزایش ترخیص در روزهای تعطیل، کاهش موارد بستری الکتیو و ارزیابی مستمر عملکرد بخش های مختلف تصمیم گیری شود. امیدوارم به لطف خدا و فداکاری همه همکاران، همانطور که در موج های قبلی توانستیم شرایط را به خوبی مدیریت کنیم، این موج را نیز با سربلندی پشت سربگذاریم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *