مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

با حضور دکتر صادق نیت جلسه روسای بخش های مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در مهدی کلینیک برگزار شد

در جریان سومین نشست هم اندیشی روسای بخش های مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، از بخش های مختلف پروژه مهدی کلینیک بازدید بعمل آمد.

گالری عکس

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، سومین نشست هم‌اندیشی ماهیانه روسای بخش‌ها و رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، با حضور دکتر خسرو صادق نیت رئیس مجتمع، معاونین و روسای بخش‌های مجتمع و اعضای هئیت مدیره پروژه مهدی کلینیک روز چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰ در سالن آمفی تئاتر طبقه چهاردهم مهدی کلینیک برگزار شد.
در آغاز این جلسه، دکتر صادق نیت رییس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) با ابراز خوشنودی از برگزاری این جلسه در مهدی کلینیک گفت: در حال حاضر پروژه مهدی کلینیک به مرحله ای رسیده است که می توان از آن بازدید کرد و ان شاء الله مقدمات راه اندازی آن نیز فراهم می شود.
وی پروژه مهدی کلینیک را از بزرگترین پروژه های درمانی کشور دانست و افزود: آغاز، تداوم و اختتام پروژه ای با این عظمت با توجه به سختی ها و مشکلات موجود، همت بلندی می طلبید.

تداوم مسیر پروژه مهدی کلینیک با وجود موانع و سختی ها

دکتر صادق نیت با بیان این که طی چند سال گذشته به دلیل مسائل موجود، بسیاری از پروژه ها آغاز نشدند یا اگر هم آغاز شدند، متوقف مانده اند، گفت: این در حالی است که پروژه مهدی کلینیک مراحل پایانی خود را طی می کند و ان شاء الله در آینده ای نزدیک شاهد آماده سازی فاز نخست آن خواهیم بود.
رییس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، آماده سازی و بهره برداری از بستر بیمارستان را فاز مهمی خواند و ادامه داد: پس از آغاز بهره برداری، به مرحله گردش کار بیماران می رسیم که بهره برداری واقعی از بخش های بیمارستان محسوب می شود و تحقق این مرحله، نیازمند فراهم سازی همه امکانات فیزیکی و پزشکی بخش ها است تا مهیای پذیرش بیماران باشند.
وی تامین نیروی انسانی اعم از پزشک و پرستار را فاز بعدی آماده سازی مهدی کلینیک برای بهره برداری دانست و گفت: بیش از یک سال است که برای تکمیل این فاز در حال برنامه ریزی هستیم و طراحی نخست آن به زودی آماده شده و اصلاحات نهایی بر روی آن انجام می شود.
دکتر صادق نیت با اشاره به محدودیت ها و سختی های طی شده در مسیر تکمیل پروژه مهدی کلینیک گفت: با وجود عظمت و بروز بودن این پروژه، به دلیل محدودیت ها و مشکلاتی که در مسیر با آن مواجه شدیم، دستیابی کامل به ایده آل ها میسر نشد. از این رو، از دوستان و اساتید گران قدر انتظار می رود تا نگاه جامعی به آن داشته باشند و انتظارات خود را از این پروژه تعدیل کنند.

تکمیل مهدی کلینیک، گامی مهم در انگیزه بخشی به جامعه بیمارستانی

دکتر صادق نیت بابیان این‌که پروژه مهدی کلینیک امید را بیش از گذشته در جامعه بیمارستانی زنده می‌کند، گفت: تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه می‌تواند انگیزه و امیدی در دل اساتید و دستیاران جوان بیدار کند تا به‌جای آنکه به مهاجرت و خارج از کشور بی اندیشند، نگاهشان به داخل کشور باشد.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به پروژه جدید انستیتو کانسر، تکمیل این پروژه و همچنین پروژه مهدی کلینیک را عاملی مهم برای رسیدن مجتمع به جایگاه اصلی خود دانست و افزود: تکمیل این پروژه نیز نیازمند فضا و امکانات کافی است، گرچه در مسیر تکمیل و بهره‌برداری از آن نیز محدودیت‌هایی وجود دارد که ملزم به پذیرش آن‌ها هستیم.
رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) بابیان این‌که جلب نگاه مثبت مسئولین به این مجتمع از اتفاقات خوب پروژه مهدی کلینیک بود، گفت: در اینجا لازم است از همکاری یکایک اساتید، پرستاران و دیگر کارکنان مجتمع که در این مسیر ما را همراهی کردند، تشکر کنم.
وی با اشاره به راه‌اندازی ایستگاه متروی مدافعان سلامت، این اقدام را نیز گامی دیگر در جهت توجه ویژه به مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) به‌عنوان نماد سلامت کشور در حیطه‌های مختلف آموزش، پژوهشی و ارائه خدمات دانست.
دکتر صادق نیت در بخشی دیگر از سخنان خود، ضمن تشکر از تیم هیئت مدیره مهدی کلینیک و همچنین مدیرعامل این مجموعه، زحمات بی‌دریغ آن‌ها را که بدون هیچ نفع شخصی برای رفع موانع تلاش کردند و می‌کنند، قابل قدردانی دانست و افزود: بیش از ۵۰۰ تن در جهت تکمیل این مرکز که شامل ۱۱ هکتار مترمربع فضای فیزیکی است، به‌صورت شبانه‌روزی در حال تلاش هستند.

آماده‌سازی بیش از ۶۰ درصد از پروژه مهدی کلینیک

در بخشی دیگر از این جلسه، دکتر فیروز فر رئیس هیئت‌مدیره موسسه محب سلامت مهدی، با اشاره به موانع و محدودیت‌های موجود در مسیر تکمیل این مرکز گفت: باوجوداین محدودیت‌ها که عامل دور ماندن از ایده آل های مورد نظرمان بود، حداقل بیش از ۶۰ درصد از پروژه آماده بهره‌برداری است و امید است تا در مدت‌زمان کوتاهی به ۱۰۰ درصد از فاز نهایی پروژه دست پیدا کنیم.
وی بابیان این‌که از همه ظرفیت خود استفاده کردیم تا منابع موردنیاز پروژه تکمیل شود، گفت: طی پنج سال گذشته با مسائل مختلفی ازجمله بازگشت تحریم‌ها و تبعات ناشی از آن مواجه بودیم و باوجوداین محدودیت‌ها، این پروژه را که یکی از منحصربه‌فردترین پروژه‌های حوزه سلامت است، پیش بردیم. در این میان، توانستیم مشارکت بانک ملت را نیز در چارچوب مسئولیت اجتماعی آن و کمک به حوزه سلامت جلب کنیم. همچنین از همه توان و ظرفیت‌های خود برای تأمین منابع از دیگر مسیرها استفاده کردیم.
رئیس هیئت‌مدیره موسسه محب سلامت مهدی ادامه داد: باوجود محدودیت‌های مختلف در تأمین منابع، می‌توان ادعا کرد مهدی کلینیک جزء معدود بیمارستان‌های کشور است که در ساخت و تجهیز آن، همه استانداردهای لازم رعایت شده و از بهترین مصالح و مواد درجه‌یک در مسیر تکمیل آن استفاده‌شده است.
دکتر فیروز فر از استخدام بیش از ۶۰۰ تن نیروی انسانی برای به‌کارگیری در مهدی کلینیک خبر داد و افزود: در کنار استخدام‌های جدید، ۵۰۰ تن از کادر فعلی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در این مرکز مشغول بکار می‌شوند.

بهره‌برداری از ۶۰۰ تخت مهدی کلینیک در آینده‌ای نزدیک

وی با اشاره به تجهیز مهدی کلینیک به ۴۸۰ تخت بستری گفت: با توجه به اهمیت و ضرورت خدمات اورژانس، تعداد تخت‌های آن را از ۶۰ تخت به ۱۱۰ تخت افزایش دادیم. همچنین ۲۰۰ تخت ICU در این مرکز وجود دارد که به‌زودی ۴۸ تخت آن آماده بهره‌برداری می‌شود.
دکتر فیروز فر از بهره‌برداری بیش از ۶۰۰ تخت مهدی کلینیک در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: ۴۰ درصد از تخت‌های باقیمانده نیز در مدت‌زمان کوتاهی به بهره‌برداری می‌رسد.
وی بابیان آن‌که به ازای هزار تخت، ۳۵ اتاق عمل در این مرکز موجود است که در کشور بی‌نظیر است، گفت: در این میان، فرآیند تجهیز کامل اتاق‌های عمل نیازمند صرف زمان بیشتری است.
دکتر فیروز فر در پایان سخنان خود ضمن تشکر از زحمات دکتر صادق نیت و دکتر جعفریان، کمک‌های آن‌ها را در مسیر تکمیل پروژه مهدی کلینیک و غلبه بر موانع بسیار مؤثر دانست و از تلاش‌ها و پیگیری‌های دکتر اعتمادیان نیز قدردانی کرد.
در بخشی دیگر از این جلسه، دکتر ابراهیمی دریانی رئیس بخش گوارش مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، به نمایندگی از جانب اعضای هیئت‌علمی این مجتمع، به پیشرفت‌های حاصله در این مجتمع اشاره کرد و در ادامه تداوم موفقیت‌آمیز پروژه مهدی کلینیک را درگرو نیت خیر دست‌اندرکاران آن دانست.

در پایان این جلسه، رئیس مجتمع، معاونین و روسای بخش‌های مجتمع و اعضای هیئت‌مدیره پروژه مهدی کلینیک از بخش‌های مختلف پروژه مهدی کلینیک شامل طبقه بام (هلی پد)، طبقه ۱۴ شامل فضاهای آموزشی، طبقه ۱۳ (از بخش‌های بستری تکمیل‌شده) و موتورخانه بازدید کردند و دکتر جعفریان عضو هیئت‌مدیره موسسه محب سلامت مهدی، توضیحات لازم را در معرفی امکانات و چگونگی توسعه و تجهیز این بخش‌ها ارائه داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *