مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

برگزاری اولین نشست ماهیانه هم‌اندیشی روسای بخش‌ها و ریاست مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۰

اولین نشست هم‌اندیشی ماهیانه روسای بخش‌ها و ریاست مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) چهارشنبه ۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ با حضور دکتر خسرو صادق نیت رئیس مجتمع، معاونان و روسای بخش‌های مجتمع  به صورت حضوری و مجازی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، اولین  نشست هم‌اندیشی ماهیانه روسای بخش‌ها و ریاست مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) چهارشنبه ۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ با حضور دکتر خسرو صادق نیت رئیس مجتمع، معاونان و روسای بخش‌های مجتمع در سالن شورای ریاست برگزار شد.
در این جلسه دکتر صادق نیت رئیس مجتمع با اشاره به چالش های موجود طی ۲ هفته اخیر گفت:تعداد تخت ها ی بستری در مجتمع به ۴۵۰ تخت رسیده وهمچنین  برنامه ریزی  هایی در دستور کار قرار گرفته است  تا این میزان به  ۵۰۰ تخت هم افزایش پیدا کند تا  اگر مراجعه بیماران بیش از این تعداد هم رسید  پذیرش انجام شود.
دکتر صادق نیت با اشاره به اخلاق مداری مجتمع در بحران کرونا تصریع کرد:مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) جز معدود بیمارستان هایی است که علاوه بر پذیرش بیماران خود  بیماران  ارجاعی واحد های دیگر را هم می پذیرد و مردمی که به این مرکز به هر دلیلی مراجعه می کنند پذیرش و خدمات می گیرند.
دکتر صادق نیت ایجاد بخش‌های جدید ICU برای خدمت‌رسانی هرچه بهتر به بیماران و کنترل مرگ‌ومیر ناشی از کرونا را مؤثر خواند و گفت: در حال حاضر و شرایط فعلی با بحران جدی کمبود تخت ICU درمجتمع مواجه نیستیم، اما می‌توان با توسعه و تجهیز تخت‌های ICU و بخش‌های ویژه درمجتمع آمار مرگ‌ومیر بیماران مراجعه‌کننده در موج چهارم را کنترل کرد و این مقدار را کاهش  داد.
وی بر انجام پیش‌بینی‌های لازم برای موج های جدید بیماران مبتلابه کرونا طی ۲ هفته آینده و فراهم کردن تمهیدات لازم برای مواجهه با آن‌ها تأکید کرد.
دکتر صادق نیت در بخش دیگری از سخنان خود گفت: زیباسازی حاشیه شمالی و ساماندهی وضعیت ترافیکی بیمارستان با همکاری شهرداری با سرعت در حال انجام است و همچنین پارکینگ طبقاتی مجتمع با ظرفیت ۴۰۰ خودرو در دو طبقه  زیر بار رفته  بهره برداری شده است  که انشاالله امسال طبقات دیگر هم تکمیل  و به ظرفیت پارک خودرو  مجتمع  اضافه خواهد شد.
در ابتدای جلسه  دکتر دهقان معاون درمان مجتمع گزارش تفصیلی آماری از مراجعه‌کنندگان به تریاژ، تعداد بستری‌شدگان، تعداد مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، آمار پذیرش جدید این بیماران و متوسط اقامت بیماران در بخش‌های ICU و بخش‌های بستری را از ابتدای شروع بحران تاکنون را ارائه کرد.
سپس معاون درمان مجتمع با اشاره به شرایط جدید و مدیریت کووید در کشور و به طبع آن در افزایش بیماران در مجتمع  گفت: امیدواریم با برگزاری جلسات روسای بخش های مجتمع و تجارب طغیان های  قبلی بیماری کرونا و با کمک و همدلی اساتید و تحلیل شرایط موجود بتوانیم سیاستی را برنامه ریزی کنیم تا این پیک را همچون پیک های قبلی با سربلندی به پایان برسانیم.
دکتر دهقان با اشاره به درگیری به ویروس کرونا در همه کشورها و از جمله در کشور ما گفت: اگر چه دانش ما طی یکسال گذشته در مبحث شناخت ویروس و مدیریت کردن آن بیشتر شده است اما همچنان ناشناخته هایی در این ویروس وجود دارد  که امیدواریم در طی زمان های پیشرو بتوانیم این همه گیری را کنترل کنیم.
از مهمترین مباحث مطرح شده توسط اساتید حاضر در جلسه می توان به  تکمیل واکسیناسیون کادر درمان و غیر درمان مجتمع، تصحیح فرآیندهای اورژانس و تریاژ، مدیریت نیروی انسانی در بخش های درگیر کرونا، مدیریت بیماران نیازمند به بخش های ویژه، اضافه کردن مخازن جدید اکسیژن برای بخش و همچنین فعالیت های آموزشی رزیدنت ها بود که توسط اساتید حاضر در جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
دکتر جعفریان، دکتر امامی رضوی دکتر احمدی نژاد،  دکتر عمادی، دکتر میرشریفی، دکتر رستمیان و دکتر نصیر طوسی در این جلسه به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.
جلسه با ذکر صلوات و فاتحه ای برای  جناب آقای حسن یاسی پرستاربخش ECCU این مرکزکه بر اثر ابتلا به کرونا دار فانی را وداع نمود به پایان رسید.
توضیح اینکه نشست‌های ماهانه روسای بخش‌های مجتمع چهارشنبه‌های اول هرماه برگزارمی شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *