اجرای طرح بسیج آموزش همگانی غذای سالم در مجتمع

شنبه ، 18 دی 1395 ، 14:19

 طرح بسیج ملی آموزش همگانی غذای سالم، باهدف فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در رابطه با موضوع اصلاح الگوی غذایی مناسب و به‌منظور کاهش مصرف قند، نمک، چربی که از عوامل حائز اهمیت ابتلا به بیماری‌های سرطان، دیابت و بیماری‌های قلبی و عروقی بشمار می‌روند، از 29 آذرتا 14 دی‌ماه سال جاری در سراسر کشور اجرا شد.
در راستای اجرای این طرح 15 روزه، کمیته‌ای در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) تشکیل شد و به دنبال آن اقدامات لازم انجام شد.
درج پیام‌های بهداشت تغذیه نظیر «مصرف نمک خطر ابتلا به سرطان معده را افزایش می‌دهد»، نصب پیام های بهداشتی روی ظروف غذای بیماران روز سه شنبه 14 دی ماه 95، تهیه و نصب بنرهای آموزشی مختص این کمپین در ورودی ساختمان‌های بیمارستان امام، ولیعصر، انستیتو کانسر، مرکز تصویربرداری، سالن‌های غذاخوری و ترغیب به رژیم غذایی کم‌نمک و استفاده از ماست همراه وعده‌های غذایی کارکنان و بیماران از جمله این اقدامات بود.
انتقال پیام کمپین به‌صورت جملات نمادین از طریق نمایش کامپیوتری، ارسال پیامکی برای آگاهی عموم کارکنان مجتمع و آموزش حضوری کارشناسان تغذیه مجتمع، بر بالین بیماران و در سلف تغذیه کارکنان از دیگر اقدامات مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در اجرای طرح بسیج ملی آموزش همگانی غذای سالم بود.

گالری عکس

اجرای طرح بسیج آموزش همگانی غذای سالم در مجتمع

شما هم نظر بدهید.

.