سمينار یک‌روزه تازه‌های پيوند كبد در مجتمع برگزار شد

شنبه ، 24 تیر 1396 ، 12:56

سمينار تازه‌های پيوند كبد براي آموزش ارزيابي، مراقبت و درمان مشكلات بيماران پيوند كبد جمعه 23 تیر 96 در بيمارستان امام خميني (ره) برگزار شد.

در طول این سمینار یک‌روزه جمعی از اعضای هیئت‌علمی ازجمله دکتر نصیری طوسی، دکتر ستار زاده، دکتر احمدی‌نژاد، دکتر نجاتی صفا، دکتر جعفریان، دکتر نجفی ، دکتر آزموده، دکتر سعیدی، دکتر قناعتی، دکتر عباسی و دکتر دشتی به ایراد سخنرانی در خصوص تازه‌ترین یافته‌های بالینی و پاراکلینیک در حوزه پیوند کبد پرداختند.

دکتر ابراهیمی دبیر اجرایی سمینار در توضیحاتی اظهار داشت: پيوند كبد درمان مؤثر و پيچيده نارسايي كبد است. بررسی‌ها و مراقبت‌های قبل، هنگام و بعد از عمل نيازمند توانايي ماهرانه و هماهنگي دقيق گروه‌های مختلف پزشكي و پرستاري است.

با توجه به قدمت كم پيوند كبد در جهان و ايران، آشنايي جامعه پزشكي با مشكلات اين بيماران كافي نیست. ازاین‌رو آموزش مراقبت و درمان مشكلات بيماران نارسايي كبد، قبل و بعد از پيوند به تمام گروه‌های درگير ضروری است.

در همين راستا و در حاشيه اين مراسم، از كتاب مباني پايه و كاربردي پيوند كبد كه توسط بيش از ٥٠ نفر از استادان دانشگاه علوم پزشكي تهران تأليف شده است، رونمایی شد.

اين مجموعه اولين كتاب تأليفي درزمینهٔ پيوند كبد به زبان فارسي است و امكان آموزشي ديگري را براي گروه‌های هدف مرتبط با مشكلات بيماران پيوندي فراهم می‌کند.

گالری عکس

سمينار یک‌روزه تازه‌های پيوند كبد در مجتمع برگزار شد

شما هم نظر بدهید.

.