مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

مروری بر مقوله واحد بهبود کیفیت در گفتگو با امیر رجبی مسئول واحد بهبود کیفیت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

رجبی گفت: به دلیل اهمیت پایش شاخص‌ها و فرآیندهای بیمارستانی واحد بهبود کیفیت به‌عنوان یکی از مهم‌ترین واحدها در هر بیمارستان است.

به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، گفتگویی با امیر رجبی مسئول واحد بهبود کیفیت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در خصوص واحد بهبود کیفیت ، به مناسبت ۱۸ آبان ماه؛ روز بهبود کیفیت انجام گرفت.

لطفاً خودتان را معرفی بفرمایید.
این‌جانب امیر رجبی دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی از سال ۱۳۸۵ مشغول انجام‌وظیفه درمجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) هستم. و لازم می‌دانم به‌نوبه خودم این روز را به‌تمامی همکاران واحد بهبود کیفیت و کلیه همکاران مجتمع که مارا دررسیدن به اهداف سازمانی کمک می‌کنند تبریک بگویم .

لطفاً در خصوص اهداف و اولویت‌های واحد بهبود کیفیت توضیح دهید.
بیمارستان جزء سازمان‌هایی هست که با توجه به اهمیت حفظ سلامتی و اعاده حیات به بیماران باید به‌صورت پویا وزنده باقی بماند ازاین‌رو واحد بهبود کیفیت در بیمارستان‌ها می‌تواند نقش بسیار مهمی در این رابطه بازی کند.به دلیل اهمیت پایش شاخص‌ها و فرایندهای بیمارستانی این واحد می‌تواند به‌عنوان یکی از مهم‌ترین واحدها در هر بیمارستانی است.

اهم وظایف واحد بهبود کیفیت مجتمع را توضیح بفرمایید؟
یکی از مهم‌ترین وظایف این واحد پایش شاخص‌ها و فرایندهای کلیدی و گزارش به ریاست و معاونت‌های مربوطه است و همچنین پیگیری و پایش برنامه‌های عملیاتی و بهبود کیفیت یکی دیگر از مهم‌ترین حوزه‌های فعالیت در واحد بهبود کیفیت است که ما در این حوزه بعد از تدوین و تصویب برنامه‌های عملیاتی، نظارت بر میزان پیشرفت برنامه‌های عملیاتی در قالب جلسات و کمیته‌های مختلف را دنبال می‌کنیم.
همچنین نظارت بر عملکرد کمیته‌های بیمارستانی و ارائه گزارش به مدیران و مسئولان مربوطه از دیگر وظایف این واحد هست.

با توجه به نزدیک بودن ارزیابی اعتباربخشی وزارتخانه از بیمارستان‌ها ، درزمینهٔ ارزیابی استانداردهای اعتباربخشی واحد بهبود کیفیت مجتمع چه اقداماتی انجام داده است؟
از دیگر فعالیت‌های این واحد نظارت و پایش میزان اجرای استانداردهای اعتباربخشی است که در این حوزه از سال ۱۳۹۴ و به دنبال تجمیع بیمارستان‌ها درمجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) طراحی و پیاده‌سازی نرم‌افزار جامع اعتباربخشی انجام‌گرفته است که با توجه به وسعت مجتمع کمک شایانی به پایش استانداردهای اعتباربخشی کرده است. از امکانات این نرم‌افزار می‌توان به ماژول‌هایی همچون مدیریت برنامه‌های عملیاتی، مدیریت شاخص‌ها، مدیریت خط‌مشی‌ها و روش‌های اجرایی، ممیزی سنجه‌ها و …. اشاره کرد.

صحبت آخر ؟
امیدوارم با کمک و توجه تمامی مدیران و مسئولین، واحدهای بهبود کیفیت در بیمارستان‌ها بتوانند در راستای اعتلا و رشد کیفیت خدمات و افزایش رضایت مراجعین وظایف خود را به بهترین شکل ممکن ارائه دهند

1 دیدگاه برای “مروری بر مقوله واحد بهبود کیفیت در گفتگو با امیر رجبی مسئول واحد بهبود کیفیت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)”

  1. با آرزوی موفقیت و سربلندی برای همکار عزیز ،جوان و پرتلاشم آقای رجبی که بی شک تلاش و پیگیریها و سخت کوشی ایشان باعث پیشرفت های زیادی نسبت به بیمارستانهای دیگر در مجتمع امام رغم خورده که بی شک مسبب آن ایشان و تیم قوی منتخب ایشان می باشد .روزتان مبارک همیشه سر افراز باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *