مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

مروری بر مقوله هپاتیت در گفتگو با دکترمحسن نصیری طوسی فوق تخصص گوارش و کبد مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

دکتر نصیری طوسی گفت: هپاتیت B واکسن دارد در حالیکه هپاتیت C واکسن ندارد. در صورت آلودگی با این ویروس ها درمان و کنترل دارویی امکان پذیر است. به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، گفتگویی با دکتر محسن نصیری طوسی فوق تخصص گوارش و کبد و عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص هپاتیت، به مناسبت اول آبان ماه روز ملی اطلاع‌رسانی هپاتیت.
دکتر نصیری طوسی گفت: افرادی که دارای یکی از شرایط  سابقه خانوادگی ابتلا به هپاتیت ویروسی B, C و D، سابقه تزریق خون، اعمال جراحی و مواجهه با سرنگ و اشیاء تیز و برنده غیر ایمن، سابقه حجامت، خال‌کوبی و تاتو غیربهداشتی،  سابقه رفتارهای پرخطر جنسی، سابقه اعتیاد تزریقی و … رادارند بهتر است آزمایش غربالگری ابتلا به ویروس هپاتیت Bو C انجام شود.
وی افزود: اولویت مقابله با بیماری هپاتیت Bو C به ترتیب پیشگیری از طریق واکسیناسیون،دوری از رفتارهای پرخطر،بهداشتی کردن رفتارهای شخصی،آزمایش به‌موقع برای شناسایی ابتلا به این عفونت‌ها در مراحل اولیه،درمان به‌موقع برای کنترل و درمان این بیماری‌هاست.
وی با اشاره به اینکه هپاتیت B واکسن دارد درحالی‌که هپاتیت C  واکسن ندارد. گفت:  در صورت آلودگی به این ویروس درمان و کنترل دارویی امکان‌پذیر است.
توضیح اینکه درمجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) به علت وجود امکانات تشخیصی، درمانی، بستری و معالجات پیشرفته برای بیماران مبتلابه سیروز کبدی و درمان تومورهای کبد و پیوند کبد، درمانگاه ویژه‌ای با حضور متخصصین عفونی و گوارش و کبد برای بیماران مبتلابه هپاتیت و بیماران کبدی وجود دارد؛ که در ساختمان پزشکان دکتر یلدا (کلینیک ویژه) این مرکز از شنبه تا چهارشنبه دایر است و همچنین در صورت لزوم امکان ارجاع و مشاوره با همکاران رادیولوژیست و جراح در این مرکز فراهم‌شده است.
نوبت‌گیری تلفنی درمانگاه هپاتیت مجتمع با شماره تلفن‌های ۶۱۱۹۳۰۰۰ و ۶۱۱۹۳۰۰۱

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *