مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

جلسه کارگروه مدیریت کووید در مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) برگزار شد

جلسه کارگروه مدیریت کووید ، دوشنبه ۱۷ شهریورماه ۹۹ با حضور دکتر خسرو صادق نیت رئیس مجتمع، معاونان و روسای بخش‌های مجتمع برگزار شد.

گالری عکس

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، جلسه کارگروه مدیریت کووید دوشنبه ۱۷ شهریورماه ۹۹ با حضور دکتر خسرو صادق نیت رئیس مجتمع، معاونان و روسای بخش‌های مجتمع  در سالن شورای ریاست برگزار شد.

در این جلسه دکتر صادق نیت رئیس مجتمع  ضمن تشکر و قدر دانی ازتلاش های خالصانه کلیه اساتید و همکاران  مجتمع در  درمان بیماران کرونایی و با اشاره به ‌احتمال مواجهه با موج سوم این بیماری در پاییز گفت:  باید هر چه سریعتر طی دو هفته آینده و با توجه به تجربه هایی که  طی  شش ماه اخیر بدست آورده ایم  ، برای بیماران سرپایی و بستری تمهیدات ویژه  در دستور کار معاونت ها قرار گیرد و  همچنین  پیش بینی های لازم و جدول جانمایی برای بخش های بستری در مواجهه با موج سوم  را داشته باشیم .

وی اضافه کرد : جلسات کارگروه مدیریت کوید ۱۹ باید به در حوزه های معاونت درمان ، پشتیبانی و امور دانشگاهی و  جلسات روسای بخش ها مجتمع  به صورت مستمر و جدی  دنبال  شود.

در ادامه رئیس مجتمع  بیمارستانی امام خمینی (ره) با اشاره  به  پیش بینی تداوم  مواجهه  و  ماندگاری این ویروس  در شش ماه  پیش روی امسال گفت: نباید  از فعالیت‌ اصلی مجتمع در حوزه‌های آموزش   و پژوهش غافل ماند و  علاوه بر  درمان  و خدمات رسانی به بیماران مبتلا به کرونا ، سایر فعالیتهای آموزشی و پژوهشی و درمانی مجتمع نیز  باید فعال  باشند  و به کلیه مراجعین محترم خدمات رسانی کنند و کرونا نباید خدمات آموزشی و پژوهشی  مجتمع  را تحت الشعاع قرار دهد .

دکتر صادق نیت با اعلام این خبر که پروژه مهدی کلینیک اواخر امسال و نهایتا تا ابتدای سال اینده  به  بهره برداری خواهد رسید ، عنوان کرد: احتمالا مجتمع می تواند اواخرامسال  و ابتدای  سال آینده از ظرفیت های  پروژه  بزرگ مهدی کلینیک استفاده کند که این امر  بسیاری از مشکلات ما را  در مواقع بحرانی حل خواهد کرد.

در ابتدای جلسه دکتر سید علی دهقان منشادی معاون درمان مجتمع ضمن تقدیر و تشکر و  خسته نباشید به اساتید و پرسنل  مجتمع بیمارستانی امام  خمینی (ره) گفت:  در طی ۶ ماه گذشته اساتید مجتمع چه در بحث  آموزش و چه درمان بیماران کووید و غیر کووید خوش درخشیدند و زحمات شبانه روزی  بسیاری را متحمل شدند.

در ادامه دکتر دهقان گزارشی تفصیلی از  مدیریت بیماران کرونا و  عملکرد مجتمع در ۶ ماه گذشته که  شامل  تعدا د موارد بستری و ترخیص بیماران کووید ، متوسط بیمارن بستری به صورت روزانه ، تعداد درگذشتگان براساس pcr مثبت و یا منفی ،تعدادانتقال بیماران غیرکووید به بخش های کووید و میزان تست کرونای کادر درمان مجتمع و….  را ارائه کرد.

بحث و تبادل‌نظر در خصوص چگونگی خدمت‌رسانی به مراجعین و اعمال پروتکل‌های لازم برای محافظت کارکنان و کادر درمان در مقابل این بیماری ، اطلاع رسانی در سطح مجتمع  و جامعه، جانمایی بخش های درمانی کووید و غیر کووید و برگزاری جلسات کمیته نظارت و ارزیابی به صورت مستمر از موضوعاتی بود که موردبحث و گفتگو  اساتید شرکت کننده در این جلسه  به صورت حضوری و مجازی قرار گرفت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *