مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

جلسه بیمارستان بدون دخانیات در بیمارستان ولی‌عصر (عج) مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) برگزار شد.

جلسه بیمارستان بدون دخانیات در بیمارستان ولی‌عصر (عج) مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) برگزار شد.

گالری عکس

به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی، جلسه بیمارستان بدون دخانیات روز یکشنبه بیستم مردادماه ۹۸ در سالن شورای بیمارستان ولیعصر مجتمع با حضور دکتر عبدالرحمان رستمیان معاونت فرهنگی دانشگاه، دکتر محسن برکتی، مدیر مؤلفه‌های اجتماعی مؤثر بر سلامت، دکتر نرگس توکلی کیا متخصص پزشکی اجتماعی، دکتر الهام الهی رئیس ارتقای اجتماعی، دکتر رضا رئیس کرمی معاون امور دانشگاهی مجتمع، دکتر علی بخشی رئیس و نبی‌الله رضایی رئیس امور عمومی و همچنین روسای بخش و سرپرستاران بیمارستان ولیعصر برگزار شد.

در ابتدای جلسه دکتر رستمیان در خصوص لزوم پیوستن به شهر عاری از دخانیات توسط دانشگاه مطالبی را ارائه کرد و در ادامه افزود: دانشگاه در قالب یک طرح می‌خواهد محیط بدون دخانیات را اجرایی کند چراکه دانشگاه سکان‌دار سلامت جامعه است و باید در تمام ابعاد سلامت جامعه ورود کند.
وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۶ دانشکده اعلام آمادگی کردند که در خصوص شهر عاری از دخانیات فعالیت کنند که در رأس آن دانشکده بهداشت خوب عمل کرده و دستاوردهای خوبی به دست آورده است و خوشبختانه در خوابگاه‌ها نیز کارهایی انجام‌گرفته که فعلاً دو خوابگاه عاری از دخانیات داریم.
در این راستا مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) با همکاری دکتر صادق نیت رئیس مجتمع و دکتر علی بخشی رئیس بیمارستان ولیعصر اقداماتی را انجام داده و از بیمارستان ولیعصر شروع کرده‌اند که پیشرفت خوبی هم داشته و البته جای فعالیت بیشتر هم دارد.
در ادامه دکتر علی عطری رئیس بخش جراحی پلاستیک با اظهار این مطلب که هیچ معتادی نیست که قبلاً سیگاری نباشد ادامه داد بهتر است در هر بخش نسبت به نوع بیماران بستری آن، اثرات نیکوتین بر آن بیماری بررسی و در قالب پوستر در همان بخش نصب و همچنین با نصب شعارهایی انگیزشی فرهنگ مبارزه با دخانیات ارتقا داده شود.
سپس دکتر رئیس کرمی معاون امور دانشگاهی مجتمع پیشنهاد کرد: در این طرح باید قدم‌به‌قدم جلو رفت اول باید در بخش‌ها بستر مناسب و زیرساخت‌های مناسب را فراهم کنیم و سپس سراغ افراد و پرسنل برویم. در این طرح حتی اگر بتوانیم دو نفر را هم از سیگار جدا کنیم ارزشمند است و درنهایت اینکه یک عزم راسخ و همگانی در این طرح لازم است
در پایان دکتر علی بخشی رئیس بیمارستان ولیعصر نیز ضمن استقبال از این پروژه ارزشمند از حضور دکتر رستمیان و همکارانشان و روسای بخش‌ها و سرپرستارها تشکر کرد.
وی در ادامه از سرپرستاران درخواست کرد بر اساس نوع بخش نظرات و مطالب مربوط به بیماران نظرات و مطالب مربوط به بیماران بستری در بخش خود را تهیه و تحویل دفتر ریاست دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *