مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

به مناسبت هفته ملی سکته مغزی

مروری بر مقوله نوروواسکولر اینترونشن، امیدی جدید در درمان سکته های مغزی در گفتگو با دکتر حسین قناعتی عضو هیئت علمی گروه رادیولوژی و رئیس مرکز تصویربرداری مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)
دکتر قناعتی گفت: امروزه سکته مغزی یکی از عوامل عمده مرگ و میر در جوامع است.به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، گفتگویی با دکتر حسین قناعتی عضو هیئت‌علمی گروه رادیولوژی و رئیس مرکز تصویربرداری مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در خصوص نوروواسکولر اینترونشن، امیدی جدید در درمان سکته‌های مغزی به مناسبت هفته ملی سکته مغزی
دکتر قناعتی گفت: امروزه سکته مغزی یکی از عوامل عمده مرگ‌ومیر در جوامع است.
وی افزود: درنتیجه عارضه سکته مغزی در حدود ۲۵ درصد افراد فوت می‌کنند، ۲۵ درصد دچار فلج و معلولیت دائمی و شدید می‌شوند، ۲۵ درصد ناتوانی‌های خفیف‌تری را تحمل کرده و ۲۵ درصد بدون هیچ عارضه‌ای به زندگی خود ادامه می‌دهند.
رئیس مرکز تصویربرداری مجتمع گفت: شیوع سکته مغزی از ۵۰ سالگی به بعد بیشتر می‌شود، حالا تصور کنید فردی که به سن ۵۰ سالگی می‌رسد، در اوج توانمندی فیزیکی و تجربی قرار دارد و این سنی است که فرد می‌تواند بهترین خدمات را به جامعه ارائه کند. در حقیقت دچار شدن افراد توانمند و مولد جامعه به چنین عارضه‌ای یک فاجعه برای فرد، خانواده‌اش و جامعه محسوب می‌شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد که امروزه علم پزشکی توانسته با توجه به پیشرفت‌های علم داروسازی و استفاده از داروی rtpa این لخته‌ها را حل کند و اگر ظرف ۲۴ ساعت اول پس از سکته مغزی فرد به بیمارستان منتقل شود متخصصین نرو اینترونشن می‌توانند لخته‌ها را به‌صورت مکانیکال از مغز فرد خارج سازند.
توضیح اینکه مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) از هشت سال پیش دارای مرکز جامع استروک است و به جرات می‌توان گفت بزرگ‌ترین و جامع‌ترین مرکز درمان سکته مغزی در ایران در این مجتمع واقع‌شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *